yabancı dil içerikli sohbetler

maalesef

yabancı dil içerikli sohbetler

Mesaj gönderen maalesef »

Evet arkadaşlar hangi dilleri biliyorsunuz, hangi dilleri öğreniyorsunuz, hangi dillere meraklısınız ve öğrenmek istiyorsunuz? Tüm bunları ve belki de daha fazlasını bu başlık altında konuşabiliriz bence. Hoş konuyu nere açacağımı bilmiyordum ama yine kültür-sanat forumu çok da aykırı değil bence bu başlık için.
Ben pre-intermediate seviyesinde İngilizce biliyorum. Yaza doğru herhalde upper-intermedite seviyesini tamamlamış ourum. Onun dışında Almanca çalışıyorum onu da pre-intermediate seviyesine çıkarmaya çalışıyorum. Bunlar hariç başta Arapça, Fransızca, Farsça, Japonca, Çince, Rusça, Latince, İtalyanca, İspanyolca, Flemenkçe, Kürtçe, İbranice, Ermenice, Korece, Sanskritçe, Norveççe, Portekizce, Aramice, Azerive ve diğer tarihi-Türki diller ve lehçeler olmak üzere tüm dillere meraklıyım :D
Kullanıcı avatarı
Doohan

Re: yabancı dil içerikli sohbetler

Mesaj gönderen Doohan »

ay nov ingiliş en day vanttu spik italyaniş. ay lav itali. ay pley futbol
maalesef

Doohan yazdı:ay nov ingiliş en day vanttu spik italyaniş. ay lav itali. ay pley futbol
Kapişko :D
Kullanıcı avatarı
Doohan

Mesaj gönderen Doohan »

ama gerçekten italyanca'ya müthiş bir ilgim var. henüz öğrenmeye başlayamadım ama fırsat bulur bulmaz kursa falan gitmeyi düşünüyorum
nai

Mesaj gönderen nai »

İngilizce seviyemi bilmiyorum ama her fırsatta geliştirmeye çalışıyorum. Anime Japoncası konuşup abartılı tepkiler verebiliyorum, öğrenmeyi çok istediğim diller arasında. Onun dışında İspanyolca, Rusça, İtalyanca, Fransızca, Almanca diye başlayıp tüm dilleri kapsayan bir "öğrenilecek diller" listem var :D
maalesef

Doohan yazdı:ama gerçekten italyanca'ya müthiş bir ilgim var. henüz öğrenmeye başlayamadım ama fırsat bulur bulmaz kursa falan gitmeyi düşünüyorum
Öğrenirsin umarım. İtalyanca nispeten kolay bir dil ve en melodik dllerden biri diye duymuştum. Acaba bu ilginin özel bir sebebi var mı?
maalesef

nai yazdı:İngilizce seviyemi bilmiyorum ama her fırsatta geliştirmeye çalışıyorum. Anime Japoncası konuşup abartılı tepkiler verebiliyorum, öğrenmeyi çok istediğim diller arasında. Onun dışında İspanyolca, Rusça, İtalyanca, Fransızca, Almanca diye başlayıp tüm dilleri kapsayan bir "öğrenilecek diller" listem var :D
Tam benim kafadanmışsın [smilie=dance3.gif]
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Dünyâca İngilizceye geçsek artık çok sevinirdim.Yıl olmuş 2015 hâlâ küçücük bir gezegenin yaşayıcıları birbirini anlayamıyor.

Gülerler lan adama! Uzaylılara ne deriz?
nai yazdı: Anime Japoncası konuşup abartılı tepkiler verebiliyorum, öğrenmeyi çok istediğim diller arasında.

Karagetsu,surevaşi,kakaraşi.Susurivaşi.

Nan desu yo nai-san ?

("Ne diyosun nai ağabey" dedim,japonca bilmeyen câhiller anlamaz)
bulantı