Rahatsız Edici Filmler

thealone

Rahatsız Edici Filmler

Mesaj gönderen thealone »

Bazı filmler vardır. İnsanı oldukça rahatsız eder ve gerçekle yüzyüze bırakır. Ama garip bir haz alırsınız o filmden. Psikopat olduğunuz için değil olayların daha mantıklı geliştiği için belki de.
Örnek olarak Michael Heneke'nin Funny Game's filmini örnek verebilirim. O kadar rahatsız edici ki bir ara psikopat adam kameraya bakıyor ve siz de onları tutuyorsunuz değil mi diye sizi iyice sinir ediyor. Diğer filmlerden alıştığımız sahneleri alt üst ediyor.
Türkiyeden örnek olarak Barda filmini gösterebilirim ama o kadar da rahatsız edici değil sonunda ilahi adalet yerini buluyor gibi :) Selim ve arkadaşları tahtalı köyü boyluyor. Bu yüzden Bardayı beğenmedim. Psikopat olduğum için değil sonunda kendilerince bir adalet uyguladıkları için. Gerçek hayatta bence böyle bir adalet yok. Kötülük yapıldığı ile kalıyor.

Aslında tam olarak anlatamadım anlatmak istediğimi. Sizlerin de başlıkta belirttiğim gibi örnek gösterebileceğiniz filmler varsa öğrenmek ve değerlendirmek isterim.

saygılarımla...
sosyofobik_bir_kulum

Re: Rahatsız Edici Filmler

Mesaj gönderen sosyofobik_bir_kulum »

Testere olur mu Panpa :D
Kullanıcı avatarı
caferali

Re: Rahatsız Edici Filmler

Mesaj gönderen caferali »

Palabras encadenadas (killing words - öldüren kelimeler) diye bi ispanyol filmi vardı. gerçi beni rahatsız etmedi ama senin tanımladığın şekliyle rahatsız edici filmler kategorisine girebilir.
de te fabula narratur