*_Arabesk Müzik Dinleyenlere Ön Yargıyla Bakarmısınız_*

*_arabesk müzik dinleyenlere ön yargıyla bakarmısınız.?

hayır, onun tercihine saygı duyarım..
21
40%
evet çok hemde çok banel...
17
33%
kişiye göre değişir ( açarmısın )
14
27%

Toplam oy: 52

Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: *_Arabesk Müzik Dinleyenlere Ön Yargıyla Bakarmısınız_*

Mesaj gönderen mahsunkul »

bide şöyle bi üçleme var. "orhan, ferdi, müslüm"

zanımca en fazla müslümcü vardır. genelde bunlar birbirleri ile anlaşamazlar. koyu bi ferdici orhan veya müslüm dinlemez. ben şahsen hepsini dinlerdim.

orhan gencebayın bütün şarkılarını bilirim. aynı zamanda üreticidir. işin üstadıdır..

müslümün bütün şarkılarını bilmesemde orhana tercih ederim..yeniden arabesk takılsam müslümcü olurdum kesin..

ferdi tayfur ara ara dinlediğim oldu. Allah vergisi bi sesi var. en az dinlediğim ve en taktir ettiğim budur aralarında
..............Resim.................~~Resim
rao_

Mesaj gönderen rao_ »

Önemli olan kişilik dinlediği müzik türü mühim değil :)
nosferatu

Mesaj gönderen nosferatu »

Türkçeyi düzgün konuşamayanı cahil sanmak gibi birşey Arabesk dinleyenlere önyargıyla bakmak.
Ama arabesk dinleyenlerin nasıl biri oldukları bellidir. İstisnalar olabilir.
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

ben arabesk şarkılarının genel anlamda hepsine yakınını billirim.müslümcüyüm ama en takdir ettiğim bence gelmiş geçmiş en büyük müzik ,beste ,söz yazarı şarkıcı orhan gencebaydır.bazı şarkılar hariç geneli kendi yazdığı müziğini kendi yaptığı şarkılardır.ayrıca hemşerim.
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
folder

Mesaj gönderen folder »

sıkıfobik yazdı:arabeskten başka birşey yada sadece bir müzik türünü dinleyen insanları sevmem. her çiçekten bal almasını bilicek insan.
güzel yorum ;)
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

ben eskiden çok katıydım ama arrık yumuşamaya başladım.şu şöyledir bu böyledir diye bilgiçlik taslamamak,kestirip atmamak,ukalalık yapmamak lazım.gün gelir o hiç sevmediğin müziklerin bir bakmışsın aşığı olmuşsun.hayat,yaşadıkları değiştiriyor insanı,düşüncelerini,zevklerini,tercihlerini..ben eskiden arkadaşlarımla çok kavga ederdim İsmail Yk dinliyorsunuz diye şimdi kendim bayılıyorum.Eskiden çok sıkı bir F.D. yani Feridun Düzağaç hayranıydım (hala da hayranıyım) nerdeyse yani başka kimseyi dinlemezdim.sonra sonra yaş ilerledikçe herkesi,herşeyi dinler oldum.tabi bunda çok değişken ruh halimin de etkisi olabilir.yani yok pop dinlemem,yok arabesk dinlemem falan bunlar hepsi hikaye.dinleyenler var ama saklıyorlar mesela.şahidim.birinci örnek ben.bir ara arabesk dinlediğimi saklardım çoğu insan gibi.ama şimdi hiç utanmıyorum,çekinmiyorum kimseden.canım ister pop dinlerim arkasına türkü arkasından klasik ardından arabesk onun ardından rock metal...böyle gider.ayırmıyorum artık.zaten çoğunlukla radyo dinlediğim için zaman zaman farklı tatlar farklı melodiler keşfetmeyi de çok seviyorum.iyi,güzel yapılan,bana hitap eden ne varsa bende onunlayım..işte o kadar....
sosyopat

Mesaj gönderen sosyopat »

her çeşit müzik dinlerim kulağıma ve ruhuma ne iyi geliyorsa,fakat bazı tiplerin arebesk yada herhangi bir duygusal içerikli müzik dinlerken girdiği garip triplere uyuz olurum örnek emo tayfası bide hayatı acıtasyonla geçen insanların...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

mahsunkul yazdı:ahuuhaaha bu konunun bu kadar ilgi göreceği aklıma gelmezdi :)

bende arabesk dinlerdim esklilerden ama hiç arabesk bi tip yok bende. beni görseniz "sen he sen arabesk dinliyon he" derdiniz. genelde öyle derler hani. bide batıdan gelmeyiz. yani sen git taa kosovalardan gelki, bizim oraları görseniz. herkez en az 3-4 yabancı dil bilir. ingilizce bilmeyen yoktur. üniversiye bitirmeyeni adam yerine komazlar. haliyle amerikan, batı kültürü kendini belli eder. bende böyle az bulunur bi cinsten yeganeyim.. ayrıca 10 sene öncesinden kalma arabesk bestelerimde var.. çizimlerimde geneli kübist olup, sosyalist arabesk bi yaşam tarzını yansıtır. aynı durum şiirlerim içinde geçerli.. kendini beğenmişin biri olarak 10 sene kadar önce kendi yazdığım arabesk şarkılarımdan birinin sözlerinden kısa bir kesit.

bu gidişim kötü dostlar
yolum yanlış arkadaşlar
sesimi çıkartsam duyan olmaz
derdime bi çare bulan olmaz
böyle devam eder isem
benim sonum cehennem..( bu son 2 mısra uymamış ama olsun )

