2012 Vizyonda ağalar,beyler,kadınefendiler

devrim_

2012 Vizyonda ağalar,beyler,kadınefendiler

Mesaj gönderen devrim_ »

Evet arkadaşlar merakla beklenen film 2012 sonunda bugün itibari ile gösterime girdi. Gitmek isteyenler ? ya da gidenler ne düşünüyorlar..

Bilmeyenler için filmi hatırlatalım;

Resim

ÖZET yazdı:Büyük bütçeli felaket filmlerinin değişmez yönetmeni Roland Emmerich yine benzer bir yapımla karşımızda. Bazı teorisyenlere göre 21 Aralık 2012 tarihinde dünyanın sonunun geleceğini öngören Maya medeniyetinin bu öngörüsünün doğru çıktığı bir geleceğin anlatıldığı 2012 adlı filmde insanların hayatta kalma mücadelelerine tanık oluyoruz. Filmin kadrosu oldukça sağlam: John Cusack , Thandie Newton , Woody Harrelson , Amanda Peet , Danny Glover , Oliver Platt ve Chiwetel Ejiofor ilk göze çarpan isimler.
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Re: 2012 Vizyonda ağalar,beyler,kadınefendiler

Mesaj gönderen rainslovee »

aksam gıdecem gıdınce gorecez
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Kullanıcı avatarı
candy

Mesaj gönderen candy »

ben de gitmek istiyorum bu filme :)
tanrının insan olması, insanın mutluluğu sonsuzlukta araması gerektiğini değil, cennetini yeryüzünde kurması gerektiğini gösterir ancak.
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Sinemada izlemeye değer bir filme benziyor, bende gidicem.
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

ben gittim bugün.ilk yarısı çok hareketli heyecanlıydı, ikinci yarıda biraz tempo düştü ama iyiydi genede.

bide çok uzun bi film 2de girdik 5e doğru çıktık.
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

Kayseride olsaydım filme birlikte giderdik, sonra hostada oturur bişeyler yer içerdik be abi..Ama yok sen yengeyle gitmşsindir doğru ya pardon.
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Seven_7

Mesaj gönderen Seven_7 »

Gittik gördük efektler güzel gerisi klasik...
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

böyle filmler hep birbirine benziyor. bu filmin benzerlerinden bir farkı yoksa izlemeye değmez diye tahmin ediyorum..
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

bu film 21 aralık 2012 de vizyona girmeliymiş. daha bi esprisi olurdu. mayaların takvimi 2012 de bitmeseydi atıyorum 2152 de bitcekti insalar da o zaman tribe gircekti. saçma bi düşünce kıyameti Allahtan başkası bilemez. gelecekte neler olcağını fln.
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Yarından sonra ve kıyamet günü filmlerinin yönetmeninini elinden çıkmış bir film henüz izlemedim ama fragman etkileyici görünüyor eğer ki yarından sonra filmindeki kaliteyi,orjinaliteyi yakalamışsa, felaket filmleri içinde hak ettiği yeri alır diye düşünüyorum.
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
serhadkulu

Mesaj gönderen serhadkulu »

gidenlerde bir yorum bekliyorum bende gitmeyi düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
AYTUTKUNU

Mesaj gönderen AYTUTKUNU »

görsel efektler dışında hiç bişey yok klasik amerikan filmi.
O zaman bu zamandır dostlar ne ister neyi özleriz
Denizini arıyan akarsulara benzeriz
Pencereler bırak açık kalsın geceleri yağmurlar yağsın
Günebakan düşlerimiz yağmur sesiyle çoğalsın
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

film super bence giden pısman olmaz
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

Filmin ilk yarısı müthişti. çizgifilmlerdekine benzer kaçış sahneleriyle doluydu ama hakkını da vereyim, efekt açısından gördüğüm en iyi filmdi. Kaliforniyadan kaçış sahnesi ağzımı açık bıraktı.
Ama ikinci yarısında böyle bir filmde kullanılabilecek bütün klişeleri kullanıp beni gıcık etmeyi başardılar. Her olayın ucu ucuna gerçekleşmesi ve devasa mantık hataları da cabası. O kadar şeyden sonra mutlu sonla bitmesine ayrıca uyuz oldum.
Felaket filmleri zaten standart olarak kötü filmlerdir diye düşünürdüm. hala da öyle düşünüyorum.
the_strangest

Mesaj gönderen the_strangest »

bir roland emerik filminden ne beklenebilirse (görkemli yıkım sahneleri, mayyak efekler, beyinsiz aksiyon, mantık hataları, klişeler ve amerikan muhafazakarlığını öven söylemler) tam olarak onu veriyor, ne eksik ne fazla. emerik filmleriyle büyüyüp de, hala bir emerik filminden bunlar dışında bir beklentisi olmamalı insanın. bu beklentilerle, vakit geçirme amacıyla izledim ve tahminlerimde yanılmadığımı gördüm. filmin tek eğlenceli yanı rus ikizler rolündeki şişko nuri 2012 sürümü tadındaki veletlerdi. başka filmlerde de benzer rollerde izlemek istiyorum kendilerini...