Türkçe Rock Önerileri

PaSSiVe AgGReSSiVe

Re: Türkçe Rock Önerileri

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

fobikisosyal yazdı:Bu hiç bilinmeyen adamları nerden biliyorsunuz, ve hatta buluyorsunuz?
hı ? hoo ? [smilie=crazy.gif]
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

PaSSiVe AgGReSSiVe yazdı:
fobikisosyal yazdı:Bu hiç bilinmeyen adamları nerden biliyorsunuz, ve hatta buluyorsunuz?
hı ? hoo ? [smilie=crazy.gif]
Acaba ne demek istedin:)
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

nerden biliyorsunuz demişsiniz ya ben ona şaşırdım
useless

Mesaj gönderen useless »

yerli grupları boşverin bilmeseniz de olur. Bir çoğu kalitesiz müzik yapıyor.
biraz araştıran herkes bulur, internet diye birşey var.
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Amaaan siz de.
Kullanıcı avatarı
gezgin89

Mesaj gönderen gezgin89 »

Araştırırsan buluyorsun bir şekilde. Bak mesela bu konu tam bir cevher :D
Gulorn yazdı:REDD' den bahsetmişsiniz; bildiğim kadarıyla Çilekeş, REDD kadar tanınmıyor, dinlemeye doyamadığım gruptur. Solistin sesi mükemmel, sözler... Kelimeler kifayetsiz kalır. Müzikte muhteşem zaten.
Sakin var, çoğu kişi biliyordur zaten.
Katılıyorum Çilekeş de çok başarılı. Sakin'i yeni keşfettim, tek albümden sonra dağılmaları kötü olmuş. Diğer yazdıklarını bilmiyorum, kesin bakacağım.
Diren yazdı:ben rock dinlemem ama anadolu rock olarak "siya siyabend" güzel gruptur. sokakta çaldıkları için pek bilinmezler ama can evimden vurdun, hayyam falan dinlemeye değer.
İyi grup, pek bilinmeyenler daha mı kaliteli oluyor bana mı öyle geliyor bilemiyorum...
PaSSiVe AgGReSSiVe yazdı:Feridun Düzağaç,Yaşar Kurt,Pilli Bebek,Mavi Sakal,Cemali,Öztürk felan var mesela eskilerden.
Yenilerden Kolpa iyi müzik yapıyo.Rüzgar var anadolu rock tarzı.Model var.
Gruplardan bi kaç örnek daha Badem,Zakkum,Gripin,Negatif,Eflatun,Eyyam,TNK,Piiz,110...
Bayanlardan Şebnem Ferah zaten tek geçerim.Aydilge var o da iyidir.Aslı var.
Kıraç,Emre Aydın,Ogün Sanlısoy söylememe gerek bile yok.Tolga Burkay var alternatif bi isim.
Bulutsuzluk Özlemi iyidir.Mfö var eskilerden yine.Bertuğ Cemil var.
Gruplardan yine aklıma gelenler Mor ve Ötesi,Replikas,Kesmeşeker,Zardanadam,Kurban,Yakup,
Işığın Yansıması,Reflex,İhtiyaç Molası,Haramiler ...
Fatih Erdemci de unutmamak lazım.

Şimdilik benden bu kadar.. :D
Bilmediğim isimler var. Onlara bakacağım kesinlikle, ama biraz sürecek gibi :)
useless yazdı:yerli grupları boşverin bilmeseniz de olur. Bir çoğu kalitesiz müzik yapıyor.
Kısmen katılıyorum söylediğine. Çok çok başarılı gruplar var adı sanı duyulmamış. Sayıları da azımsanamaz bence.

Bir iki ekleme yapayım. Dorian'dan bahseden olmamış. Onların da çıkışları Çilekeş'le aynı döneme denk gelir. Türlü sanatçılar tarafından onlarca kez yorumlanan Gel Gör Beni yorumları 10 numaradır. Tek albüm sonrası dağılan gruplardandır.

Anima da tek albümlük gruplardan biri. Yaptıkları müzik çok başarılı. Kesinlikle dinlenesi.

Gönül isterki böyle başarılı gruplar dağılmasın, kulağımızın pası silinsin [smilie=music.gif]
Do you ever dream of escaping...
Don't you ever dream of escaping?
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

rock dinlemem, dinlesemde hayodan başkasını dinlemem
..............Resim.................~~Resim