şimdi sen gel beni çöz çözebilrsen...
haha yoruma bak, zaman insanı ne kadar çok değitiriyor:))
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Sevgilinden ayrıldıysan veya bir derdin varsa üstüne üstük birde bunu paylaşacak dostun yoksa arabesk müzik devreye girer.Çok dertlisin ama aglayamıyormusun.Dinle müslüm gürses ten Kaderim parçasını rahat rahat agla.Arabesk müzik dinleyenlere ben önyargıyla bakmadım ama Fazıl say baktı.Arabeskin babaları olan Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses ten cevabın kralını aldı.İyide oldu.Normal şartlarda bol bol 2Pac dinlerim.Fakat dertli oldugumda Müslüm babadan başkasını gözüm görmez.Kim ne dinlerse dinlesin herkesin zevki farklıdır.Zevkler ve renkler tartışılmaz.Tartışılırsa orada özgürlük kalmaz. :)
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

hayır tabiki önyargıyla bakmam çünkü ben de dinliyorum :D
müzik ayrımı yapmıyorum,tarz yoktur iyi müzik vardır dıyorum kıraç abimiz gibi..

arabesk müziği bi kere herkes kaldıramaz:))
şunu da belirteyim arabesk dinliyorum ama arabesk kafa yapısına sahip değilim,olanları da pek tasvip etmem..
şarkıları sadece hüzünlüyken dinlemıyorum mesela cok mutluyken bile arabesk dinlyebilirim,benı buhrana sürüklemıyo pek,müziği seviyorum ve yalnızca dinliyorum..
genelde isyan içerikli şarkılar var,hoş degil böyle olması ama bütün olarak bakıldıgında arabesk zor bir müzik ve bu müziği besteleyenler,icra edenler hakiki sanatçılar..
çoğu şarkı ,içinde birden fazla melodiyi barındırıyo,
pop vb.şarkılar gibi bi başı bi de sonu yok,bi şarkıda en az 3 tane farklı beste duyarsınız,hepsinin tadı ayrıdır:)
bana da genelde şaşırırlar,bi kızın müslüm dinlemesi daha acayip galiba:))

önceden önyargılı bakıp da sonradan tutkunu olanları da bilirim bu arada:)
sonuç:önyargı iyi bişey degil..;)
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
useless

Mesaj gönderen useless »

müzik ayrımı yapmam kaliteli olan özellikle 'underground' olan her müzik tarzını/müzisyeni dinlerim hatta,çünkü ben de müzikle uğraşıyorum.. ancak kesinlikle ön yargıyla bakarım ben bu müzik türüne, dinleyenlerinin çoğunu göz önünde bulundurursak bu oldukça normal bana göre, kimseyi dinlediği müzik türünden ötürü yargılamak istemem, dinleyen dinlesin banane zaten ancak dinleyici kitlesi genelde absürd tipler olunca insan da elinde olmadan bir ön yargıyla bakıyor tabi..
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

useless yazdı:müzik ayrımı yapmam kaliteli olan özellikle 'underground' olan her müzik tarzını/müzisyeni dinlerim hatta,çünkü ben de müzikle uğraşıyorum.. ancak kesinlikle ön yargıyla bakarım ben bu müzik türüne, dinleyenlerinin çoğunu göz önünde bulundurursak bu oldukça normal bana göre, kimseyi dinlediği müzik türünden ötürü yargılamak istemem, dinleyen dinlesin banane zaten ancak dinleyici kitlesi genelde absürd tipler olunca insan da elinde olmadan bir ön yargıyla bakıyor tabi..

bu karşılıklı birşey,çoğu insan da mesela rock dinleyenlere ve o tarz takılanlara tuhaf gözle bakıyo,sorunlu gibi duruyo çoğu..
kendmiz gibi olmayanlara tuhaf bakmamızdan,dışlamamızdan kaynaklanıyo bu..
ve iyi bişey degil kesinlikle.
[ Neyzen Teyfik ]
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

keşke hiç dinlemeseydim diyorum arabesk yada başka müzik yıllarca..ezberimde binlerce şarkı 10 larca şiir...neyse...oturdum düşündüm bir hesap yaptımda her şarkı en az 3 4 lükden oluşuyo yani bu 12 sıra metin demek ..şimdi sen bunu al ayete vur 12 ayet eder ...eee bide 1000 lerce şarkıyı ezbere bildiğine göre şimdi çoktan hafız olduydum allah afftesin kurtulamadım şu arabesk şarkılardan gece gündüz aslında zaten yaralıyız bide üstüne yaraya tuz basmak gibi oluyor....
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

BiR UMUT VAR yazdı:keşke hiç dinlemeseydim diyorum arabesk yada başka müzik yıllarca..ezberimde binlerce şarkı 10 larca şiir...neyse...oturdum düşündüm bir hesap yaptımda her şarkı en az 3 4 lükden oluşuyo yani bu 12 sıra metin demek ..şimdi sen bunu al ayete vur 12 ayet eder ...eee bide 1000 lerce şarkıyı ezbere bildiğine göre şimdi çoktan hafız olduydum allah afftesin kurtulamadım şu arabesk şarkılardan gece gündüz aslında zaten yaralıyız bide üstüne yaraya tuz basmak gibi oluyor....
:)
doğru,
kurtuluşumuz şarkılarda sanki..
[ Neyzen Teyfik ]
katmandu

Mesaj gönderen katmandu »

valla rakıyla en iyi giden müziklerden biri, diğeride sanat müziği bana göre....
çok dinlemem bana göre bir %90 sı bildiğin kötü şarkılardır ama kalan %10 harbiden iyidir
ne yersen ye asit yapar ağzında