sf li bir film

FİRST

sf li bir film

Mesaj gönderen FİRST »

PUNCH-DRUNK LOVE
başrolünde Adam sandler(Bary Egan) ve Emily watson oynuyor
filmden bir alıntı

Bary Egan'ın ablası(elizabeth):bu gece geliyorsun değil mi?..
Bary Egan(Adam sandler):evet geliceğim..ya sen?
E:evet geliyorum aslında seninle konuşmak istediğim özel birşey vardı.İş yerinde bir kız var çok güzel ve çok akıllı olduğunu düşünüyor ve onunla tanışmanı istiyorum onu bu geceki partiye getirmeyi düşünüyordum
B:e..e..evet bunu yapmak istemiyorum
E:neden?
B:çünkü ben bu tip şeyler yapmam
E:sen hiç bir şey yapmazsınki
B:çünkü herkes bana bakar..
E:bakarlarsa n'olmuş..burası özgür bir ülke
B:bak çok gergin olacağımı hissediyorum ve tuhaf davranacağımı düşünüyorum..hepsi bu kadar tamam mı!
E:evet tamam bu senin hatan
B:bu gece gelmeme ihtimalim bile var
E:sahi mi?geleceğini söylememiş miydin?
B:spor salonu üyeliği mi yenilemeliyim

duygusal/komedi türünde bir film
filmin sf yi konu alması tek bu yazdığım dialogtan ibaret değil
filmin amacının direkt sfyi anlatmak olduğunu da sanmıyorum ama yine de izlemek isteyen izlesin derim
Hayat bir tiyatro dediler..
banada bir rol verdiler...
meğer en zoru benimkiymiş..
önce SEV sonra UNUT dediler...
jasemin

Mesaj gönderen jasemin »

Forest GUMP filmi de bunun gibiyd çoğu kişibiliyodur hani ayağı sakat bi adam var dalga geçiyorlar dışlanıyo falan Tom HAnKs oynuyodu SF yi anlatmıyodu ama ona benzeyen şeyler vardı
terakkiperver

Mesaj gönderen terakkiperver »

"ölü ozanlar dernegini" de ben ekliyeyim öyleyse.. bu filmdeki "anderson" karakteri sf liydi ve etkilemişti beni..
Kullanıcı avatarı
gkce

Mesaj gönderen gkce »

terakkiperver yazdı:"ölü ozanlar dernegini" de ben ekliyeyim öyleyse.. bu filmdeki "anderson" karakteri sf liydi ve etkilemişti beni..
ben de Ölü Ozanlar Derneği'nin kitabını okumuştum yıllar önce, evet ordaki karakter de tipik bir sosyal fobik.çok güzeldi,tavsiye edrim arkadaşlar,kendinizden çok şey bulacaksınız
İste, inan, sahip ol
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Böyle mesajlı komedi filmlerini izlemek keyifli oluyor.

"Anger Management" {Öfke Kontrolü-Türkçe adını bilmiyorum} ve "Water Boy" {Sucu Çocuk} gene Adam Sandler'ın filmleriydi. Birincisinde işlenen konu, ezik olmadan ama cellalenmeden hakkını aramayı bilmek. İkinci filmin ana karakteri ise gerçekten zeka özürlü bir adamın başarıyı ve aşkı elde etmesi, 'eğer iyi niyetli bir insansan ve gerçekten istersen, tüm engelleri aşabilirsin'. İkinci filmde gene unutulmaz bir "koç" karakteri vardı. Adam işinde çok iyiydi ama o kadar içine kapanmıştı ki hakkını savunamaz, dahası çok sevdiği takım koçluğunu yapamaz hale gelmişti. Daha fazla anlatmayayım, umarım seyredersiniz.

Bir de "Joe Dirt" var bulabilirseniz. O da David Spade filmi. Konusu şöyle; kaderi talihsizliklerle dolu olan ve sürekli kaybettiği için aşağılanan ama asla ümidini yitirmeyen Joe'nun başından geçen olaylar işleniyor. Hepsi de çok pozitif filmler ve hakikaten komikler. En azından Amerikan tarzında komikler ama komik bulmasanız bile mesajları iyi gelebilir...
Kullanıcı avatarı
tylersayssmoke

Mesaj gönderen tylersayssmoke »

NOT; farkettim de fight club için spoiler vermişim, eğer izlemediyseniz okumayın altı bence, çünkü şahane bir filmin keyfini sonuyla yaşamak daha tatlı olacaktır.

ve tabi ki fight club, edward norton karakteri, film çok tema içeriyr, ama bu başlığı her şeyden ziyade edward norton un kişiliği. artık bir noktadan sonra kendini bölmüş ve kişisel gelişimini kendi kendine gerçekleştirmiştir. sf liydi çünkü mesela patronuna hakkını yedirirken sonradan gördük. veya yine kendi sesi olan tyler, kıza karşı çaresiz olduğu bir tartışma sırasında kapı arkasından edward a "this conversation, edard tekrarlar kıza, is over, edwar yine tekrarlar kız" demiştir. ve görüyoruz ki aslında kendi içinden gücünü almıştır, çünkü kendi tyler dır, i kow this because tyler know this ;)
daha yazarım ama uzunluk yazının çekiciliğini azaltır, neyse ben bu ilmden sizle daha çook paylaşırım.
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

bi tyler da bizden çıksa ne güzel olur di mi?
Kullanıcı avatarı
tylersayssmoke

Mesaj gönderen tylersayssmoke »

Che Guevara yazdı:bi tyler da bizden çıksa ne güzel olur di mi?
çıkar çıkacak da, ve hatta çıkıyor bile olabilir, ben buna inanyorum, geiyğine deil, hakikatine
joe frank

Mesaj gönderen joe frank »

Amelie'de bu yönde izler taşıyo gibi geldi bana.
Kullanıcı avatarı
genki

Mesaj gönderen genki »

bu filmi çok sevmiştim, çok kısa gelmişti ilk izlediğimde yetmemişti :)
adam sandler'ın diğer filmlerin de çok gulduğumu hatırlıyorum
ama bu filmdeki roluyle hem çok iyi oynamıs hem de çok tanıdık geldi
harika bi filmdi

yanlış hatırlamıosam odul falanda almıştı
olgunluğun gercek olcutu kişinin yası değil, sehrin gobeğinde iç çamasırlarıyla uyandığında nasıl davrandığıdır / vudi elın