Sinema yorumları bu Başlıkta

Psycho

Sinema yorumları bu Başlıkta

Mesaj gönderen Psycho »

unutamadığınız veya herkesin iyi dediği ama sizin çok kötü bulduğunuz yada etkilendiğiniz sahneler olan filmler varmı?
bu başlık altında yorumlarımızı yazalım

:lol:
ilk yorum benden

Hero(kahraman)-jet li
Matrixten sonra moda olan ve artık her aksiyon filminde göre göre bıktığımız ayağına ip bağlayıp havada taklalar atma türünden sahneler oldukça sık var bu filmde
Bana birazda kaplan ve ejderhayı hatırlattı Anlatımı oldukça iyi Tarihi bir film bu yüzden senaryoda mantıksızlık çok az
Jet li Gene melül melül koyun gibi bakıyor yolda görsem çıkarıp 1 ytl verirdim (fazlası için daha çok çalışması lazım)
Romeo ölmeliye bakıyorum birde sonraki filmlerine Adam holywooda transfer olduktan sonra bütün karizmasını kaybetti nerde o kara maskeler bodyguardlar ciddi sert küçük cüssesine rağmen geleni geçeni döven adam gitmiş yerine hafif ..nemsi bir tip gelmiş Sendemi brutus :(
Film iyi güzel hoşta efektler de çok çok abartı var tıpkı yeni nesil aksiyon filmlerinin tümüne gördüğümüz gibi
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Aslında sinemaya sık giden biri değilim ve fazla bilgim yok fakat şimdiye kadar izlediklerim hakkında bi şeyler yazayım daha öncede alıntı yapmıştım bu yazıyı en sevdiğim filmlerden biri:

"Elling", alçakgönüllü ve dikkate değer bir yapım. Film, akıl hastalığını etkileyici bir sıcaklıkla ele alıyor.

Bir Norveç filmi olan "Elling", Ingvar Abjorsen’in İskandinavya’da bestseller olan kitabı "Brodre I Blodetöten sinemaya uyarlandı. Annesini kayberen Elling (Ellefsen), ruhsal çöküntüye girer ve bir psikiyatri kliniğine yatırılır. Burada, ... bağımlısı bir hasta olan Kjell Bjarne (Nordin) ile tanışır. Elling, Kjell Barne’yi ‘orangutan’a benzetse de iki adam iki yıllık oda arkadaşlıkları sonunda sıkı bir dostluk kurar. Film, asıl ikisinin klinikten ayrılıp, bir sosyal görevlinin gözetimi altında Oslo’da bir daireye yerleşmeleriyle başlar. Elling, 40 yıl boyunca bir ana kuzusu hayatı sürmüştür ve gerçek yaşama dair hiç tecrübesi yoktur. İki arkadaş, dışarıdaki yaşamın büyük zorluklarıyla karşılaşır: Karşıdan karşıya geçmek, alışveriş yapmak, telefona yanıt vermek, sinemaya, hatta lokantaya gitmek!
Elling, şiire duyduğu ilgiyle şair olmaya karar verir. Kjell Bjarne ise, sigara tiryakisi, alkolik ve üstüne üstlük hamile komşularına aşık olur.
"Elling", alçakgönüllü ve dikkate değer bir yapım. Film, akıl hastalığıyla dalga geçer gibi başlamakla birlikte, olayları etkileyici bir sıcaklıkla ele almayı başarıyor. İkilinin maceralarını ve yaşamla kurdukları ilişkiyi izlemek, eğlence ve kahkaha dolu bir deneyim. Oyunculara olduğu kadar yönetmen Naess ve senarist Hellstenius’a da şapka çıkarmak gerek...

(filmfour.com’dan kısaltılarak çevrildi.)