*_Arabesk Müzik Dinleyenlere Ön Yargıyla Bakarmısınız_*

*_arabesk müzik dinleyenlere ön yargıyla bakarmısınız.?

hayır, onun tercihine saygı duyarım..
21
40%
evet çok hemde çok banel...
17
33%
kişiye göre değişir ( açarmısın )
14
27%

Toplam oy: 52

Kullanıcı avatarı
mahsunkul

*_Arabesk Müzik Dinleyenlere Ön Yargıyla Bakarmısınız_*

Mesaj gönderen mahsunkul »

eski bi arabesk dinleyicisi olarak. forumda arabeskimle isim yaptım. yıllarım arabesk dinlemekle geçti. belki şu anda dinlemiyorum. ama o tınılar hala beynimin bi köşesinde. yazdığım şiirlerime ilham kaynağım olur. beni tanıyanlar "sen arabesk dinliyosun ha!!" deyip şaşırırlar. karizma giderdi belki.

bunun yanında klasik müzik (mozart betoven, çarkovski, carlof) dinlerdim. ayrieten fredy merjury ve sting hastasıyımdır. birazda durumu ortalamak, karizmayı toparlamak için söyledim ne yalan olsun. ama doğru. gitarımla ise genelde batı müziği çalarım. bizim memleketin şarkılarını pek sevmem. ama türküleri güzeldir. doğu batı güney sentezi var yani bende..

bu arda 7 mayıs müslümcüler günü kutlu olsun..bye [smilie=bye.gif]
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
cerulean

Re: *_Arabesk Müzik Dinleyenlere Ön Yargıyla Bakarmısınız_*

Mesaj gönderen cerulean »

Valla doğrusunu söylemek gerekirse arabesk, fantazi (ismi çok komik :D) ve bu tarz müziklerden şiddetle tiksinirim.... ama tanıştığım/arkadaş olduğum insanlarda müzik zevklerinden çok karaktere dikkat ederim. bu yüzden "kişiye göre değişir"i işaretledim.
) O (
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

ben rapten başka bişey az dinleyen bir insan olmama rağmen saygı duyarım bana bu güzel gelebilir ama başkasına diğeri güzel gelir... beni ıspartadaki en yakın arkadaşım ud, cümbüş, bağlama çalar.. tam bir rakıcıdır. her türlü arabesk takılır. gerçekten onunla otururken zaman çok güzel geçer. hele birlikte içmesi çok güzeldir... arada sagopa açar dinler muhabbet sırasında..

müzik zevkidir. doğaldır...
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

arabeskten başka birşey yada sadece bir müzik türünü dinleyen insanları sevmem. her çiçekten bal almasını bilicek insan.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

ben pek arabesk dinlemem ama fantezi dedikleri pop'a kaçan arabesk kulagıma hos gelırse bazen dinlerim... ama dinleyenlerede saygım var, oda bir muzik türü sonucta rock, metal dinlemek gibi..
herkes kulagına hos gelenı dınlemelı... arabeskı benim kulagıma hos gelmedıgı ıcın dınlemıyorum yoksaki olayın karizma kısmında degilim... onun icin "hayır, onun tercihine saygı duyarım." tercihini sectim
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Benim hiç tercih etmediğim,etmeyeceğim türden bir müzik ama dinleyen,seven arkadaşlarımda var saygı duyuyorum.
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

dinleyenle bir derdim yoktur fakaaaat

müziğin kendisine ifrit olurum. hele ki son zamanlarda sevmediğim müziklere olan toleransım da düştü. ortamda çaldığı zaman tahammül edemiyorum artık.

ben de isyan içeren müzikler dinlerim (thrash metal) lakin öfke, nefret ve başkaldırı ile yoğurulmuş bir isyan vardır bunda. arabeskte ise bir yakarış, ağlamaklı bir yaklaşım var (hatta bir boyun eğme belki de) bu yüzden arabeski ekstradan sevmem. ayrıca depresif ve dertli bir müzik. doom metali de depresif olduğundan dinlemem mesela. coşturacak, adamı duvardan duvara vuracak müzikler lazım bana [smilie=crazy.gif] Resim

ama dediğim gibi
Misanthrope yazdı:dinleyenle bir derdim yoktur
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Arabesk müziğin bazı örneklerini severim amaarabesk dinleyip te göğsünü kolunu jiletleyen ve her tarafı faça izleriyle dolu olan insanlara büyük antipati duyarım [smilie=assassin.gif]
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

kızıyorum,çünkü hayatımızda kendimize acımak beni sinir ediyor [smilie=dash2.gif] ,arabesk temalarda hep acındırma var,bırak hacı bu arabeski sen [smilie=bye.gif]
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

arabesk dinlemiyorum artık. ama o sözler tınılar unutulur gibi değil. beni anlatıyo. arabesk yaşıyorum hayatı..

neden geldim bu dünyaya
hakkım yokmu yaşamaya
halimden bir anlasana
kahrolmuşum anlasana..
of ulan oooff [smilie=cray.gif]
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

hadi hadi sen gizli gizli dinliyosundur ,yeme bizi [smilie=nono.gif]
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

ırmak yazdı:kızıyorum,çünkü hayatımızda kendimize acımak beni sinir ediyor [smilie=dash2.gif] ,arabesk temalarda hep acındırma var,bırak hacı bu arabeski sen [smilie=bye.gif]
Evet,arabesk dinlemek lanet olsun,batsın bu dünya demek sanki kolayına kaçmak,sorunlardan kaçmak gibi geliyor. [smilie=dash3.gif]
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

ırmak yazdı:hadi hadi sen gizli gizli dinliyosundur ,yeme bizi [smilie=nono.gif]
eheheheeh asdaafsfadfa yok valla dinlemiyom.. :)
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

kırobesk de kıro da sevmem. fikirlere, tercihlere, inanca, yaşa, carta curta asla saygı dumam. eğer hakediyorsa insanın kendisine saygı duyarım.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

selamsız yazdı:kırobesk de kıro da sevmem. fikirlere, tercihlere, inanca, yaşa, carta curta asla saygı dumam. eğer hakediyorsa insanın kendisine saygı duyarım.
ne alaka. kıro kırmanci yani kürt demek, arabesk arap kültüründen gelmedir.