En son izlediğiniz film + yorumlarınız

Elektrikli Soba
İletişim:

Re: En son izlediğiniz film + yorumlarınız

Mesaj gönderen Elektrikli Soba »

Dünya Savaşı Z

İyiydi.
Kullanıcı avatarı
bulamadim

Mesaj gönderen bulamadim »

The Chorus - Les choristes az önce izledim daha. izlenmesi gereken kaliteli bir film
''Limanda ki gemi güvende olsa da gemiler bunun için üretilmemiştir''
yakamoz29

Mesaj gönderen yakamoz29 »

Zentropa

Görsel ve sözel anlatımındaki vurgusal ve özgün efektif anlatımıyla derinlik ve müzminlik sahibi, olgusallıkları: sair kişilerce, bunları kendi-menfaatleri ve hareketlerinde yaratdıkları farklı sonuclarca tahkik eden bunun yanısıra savaş ve avrupanın insanî yapısal sorunlarını aktaran, düşündüren bir filmdi. İnsanı sorgulamaya iteleyen 3.tekil şahıs anlatımında sadece açıklama yerine suallere de yer verilseydi etkileyiciliğini bir üst seviyeye taşıyabilirdi. Aptal bir romantizme döneceğinden şübhelenmeye başladığımız anın hemen sonrası bir yanılgı olduğunu cevâbını veren, o kadar ağır baskı karşısında gerilen sinrlerinin fiziki ve sözel tepkisinin yokluğunu düşünürken buna hemen karşılık veren, silahlı ateş bölümünde: kendisine hiç tepki olmamasını gidermeyen, finali ile etkileyici ama sonucsal sorgulamayı bahş etmeyen bir filmdi: bu da anlatıcı 3.şahıs ile yapılabilirdi yahud adamın tavır ve sözleriyle şaşkınlığı sergilenip, kararsızlığı ve seçimleri gözönüne koyulabilirdi, tüm o mükemmeliyetin üzerine acele gelmiş bir final gibiydi.
(Avrupa Üçlemisinin üçüncü filmi, diğer ikisi sırasıyla Forbrydelsens element ve Epidemic)
Kullanıcı avatarı
kaale alinmayan adam

Mesaj gönderen kaale alinmayan adam »

black

ağlamamak için kendi mi zor tuttum hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösteriyor şiddetle tavsiye ederim
Acı en üst sınırına ulaştığında alçakçasına zayıflamaya, yerini daha önce hiç tatmadığım cinsten başka bir duyguya bırakmaya başladı. Kendini olağanca şiddetiyle hissettiren, diş ağrısına benzeyen zevkli bir duygu. / YERALTI
Oto

Mesaj gönderen Oto »

Başka söze gerek yok filmini izledim az önce.Görünür de aşk filmi olsa da alttan alta çok ince ve sağlam bir mesaj da veriyor.Bu mesaj özellikle kendini sosyal fobik görenlere hayat dersi olabilecek nitelikte.Filmde güzel giden bir ilişkiye başka birinin dolaylı yahut düşünsel müdahelesinin o ilişkiyi ne yönde etkileyebileceği irdeleniyor.Başkalarının algıları ve kendi yanılgılarınız üzerinize kuracağınız hayatın sizin için pek yaşanılmasından zevk alınacak bir hayat olmadığı tezini de çok sağlam bir şekilde destekliyor.
UyuzAdam

Mesaj gönderen UyuzAdam »

sihirbazlar çetesi-fena film değil
Kullanıcı avatarı
FUSI

Mesaj gönderen FUSI »

en son izlediğim film değil ama tam bir sf filmi önermek istiyorum Elling (2001) http://www.imdb.com/title/tt0279064/ kendinizi göreceksiniz bu filmde;)
abdullah_44

Mesaj gönderen abdullah_44 »

Mall cop...güzel bir komedi
mavikelebek

Mesaj gönderen mavikelebek »

Dabbe- Bir cin vakası :D İzleyin izlettirin

Türk korku sinemasının en güzel filmi diyebilirim. Hasan Karcadağ ile zamanında çok dalga geçildi, gerçekten de daha önceki filmleri komedi gibiydi. Ama artık yükselişe geçecek diye umuyorum. Eylül'de bir filmi daha var vizyona girecek olan sabırsızlıkla bekliyorum.
...
Elektrikli Soba
İletişim:

Mesaj gönderen Elektrikli Soba »

Predestination: Ethan Hawke başrolde.Filmin sonunda benim devreler yandı:)
Kullanıcı avatarı
gezgin89

Mesaj gönderen gezgin89 »

Lucy

Bilimkurgu seviyorsanız kaçırmayın. Beynimizin %100 ünü kullanırsak ne olur gibi bir şehir efsanesinin üstüne kurulu ama temposu yüksek, bir nebze de olsa dünyaya farklı açıdan bakmanızı sağlayacak bir film.

Erkeklere not: Başrolde Scarlett var.
Do you ever dream of escaping...
Don't you ever dream of escaping?
Kullanıcı avatarı
gezgin89

Edge of Tomorrow

Tom Cruise abimiz Oblivion'dan sonra gene güzel bir bilimkurguya imza atmış. Bu biraz daha aksiyona kaçmış gerçi.
Kullanıcı avatarı
gönül dostu

Mesaj gönderen gönül dostu »

sihirbazlar çetesi
başlarını sevdim sonları sıktı ileri sarıp izledim
Resim
Kullanıcı avatarı
Doohan

Mesaj gönderen Doohan »

gezgin89 yazdı:Edge of Tomorrow

Tom Cruise abimiz Oblivion'dan sonra gene güzel bir bilimkurguya imza atmış. Bu biraz daha aksiyona kaçmış gerçi.
+1
Kullanıcı avatarı
gezgin89

The Imitation Game

Filmin hikayesi çok güzel olması rağmen beni asıl etkileyen kısmı insanoğlunun hak ve özgürlükler konusunda daha çok yol katetmesi gerektiğini hatırlatması oldu.