"Sosyal Fobi" içerikli FİLMLER

global

Mesaj gönderen global »

Twilight yazdı:THE 40 YEAR OLD VIRGIN

bu filmi izlemedim ama 40 yaşında hala bakir olan bir adamı anlatıyor adam heralde sflidir :lol:
Belki de dindardır, ama evlenmek nasip olmamıştır. :)

Bende spidermandeki çocuk da sf li...
Hatta örümcek adam olup birden vücudu değiştiği gibi karakterinde de yapamadıklarını yapabilen güçlü bir kişiliğe bürünüyor. O film serisini çok severim. Olaylar çok sıradışı olsa da filmin üzerine oturduğu temalar çok gerçekçi...

Çocuğun dedesinin ölümünden kendini sorumlu tutması, iyi bir arkadaşın bir anda düşmanı olması, ve en önemlisi,, 'büyük yetenekler büyük sorumluluk getirir' öğretisi...

İlk seyrettiğimde bayılmıştım. Çocuğun sıkılgan olması filmi benim için çok güzel kılmıştı.
ırmak

sf

Mesaj gönderen ırmak »

sf ile ilgili bir film yada bir şeyde yoğunlaşınca sf bende artıyo seyretmiyorum :roll:
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

imdb de social anxiety tabına sahip 1 (yazıyla bir :shock: :) ) film var
Malcolm
http://www.imdb.com/title/tt0091464/
1986 yapımı.. henüz izlemedim; elime geçer geçmez izleyeceğimdir
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

bu sene vizyona girecek şöyle bir film varmış sf yi konu alan. bağımsız sanırım. bize gelir mi bilinmez...

http://www.imdb.com/title/tt1020961/
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

fade to black yazdı:Bilmiyorum da defalarca sinemaya uyarlanan Küçük Kadınlar romanında 3. kızkardeş Bettie tam bir SF'lidir. Hatta kitabın ve filmlerin bir yerinde annelerine her biri bir itirafta bulunur, Bettie de insanlardan korktuğunu söyler.

Evet, bettiecik ne yazıkki bettiecik sonundada verem e yenik düşer ve ölür :cry:
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Ana kuzusu.... Basrollerinde Diane Keaton, Jon Heder, Jeff Daniels , Anna Faris oynuyor
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

benx biraz otizm e kaymıs olabilir
Resim
hmmm gizemli...
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

kusura bakmayın istemeden olduuu..bi kaç mesaj acıldı.özür dilerim.
hmmm gizemli...
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

önemli değil düzelttim
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

Filmde Charlie Kaufman, başarılı fakat içe kapanık, son derece anti sosyal bir kişilik. Dahası kel. Özellikle bu konuyu kafasına yoğun şekilde takıyor. Kadınlar konusunda çok pasif. Hiç bir girişimde bulunamıyor. Kaufman senaryoda kendisine bir de ikiz kardeş yaratmış. Donald isimli bu karakter Dövüş Kulübü'nü çağrıştırır şekilde Charlie’nin tam tersi. O da kel, tipleri aynı fakat kardeşinin aksine kadınlar konusunda son derece girişken ve arası da gayet iyi. Senaryo yazmaya çalışıyor fakat psikolojik konulara kafasını takmış ve The Orchid Thief’in içinde kaybolmuş kardeşinin aksine, ticari film senaryoları yazmaya çalışıyor.

Ters Yüz SF'yi tam anlamıyla gördüğüm ilk film..
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

Zeynep in sekiz günü.
rao_

Re: "Sosyal Fobi" içerikli FİLMLER

Mesaj gönderen rao_ »

punch-drunk love filmi sevmedim ama başrolcü adam sfli.
Kullanıcı avatarı
babel

Mesaj gönderen babel »

gizemliinsan yazdı:benx biraz otizm e kaymıs olabilir
Resim
izlemeye değer
ırmak yazdı:Zeynep in sekiz günü.
tam bi sfli
ne gülüyorsun anlattığım senin hikayen
Kullanıcı avatarı
impubes

Mesaj gönderen impubes »

Başka bir başlıkta yazmıştım..
Mary and Max diye bir film var. Max, Asperger sendromu yüzünden yalnız yaşayan, insanlarla ilişki kuramayan, ömrü hayatı boyunca ezilmiş ve büzülmüş bir kişiliktir. Mary ise kendini çirkin ve yalnız hisseden bir kız çocuğudur. Mary bir gün bu yalnızlığından çok sıkılır ve Amerika'dan rastgele birisiyle mektup arkadaşlığı yoluna gitmeye karar verir. Telefon rehberinden Max'i seçer ve ona sorunlarını anlattığı bir mektup gönderir. Max de buna cevap verir ve ikisinin arasında adeta psikiyatri ve hasta ilişkisine benzeyen bir mektup arkadaşlığı başlar. Birbirlerinin sorunlarından bahsederler ve bunlara çözüm üretmeye çalışırlar.
Film stop motion tekniğiyle hazırlanmış. Bu özelliğinden dolayı ilk başlarda ön yargıyla yaklaşıyorsunuz, ancak izledikçe film sizi içine çekmeyi başarıyor. Özellikle sosyal fobili arkadaşlar bu filmde kendileriyle ilgili çok şey bulabilecekler.
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

http://socialanxietydisorder.about.com/od/personalstories/tp/moviecharacters.htm

ahanda burda 8 tane var