Türkçe Rock Önerileri

Kullanıcı avatarı
gezgin89

Türkçe Rock Önerileri

Mesaj gönderen gezgin89 »

Ben yerli grupları fazla bilmiyorum ama bir iki öneride bulunmak istiyorum.

Öncelikle Malt'ı kesinlikle tavsiye ederim. 2 albümleri var şu ana kadar. İkinci albümleri biraz daha soft olsa da ilk albümlerinde çatır çatır rock yapıyorlar diyebiliriz. Hiçbir şarkısını diğerinden ayıramam neredeyse. Söz ve müziklerin çoğu grubun solisti olan ve aynı zamanda Cenk-Erdem ikilisinden tanınan Cenk Durmazel'e ait. Zeki bir insanın yaptığı işler ayrı güzel oluyor zaten :)

Diğer önerim ise Redd'in 21 isimli albümü. Ben Redd seven biri değildim fakat bu albüm gerçekten çok başarılı. Bir insanın doğumundan ölümüne kadar olan zamanı anlatıyor. 21 şarkıdan oluştuğu için nadiren de olsa bir tekrar etme hissi oluşturmuyor değil ama olur o kadar.

Herkes şarkı/albüm/grup bazında önerilerde bulunursa iyi bir kaynak oluşturabiliriz diye düşünüyorum :)
Do you ever dream of escaping...
Don't you ever dream of escaping?
Kullanıcı avatarı
Gulorn

Re: Türkçe Rock Önerileri

Mesaj gönderen Gulorn »

REDD' den bahsetmişsiniz; bildiğim kadarıyla Çilekeş, REDD kadar tanınmıyor, dinlemeye doyamadığım gruptur. Solistin sesi mükemmel, sözler... Kelimeler kifayetsiz kalır. Müzikte muhteşem zaten.
Sakin var, çoğu kişi biliyordur zaten.
Sonraaaaaa... Aseton var, ''dinle, bayılırsın'' denilebilecek bir grup değil ama... İyidirler yani.
Buz var, ''Nefretim Kederimden'' adlı parçaları duyduğumdan beri kendisine hayran bırakmıştır beni.
Pastel grubu var birde; müzik ve solistin sesi güzel ama sözleri pek hatırlayamıyorum ^^'
Nükleer Başlıklı Kız ve Küresel Ikınma-gerçi NBK daha çok bilinir ama- da iyidir
Şarap var ama çok fazla parçası bulunmuyor ne yazık ki en bilinen Lanetli Rapunzel Daha iyi parçaları da var tabii...

Benim bildiklerim bu kadar ^^'
There is pleasure in the pathless woods
There is a rapture on the lonely shore,
There is society, where none intrudes,
By the deep sea, and music in its roar:
I love not man the less, but nature more...
Kullanıcı avatarı
Diren

Mesaj gönderen Diren »

ben rock dinlemem ama anadolu rock olarak "siya siyabend" güzel gruptur. sokakta çaldıkları için pek bilinmezler ama can evimden vurdun, hayyam falan dinlemeye değer.

edit: çamur - hara güzel parçadır. tavsiye ederim.
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

Feridun Düzağaç,Yaşar Kurt,Pilli Bebek,Mavi Sakal,Cemali,Öztürk felan var mesela eskilerden.
Yenilerden Kolpa iyi müzik yapıyo.Rüzgar var anadolu rock tarzı.Model var.
Gruplardan bi kaç örnek daha Badem,Zakkum,Gripin,Negatif,Eflatun,Eyyam,TNK,Piiz,110...
Bayanlardan Şebnem Ferah zaten tek geçerim.Aydilge var o da iyidir.Aslı var.
Kıraç,Emre Aydın,Ogün Sanlısoy söylememe gerek bile yok.Tolga Burkay var alternatif bi isim.
Bulutsuzluk Özlemi iyidir.Mfö var eskilerden yine.Bertuğ Cemil var.
Gruplardan yine aklıma gelenler Mor ve Ötesi,Replikas,Kesmeşeker,Zardanadam,Kurban,Yakup,
Işığın Yansıması,Reflex,İhtiyaç Molası,Haramiler ...
Fatih Erdemci de unutmamak lazım.

