hacivat karagoz neden olduruldu ?

epsilon

hacivat karagoz neden olduruldu ?

Mesaj gönderen epsilon »

Arkadaslar giden oldu mu bu filme?Filmde bazı konusmalar hiç anlaşılmıyordu .Ama anladığım kısmı cok güzel cok keyifliydi.Bilmiyorum gercekten o dönemde erkekler , bıyıklarına ve sakallarına boncuk takıyorlar mıymış,sanırım sallama birsey değildir,doğrudur bu.... İnalılmazdı o görüntü.Yörüklerin çadırları , boncukları bana rahmetli babannemi hatırlatıı .Babannem batıl inanışları cok bi kadındı ,ipleri örer boncuklar takardı ineğine ,koyununa ,köylü cocuklara , bir de : ) bana nazara gelmesinler diye..
Filmin içinde bi sarkı vardı,karagözle ayse hatunun birbirlerine söyledikleri bir sarkı ..O inanılmazdı mahvoldum dinlerken...
Kacırdığım cok yer var , tamamen anlamak için bir daha gitmeyi düşünüyorum.. tavsiye ederim..
uykucu

Mesaj gönderen uykucu »

"dünden önceki gün gitmiştim. berbat olmuş. topu topu iki defa kendimi zorlayarak gülmüşümdür. (eğlenmeye gitiim sonuçta para boşa gitmesin dimi. :D) mavi sakallı boncuk bıyıklı bence atmasyon, bir de orasına burasına dövme yapmışlar. tamamen yabancı filmlere özenti saçma bir makyaj vardı. daha iyisini yaparım demiyorum. sonuçta benim işim değil bu ama iğrenç ve son derece saçma bir filimdi. kele yörükleri maymuna benzetmişler.

daha yazmayayım değmez zaten. sonuç olarak avrupalı turistleri çekmek için hazırlanmış reklam promanı alet olmakla kalmış bir film. gerçekle ilgisi yok" bu benim fikrim. keşke bir sene bekleyiverseymişm. :(

şarkıyı anlayamadım ben ya. sinemanın ses sistemi süperdi sağ olsunlar biraz paraya kıyamamışlar. :evil:

bu arada çok şey kaçırmadığından emin ol. en iyisimi divx al bilgisayarda izle.
Kullanıcı avatarı
YALNIZADAM
İletişim:

Mesaj gönderen YALNIZADAM »

ben de Kadıköy Reks Sineması'nda seyrettim bu filmi haftalar önce. güzel bir film çekmişler. oyuncu seçimi doğruydu. film komedi amaçlı çekilen bir film değil zaten. bir dönem yaşamış olan iki halk kahramanını anlatmayı amaçlayan ve aynı zamanda günümüze göndermeler yapan bir film. zaten filmin verdiği mesaj çok anlamlıydı. Filmi seyrettiğinizde daha iyi anlayacaksınız demek istediğimi.

Yönetmen Ezel Akay'a teşekkürü borç bilirim. Haluk Bilginer de çok iyiydi.
Orhan Bey karakterini ise ilginç canlandırmışlar. uzun saçlı ve güler yüzlü/esprili bir adam. uzun saçlı olması güzel de esprili olması hoşuma gitmedi. netice itibariyle bir padişah ağır başlı, vakur olmalı. ama yine de iyiydi.

Kısacası tavsiye ederim herkese...
"en iyilerimizin sonu genellikle
kendi ellerinden olur,
sırf uzaklaşmak için.
ve geride kalanlar,
birinin onlardan
uzaklaşmayı neden isteyebileceğini
bir türlü tam olarak anlayamazlar.."

BUKOVSKİ