En son izlediğiniz film + yorumlarınız

oTTo

Mesaj gönderen oTTo »

oTTo yazdı:prestij-the prestige

ben filmi çok beendim...gerçekten zekice yazılmış, yönetilmiş ve kurgulanmış...oyunculuk da çok iyi...michael caine, christian bale ve scarlett johansson'u zaten severim...hugh jackman ise sanırım en iyi oyunculuunu bu filmde sergilemiş...

sihirbazların dünyasından kendi dünyamıza aktarabileceimiz o kadar mesaj var ki filmde...ancak yine de filmle ilgili büük sorunlarım var...aslında tek bi sorunum var...o da holivudun yıllardır süregelen, biçok filmde alttan alta hatta bazen açıkça hissettirdii bilim karşıtı tutumuna yeni katkılarda bulunması...filmdeki bütün karakterler kurgusalken, gerçek dünyadan sadece 'thomas edison'a yer verilmiş hem de çok aşaılık bi nedenle...anlatırsam filmi izlemeyenler için haksızlık olur, o yüzden sadece thomas edison 'isminin' nasıl bir tehdit olarak kullanıldıına, ve karşıtı konumundaki kurgusal karakterin ne denli yüceltildiine dikkat edin demekle yetinmem gerekiyo...

herşeye raamen mutlaka izlenmesi gereken bi film bence...halen vizyonda...
mesajımı kaale alan oldu mu bilmiyorum ama bilgi eksikliinden dolayı film hakkında yanlış yorumda bulunmuşum...tesla diye bi adam varmış meer, hem de saalam bi bilim adamıymış...insan önce bi araştırır di mi...ancak bu sefer de tesla gibi bi bilim adamını metafizik bi olayın mimarı olarak gösterme hadisesi var, ayrıca edison'la aralarındaki çekişmenin bu denli abartılması, edison'un öcü gibi gösterilmesi falan...neyse, bi şekilde güzel film işte...
global

Mesaj gönderen global »

Ah param olsa da sinemaya gitsem. :smt090
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

(hayatımda ilk defa film eleştirisi yazıyorum, çok heyecanlıyım... :) )

bugün en sonunda ne zamandır şanını duyduğum "the shining" adlı filmi digitürk de izleme şerefine eriştim...

film güzeldi, hoştu. genel olarak konuyu bilmeme rağmen belli yerlerde feci tırstırdı, ürküttü. bunda yönetmen koltuğundaki kubrickin dahiyane fikirleri ve başta jack nicholson olmak üzere oyuncuların üstün performansı büyük etken tabi...

lakin, havada kalan sahneler, cevapsız sorular da fazlaydı. ama bunun bir kitap uyarlaması olduğu gerçeğini gözönünde bulundurursak (ki kitabı okumadım) olağan bir durum olarak kabul edilebilir belki...

:!: (spoiler) :!:
ayrıca filmin sonundaki labirentteki kovalamaca sahnesi, sezercik filmlerindeki kötü adamlardan kaçma sahnelerini hatırlattığı için malesef üzerimde gereken etkiyi yaratamamıştır... :lol:
:!: (spoiler) :!:

yine de sonuç olarak ufak tefek eksiklerine rağmen gayet başarılı buldum. hatta puan da vereyim: ****/***** (4/5)

iyi seyirler... (atilla dorsay gibi hissettim kendimi bir an) :D
Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Mesaj gönderen azimli »

dün akşam arkadaşıla son osmanlı filmine gittik.

ama pekte reklemı yapıldığı kadar güzel değildi.

kenan imirzalıoğlunu kıskandım çok yakışıklıydı.

ama kabadayı, çapkın ve iyi niyetli bir osmanlı delikanlısını oynuyordu ve pek üzerine oturmamış rolü.

onun dışında cansu dere hayranları mutlaka izlesin o kadının bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum. ayrıca bir osmanlı hanımefendisini oynuyor ve rolüne çok yakışmış.

konu olarak vasat bir film.

gitmeyi düşünenler bi daha düşünsün.
Kullanıcı avatarı
zeko

Mesaj gönderen zeko »

shinobi super bir film herkes izlesin
apocalyptica oda guzel bir film
cılgın dershane sinemaya gitmeye degmez ama cdsini alın idare ediyo
Uf@klıK
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

karayip korsanları siyah inciyi izledim deheşt bir filmdi arşvlerim arasında :) kaptan jack sparow
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
oTTo