Şimdilik benden bu kadar.. :D
neyzenilhan

Mesaj gönderen neyzenilhan »

rock dinlemek ruh sağlığınızı bozar.
ney ile tasavvuf müziği dinleyin. ruh sağlığınızı olumlu etkileyecektir.
evrim teorisine takıl hayatını yaşa!! :)
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

Cem Karaca'dan başka Türkçe rockcı tanımıyorum...
eski nick : triyandafilis
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

ben yazdım yukarda bi sürü tanımıyosa tanı... :D
beter

Mesaj gönderen beter »

PaSSiVe AgGReSSiVe yazdı:Feridun Düzağaç,Yaşar Kurt,Pilli Bebek,Mavi Sakal,Cemali,Öztürk felan var mesela eskilerden.
Yenilerden Kolpa iyi müzik yapıyo.Rüzgar var anadolu rock tarzı.Model var.
Gruplardan bi kaç örnek daha Badem,Zakkum,Gripin,Negatif,Eflatun,Eyyam,TNK,Piiz,110...
Bayanlardan Şebnem Ferah zaten tek geçerim.Aydilge var o da iyidir.Aslı var.
Kıraç,Emre Aydın,Ogün Sanlısoy söylememe gerek bile yok.Tolga Burkay var alternatif bi isim.
Bulutsuzluk Özlemi iyidir.Mfö var eskilerden yine.Bertuğ Cemil var.
Gruplardan yine aklıma gelenler Mor ve Ötesi,Replikas,Kesmeşeker,Zardanadam,Kurban,Yakup,
Işığın Yansıması,Reflex,İhtiyaç Molası,Haramiler ...
Fatih Erdemci de unutmamak lazım.

Şimdilik benden bu kadar.. :D
Maşallah:)
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Hayko Cepkin'i rock aleminde tek geçerim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

en çok hayko'yu severim oda beni sever... nefret ettiğim bir müzik türünü bana sevdiren adamdır.
..............Resim.................~~Resim
beter

Mesaj gönderen beter »

mahsunkul yazdı:en çok hayko'yu severim oda beni sever... nefret ettiğim bir müzik türünü bana sevdiren adamdır.

2007de çoruma geldiydi.20 tl kıyıp konsere gittik tiyatro salonundaki.Gitme sebebim sınıfta bir kız arkadaş gidiyor diyeydi.Haykoyu dinliyordum ama 20tl verecek kadar değil.Neyse konserden önce parkta vodka içmiştik arkadaşla.Kafa hafif güzeldi.Konserde bol bol hopladım,kafa salladım.Hatta bir kaç kez milettin üstüne düştüm.İyiydi neyse çıkışta ağırdan aldım kendimi baktım bizim arkadaş ve 2 kız bekliyor kapıda.Uyuzluğuna böyle davrandım.Neyse taksiye bindik.Tekini istanbula yolladık.diğerini yurda bırakcaktık.Baktım donuyor zavallıcak.Benim montum battaniye gibiydi.Centilmenlik yapıp vermedim:)Gittim taksi buldum geldim.Yurda bıraktık.Normalde taksi parasını ben ödediğim için zoruma gitmezdi.Ama yurda girdikten sonra arkadaşıyla kahkaha atmasına bozulduydum.Konserden önce duyduğum bir söylem bileti yırtmama neden olacaktı.Elimden zor aldılardı bileti.Yırtsaydım iyi olurdu.Hayko Çepkin ve böyle bir gecede böyle bir anektod işte...
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Beter sen de epey bir şey yaşamışsın yani.
beter

Mesaj gönderen beter »

Evet geçmiş olmuş bitmiş.
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Bu hiç bilinmeyen adamları nerden biliyorsunuz, ve hatta buluyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

Müzik ve yorumcu ayırt etmem ne iyi ise onu dinlerin bu aralar öne çıkan Gece Zakkum 84 Özlem Tekinin bir şarkısı var vs