milyon dolarlık bebek

Kullanıcı avatarı
alihayat

milyon dolarlık bebek

Mesaj gönderen alihayat »

Dün akşam televizyonda izledim bu filmi.4 oskarlı güzel bir eser.filmde boks yapmak isteyen 30 unda bir bayanın verdiği mücadele anlatılıyor.Film içinde birçok mesaj var;azmedersen başarırsın,daima kendini koru,paranın kıymetini bil,ailenle ilişkilerinde paranı ön plana çıkarma.Bunlar benim filmden aldığım derslerdi.Morgan Freeman herzamanki gibi muhteşem oyunculuğunu gösteriyor.(Esaretin bedelindeki oyunculuğuda harikaydı)Clint Easwood da çok başarılı.Filmde beni en çok etkileyen sahneler;Yıllarca kızına geri iade etmesine rağmen bıkmadan mektup yazan baba.Felç olan sporcusunu öldürmek zorunda kalan adam.Yüksek bir teklifi eliyle ret eden oyuncu.Herzamanki gibi klasik Amerikan misyonerliğinin hakim olmasına rağmen güzel bir filmdi.Dvd yada Vcd sini izlemenizi öneririm.İyi seyirler.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Alihayat güzel konu seçmişsin dostum dün Atvde izledim bende bu flimi..dediğin gibi çok dokunaklı sahneleri vardı antrenörün solunum borusunu çekme anına kısık gözlerle bakabildim..Ben en çok şu bölümden etkilendim hani boksör bayan hastanedeyken ailesi geliyorya mal varlığını üzerine geçirmesi için onu iknaya uğraşıyorlar.Senelerdir görüşmeği ailesi birgün çıkıveriyor kızları kıymete binince..Evrakları imzalamasını istiyorlar ama ellerini kullanamıyor ve anneside kalemi ağzına sokuyor..o bayanda "anne sen niye bu kadar değiştin" diye imzalamaktan vazgeçiyor ve kalemi ağzından düşürüyor.İçimden helal olsun dedim valla yönetmen işini iyi biliyormuş.Bi an düşündüm normalde böyle bi geçmişi olan insan zirveye ulaşsa bile ailesine karşı kendini ezik hissedip o belgeyi imzalar diye.Zaten filmin başındada söylüyodu kendini değersiz hissettiğini.Böyle bi meydan okuma yapmasına çok şaşırdım.Alihayat doğru söylüyor güzel bi film gerçekten..
Kullanıcı avatarı
rojin

Mesaj gönderen rojin »

evet çok güzel bir film bende bu filmden şunu çıkardım ne oldum değil ne olacağın denmeli , hastenedeki bölümlerinde ağlamamak için kendimi zor tuttum birde kız antrönöre ( umarım doğru yazmışımdır) torbayla nasıl çalışıyorum patron diye soruyor ve antrönörde sen torbayla değil torba seninle çalışıyor diye cevap veriyor ya orası çok güzel
joe frank

Mesaj gönderen joe frank »

bu filmi 3 kere izledim.
İzlemeyenlere tavsiye ederim ,güzel bi film...