Lord of War izleyenler?

Kullanıcı avatarı
MUTE

Lord of War izleyenler?

Mesaj gönderen MUTE »

Bu film çok hoşuma gidiyor.
Nicolas Cage + Senaryo + Müzikler = Muhteşem bir film

Ama merak ettiğim şey, filmin sonundaki asıl verilmek istenen mesaj nedir tam anlayamadım. Yuri Orlov un "asla savaşa girmeyin! bihassa kendinizle" sözlerinden ne anlam çıkarılabilir? Ya da çıkan anlamlardan hangisi en doğrusudur?

1. Savaşmayın, savaş kötü birşeydir, kazansanız bile zararı yine size olur.
2. Eğer yetenekleriniz yalnızca şeytana hizmet için uygunsa bile boşyere değişmeye çalışmayın değişemezsiniz (Biliyorum saçma ama neredeyse bu anlam bile çıkıyor)
3. Silah taciri olun daha çok hayatta kalın :)
4. Herşeyde kaybetseniz bile varlık olarak kaybetmemek en önemlisi! (etik açıdan)

Elbette 2. ve 3. seçenekler öğütleniyor olamaz ama yinede düşündürüyor çünkü Yuri Orlov herşeyini kaybettiği halde sırf iyi becerdiği için şeytani işine devam etmeyi gönül rahatlığıyla tercih ediyor. Belkide kafamı karıştıran şey, yüreksiz bir silah tacirinin insancıl bir mesaj veremeyeceğini düşünmemdir. Özellikle son sahneden sizler neler çıkardınız merak ediyorum?
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

valla ben filmi izledim ama sonunu çok iyi hatırlamıyorum,o yüzden hiç bi sonuç çıkarmadım.. :P
ama film güzel bi filmdi izlemeyenler izlesin derim..filmin kurgusu,olayı anlatım biçimi farklı ve de güzel
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Film harikaydı. Çok güzel bir filmdi.

"Asla savaşa girmeyin! bilhassa kendinizle"....

Bu cümleyi iki bölüme ayırırsak daha iyi olur sanırım.

Asla savaşa girmeyin... Bunu genel anlamda düşünelim.. mesaj açık...

".....bilhassa kendinizle." asıl düşündüren burası.

üzgünüm ama kesin bir cevap bulamıyorum...
DCC
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

Nicolas Cage in kendi yaptığı masraflarını bile kendi karşıladığı birfilm miş duyduğuma göre.

Helal olsun! çok farklı bir film. güzel de.

Gelelim şu söze
O sözün cevabını aslında film boyunca veriyor. Adamın hayatına baksana, kalbinin peşinde gitmektense hırslarına yenik düştü herif silah kaçakçılığı onu onu diri diri gömdü karısınıda da kardeşinide de özgürlüğünü de kaybetti.Belki kendiyle savaşmayıp kardeşinin lokantasında yamak olsaydı yani olduğu gibi davransaydı gerçek hayatta muhtemelen hepsi de mutlu olurlardı.
Kullanıcı avatarı
pedimu

Mesaj gönderen pedimu »

film güzeldi ama jared leto daha hoştu.
belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir.
-------------------------------------------------------
ROCK bir YAŞAM felsefesidir SAÇ uzatıp ROCKCI takılmak DEĞİL özgür OLMAK özgün OLMAKTIR ...
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

bu filmin açılış jeneriği çok orijinal ve etkileyiciydi...

http://www.youtube.com/watch?v=n4jMzKxY ... re=related
marvelgirl

Mesaj gönderen marvelgirl »

ben sinemada ağbimlerle zlemiştim çok etkilendik :)
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

izlemedim ama izliciiim en yakın zamanda. gençken nikılıs keyc'e aşıktım ablamlar diyordu nesini begeniyorsun bu bön suratlı at gibi herifin diye. ama o da benim gibi saygıya değer bir oğlak burcuydu ve kişiliğini beğeniyordum. o zamanlar nikılıs'ın hiç bir filmini kaçırmazdım. hey gidi gençlik hey... :P