en güzel psikolojik filmler

Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Bu türün en iyi örneklerinden biri olan kuzuların sessizliği; İyi bir psikolojik gerilimdi.İzlerken akşam nasıl yemek yiyeceğimi düşündüm :roll: yemekte aklıma gelmedi neyseki :? .Film 1992 yılında 5 önemli daldaki tüm ödülleri almış oscar tarihinin 3 filminden biri olma özelliğini hala koruyormuş.Ben oldukca geç izledim bu filmi izlemeyenlerde mutlaka izlesin bu türü sevenlerin seveceğine inanıyorum.
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
Kullanıcı avatarı
Rainman

Mesaj gönderen Rainman »

The Number 23
"Jim Carrey"

Resim

İzledikten sonra sizlerde her yerde 23 Numarasını aramaya başlayacaksınız...Gerçekten etkileyici bir film...
Jim Carreyinin performansı muhhteşemdi...
Düşmesin bizimle yola: evinde ağlayanların göz yaşlarını boynunda ağır bir zincir gibi taşıyanlar!
bıraksın peşimizi kendi yüreğinin kabuğunda yaşayanlar!
Kullanıcı avatarı
osein

Mesaj gönderen osein »

Fight Club , A Beautiful Mind , The Silence Of The Lambs ,The Machinist , The Others en begendiğim psikolojik filmler ..
Kullanıcı avatarı
YiğitDönmez

Mesaj gönderen YiğitDönmez »

Bugün BenX'i tekrar izledim ve Türkçe altyazı hazırlığına başladım.Onun dışında Awake(Anestezi)'i izledim o da güzeldi
Yatay Geçişle Mi? Yoo? Tamamen Kendi İsteğimle Aranızdayım ...
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Kelebek etkisi(butterfly effect) ve sil baştan(jim kerry'nin oynadığı)
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
savasci-kiz

Re: en güzel psikolojik filmler

Mesaj gönderen savasci-kiz »

telefon kulubesi derim tek geçerim :)
Kullanıcı avatarı
kaşif

Re:

Mesaj gönderen kaşif »

athena yazdı:Bu türün en iyi örneklerinden biri olan kuzuların sessizliği; İyi bir psikolojik gerilimdi.İzlerken akşam nasıl yemek yiyeceğimi düşündüm :roll: yemekte aklıma gelmedi neyseki :? .Film 1992 yılında 5 önemli daldaki tüm ödülleri almış oscar tarihinin 3 filminden biri olma özelliğini hala koruyormuş.Ben oldukca geç izledim bu filmi izlemeyenlerde mutlaka izlesin bu türü sevenlerin seveceğine inanıyorum.
biri beni mi çağırdı:)
kuzuların sessizliğini sevdiysen hannibali ve red dragonu da seveceksin .."hannibal" filmi kuzuların sessizliğinin devamıdır...en son olarak red dragon çekildi fakat konusu itibariyle hepsinin ilkidir..en güzeli de hepsinde dr.hannibal lecter oynuyor [smilie=dance3.gif] hepsini defalarca seyrettim, bu konuyu tartışmaktan zevk alırım:) her türlü soru kabulumdür:)
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Kuzuların sessizliğinden sonra ben doktor hannibal rising'in sanırım gençliğinin anlatıldığı hannibal rising'i izledim sadece, o filmide eleştirmenler pek başarılı bulmamış bence fena değildi.
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

athena yazdı:Kuzuların sessizliğinden sonra ben doktor hannibal rising'in sanırım gençliğinin anlatıldığı hannibal rising'i izledim sadece, o filmide eleştirmenler pek başarılı bulmamış bence fena değildi.
olumlu görüşüne saygım var ama bence rising tam anlamıyla berbat..öyküsü iyi, fakat filme dökmeleri ..ııh ..hiç sevmediğim bişey varsa o da hayal kırıklığıdır..ama zaten belliydi ..antony üstadın yerini kim tutabilir di ki..bence yine antony nin oynadığı herhangi birdevam filmi yapılsaydı şuan hala gösterimdeydi:)
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

İyilik Bul, İyilik Yap - Pay It Forward

Resim

Resim

http://beyazperde.mynet.com/film/721/ul ... Iyilik-Yap

Biri sana iyilik yapınca, sen ona iyilik yapma... Git bir başkasına yap...

Alkolik annesi ve dengesiz babsı yüzünden sorunlu bir hayat sürdürmekte olan küçük Trevor McKinney (Osment), yeni rehberlik öğretmeninin (Spacey) verdiği ödev sayesinde "dünyayı daha güzel bir yer yapar".

Trevor'un düşünüp uygulamaya koyduğu plana göre, birinden iyilik gören kişi, hiç tanımadığı üç kişiye iyilik edecektir. Bu arada, öğretmenin özel hayatında da değişiklikler olmaya başlar. Yoksa, bir tür saadet zinciri gibi işleyen bu masum sistem, gerçekten de etkili olmakta mnıdır?
Seven_7

Mesaj gönderen Seven_7 »

Identity, (Kimlik) Memento,(Akıl defteri) The Sixth Sense, (Altıncı his) bunları kimse yazmamış gibi...
media

Mesaj gönderen media »

Otomatik Portakal,Erkekler Ağlamaz şuanda aklıma gelenler.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

akinci

Mesaj gönderen akinci »

Stay (gitme) filmini çok beğenmiştim. Ne olduğunu anlamak oldukça zordu. Bir kaç defa izledim. Çok iyi bir filmdi. Nutlaka izleyin derim :D
İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır: kendisi.
''Aldous Huxley''
Philosophic

Mesaj gönderen Philosophic »

green street holigans

güzel filmdir. ;)
filmin sonu çoook duygusaldı be. ama geneli öyle deil tabi.
• Nedensel olarak belirlenmiş bir dünyada yanlış veya doğru yoktur. •
B. F. SKINNER