2012 Vizyonda ağalar,beyler,kadınefendiler

Kullanıcı avatarı
cerulean

Re: 2012 Vizyonda ağalar,beyler,kadınefendiler

Mesaj gönderen cerulean »

Bu tarz filmlerden ve özellikle bu yönetmenden bana gına geldi. Sevenleri varsa darılmasınlar--hep aynı klişeler tekrar ediliyor sanki efektlerin mükemmel olması durumu kurtarmıyor. Aslında Independence Day'den sonra sıkıldım zaten. Okuduğuma göre Asimov'un Vakıf (İmparatorluk) serisi adaptasyonunu da Emmerich yönetecekmiş, pek harika olacakmış gibi gelmiyor. Özellikle I, Robot'un uğradığı katliamdan sonra. Neyse zaten kitap uyarlamaları genelde kötü oluyor
) O (
Kullanıcı avatarı
osein

Mesaj gönderen osein »

1lh4n yazdı:bu film 21 aralık 2012 de vizyona girmeliymiş. daha bi esprisi olurdu. mayaların takvimi 2012 de bitmeseydi atıyorum 2152 de bitcekti insalar da o zaman tribe gircekti. saçma bi düşünce kıyameti Allahtan başkası bilemez. gelecekte neler olcağını fln.
Aynen dostum burdaki amac ztn insanalrın kafasını karıstırmak psikolojik olarak dünyanın sonu geliyor havası yaratmak...
sarımsak

Mesaj gönderen sarımsak »

G8 ülkelerinden bazıları ellerindeki nükleer bombaları kullansalar (ütopya olarak düşün) zaten dünyanın sonu gelir. 2012'den de önce olur yani.
fabian_ernst

Mesaj gönderen fabian_ernst »

sarımsak yazdı:G8 ülkelerinden bazıları ellerindeki nükleer bombaları kullansalar (ütopya olarak düşün) zaten dünyanın sonu gelir. 2012'den de önce olur yani.
Vanga Nine, yani...
Slav dillerinde "Baba" nine demek. Asıl adı Vangelia Guşterova.. Eski Osmanlı tebaı, bir Pomak, kadıncağız...
Dönemin, Osmanlı İmparatorluğu altındaki,Bulgaristanda (şimdiki konumu ile) Makedonya Cumhuriyetinde 30 ocak 1911 de doğdu.
13 yaşında sele kapılıp toprak altında kaldı ve iki gözü birden iltihaplanarak kapandı.
Yani tamamen görme engelli.
Geleceği görüyor, fakat kaderi değiştiremiyor.
Dokunduğu herhangi bir nesneyi bütün ayrıntılarıyla tarif edebiliyor.
Bastığı toprakta yıllar önce ne gibi olaylar geçtiğini bire bir bilebiliyordu.

2010 - 3.dünya savaşı kasım 2010 da başlayacak ve ekim 2014 yılına kadar sürecek.

2011 - Radyoaktif dalgaların yoğunlaşması yüzünden hayvanlar ve bitkiler yok olma noktasına gelecek. (En çok korkulan olmuş,nükleer savaş gerçekleşmiş demektir.)
Müslüman ülkeler kimyasal silahlarla Avrupalıları yok edecek.

2014 İnsanlığın yarısı kanser hastalığı ile boğuşacak.

2016 - Avrupa nüfusu yarı yarıya azalacak.
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Sonunda izleme fırsatı buldum. Uzun zamandır beklediğim bir filmdi. Görsel efektler çok güzel olmuş,herhalde bugüne kadar ki en iyi felaket senaryosu ve grafikleri. Puan vermem gerekirse eğer 7.2/10 veriyorum.
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

gidenin çok da pişman olmıycaını düşünüyorum ... görsel açıdan çok iyi ... pek çok saçma yeri var ...fakat film sonuçta
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

anladığım kadarıyla bir nuh tufanı filmi. uçak sahnesi harika yer yarılırken.