Mesaj gönderen oTTo »

koku: bir katilin hikayesi - perfume: the story of a murderer

patrick suskind' in bu müthiş romanı, ıııı.., sadece roman olarak kalsaymış keşke...
tom tykwer' ınki 'neredeyse' cesur bi girişim...kubrick gibi bi usta, oturup üzerinde çalıştıktan sonra sinemaya uyarlanamayacaı kararını alıp romanın satın aldıı haklarını geri iade etmişken hem de...eet, keşke 'uyarlanamaz'
olarak kalsaydı...ama bi şekilde uyarlanmış işte...hem de gayet eli yüzü düzgün bi şekilde...aslında
belki de sorun filmin elinin yüzünün bu kadar düzgün olmasıdır, bilemem...'çünkü' demek geliyor içimden,
romanın biçimlerle, şekillerle, bizim dünyayı algılayış biçimimizle ilgili bi derdi zaten yok...aslında evet, o kadar saçma bir
girişim ki bu, neredeyse cesur...
sütlüekmek

Mesaj gönderen sütlüekmek »

numara 23 : paranoyası olan yada aşırı hassasiyet tasıyan arkdasların kaçınması gereken bir film. zira sizi çıldırısa götürecek kapılar acabilir ruhunuzda ( ben hep bundan korkarım )
bitecek
Kullanıcı avatarı
zeko

Mesaj gönderen zeko »

elephant man - fil adam gercek bir hikayeden alınmıs 1980 yapımı siyah beyaz bir film ama herkesin izlemesi lazım muthis bir film filme baslamadan once 27 yıllık film neresi guzel olur dedim ama film muthis kesinlikle izleyin hatta hemen gidip cdsini alın
Uf@klıK
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

global yazdı:Ah param olsa da sinemaya gitsem. :smt090
aynen... :|
DCC
Kullanıcı avatarı
facial_blushing

Mesaj gönderen facial_blushing »

the road to guantanama

abd nin afgansitana yaptığı çirkin saldırının en yakın tanıklarından alınan bilgilerle ve onlrın anlattıklarıyla yapılmış belgesel tarzı gerçek bir film .izlemenizi tavsiye ederim.insan o anda orda olup onların adına o ızdırapları yaşamak istiyor.eğer izleyip yatarsanız senaryo üzerine bir de rüya görebileceğiniz bir film.

kendimden biliyorum
how many more?????
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

taşıyıcı 2 film güzel di aksıyon sahnelerı cok tu ama oyle abartılı efektler kullanmıslarkı sacma oldugu yerler de coktu yınede ızlemeye deger bır fılm
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Billy Elliot'u izledim VCD'den, fena değildi.

Sinemada da Ghost Rider'la Romantik'e gittim.
Ghost rider özel efektleri çıkardığında gayet vasat bir macera filmiydi, Romantik ise tam bir amatör işi...

Senaryo, metinler çok kötü, klişe, oyunculuk kötü, yönetmenlik kötü, bir sürü mantık hatası, kurgu sorunlu vs... Paraya yazık.
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
Kullanıcı avatarı
gülşen

izlemedim

Mesaj gönderen gülşen »

ya ben film izliyemiyorum son zamanlarda.sıkılıyorum;bian önce sonu gelsin istiyorum.konsantrasyon sorunum var.heyecanlanamıyorum; kısacası izlerken keyf alamıyorum.ben bööle diildim.n'oldu ki bana?
ben bir gün giderim ki neyim kalır;
eksik bıraktığım herşeyim kalır...
Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Re: izlemedim

Mesaj gönderen azimli »

gülşen yazdı:ya ben film izliyemiyorum son zamanlarda.sıkılıyorum;bian önce sonu gelsin istiyorum.konsantrasyon sorunum var.heyecanlanamıyorum; kısacası izlerken keyf alamıyorum.ben bööle diildim.n'oldu ki bana?
gülşen ya izlediğin film kötü :) (lütfen alınma espri yapıyorum) ama ihtimal dahilinde

yada kafanda başka problemlerini düşünüyosun.