en güzel psikolojik filmler

Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

catastrophic yazdı:atla gel şaban...

sıkı bir psikolojik gerilimdir...

8-[ benim yazdığım film için miydi bu taş :D ben valla onu psikolojik olarak değerlendirdim :weedman:
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

catastrophic yazdı:atla gel şaban...

sıkı bir psikolojik gerilimdir...
:D
DCC
freezee

Mesaj gönderen freezee »

Şaban dediniz de aklıma geldi.

Bu dünyada Şaban misali saf ve temiz yaşamak isterdim. Yapılan her kötülüğe ehi ehi diye gülmeyi isterdim. Öyle insanlar var çevremde, resmen imreniyorum, herkes aptal gözüyle bakıyor ama ben çok seviyorum onları.

Alakasız oldu ama ne yaparsın.

Saygılar :)
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Bence güzel oldu freezee...
DCC
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

yahu madara olduk :P peki psikolojik film diye uçları kapalı tanımı belli bir tür var mıdır? bence yoktur da bi aydınlatın beni :roll:
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

UNUTTUM yazdı:yahu madara olduk :P peki psikolojik film diye uçları kapalı tanımı belli bir tür var mıdır? bence yoktur da bi aydınlatın beni :roll:
güzel bir soru... kesin bir tanımlamaya rastlayamadım ama bana göre, az ya da çok psikoloji bilimine değinen değinen, insan psikolojisinden kesitler sunan, psikolojik bozuklukları, rahatsızlıkları konu edinen filmler bu türe girer.

şöyle 2 siteye rastladım araştırırkene, psikolojik filmleri listelemişler, hatta hangi rahatsızlıkla ilgili olduklarına göre ayırmışlar:

http://home.epix.net/~tcannon1/psychmovies/home.html

http://www.fit.edu/caps/cinema.html
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

OKB ile ilgiliymiş bu film..

http://www.allmovie.com/cg/avg.dll?p=avg&sql=1:158803

Merak ettim doğrusu..
enlas13

Mesaj gönderen enlas13 »

lavinya bu filmin adı :arrow: benden bu kadar
atv çok gösterdi bunu çizgilere basamayan temizlik takıntılı herkesi eleştiren bir yazar var çok güzeldir o yüzden ödüllü zaten kaçırmayın ben de izlemek istedim bak şimdi...

ayrıca aviator filmi var pilot yine takıntılar üzerine çok uzun bir film ama ...ödüllüdür okb li birisi nasıl yükselebilir onu anlatılır..... :D
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

..LaViNYa..
eski galiba izlemek isterim doğrusu.Bu arada okb olanlar burhan altıntop u izlesin kesin kendinden birşey bulur.İddia ediyorum okb bu kadar güzel kimse oynayamaz.Biraz mizah la okb yi çok güzel anlatıyor.
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
Kullanıcı avatarı
caddy

Mesaj gönderen caddy »

Psikoloji icerikli filmeler arasında Makinist hakkaten takdir edilesi bi filmdir.
Filmin sonunca adam 20 kilo vermeden onceki halini gosteriyı,
gözlerinize inanamıyorsunuz (:

Beyzanın Kadınları da fena diildi,
ben fılmın basından beri katilin psikolog olduunu biliyordum :p
...Gott weiss ich will kein Engel sein...
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

sawaskingcole yazdı:..LaViNYa..
eski galiba izlemek isterim doğrusu.Bu arada okb olanlar burhan altıntop u izlesin kesin kendinden birşey bulur.İddia ediyorum okb bu kadar güzel kimse oynayamaz.Biraz mizah la okb yi çok güzel anlatıyor.
"Benden bu kadar" okb'yi cok iyi anlatan bir filmdir
Basrolde Nicholson hem ok kisilik bozuklugu hem de okb'li birini oynuyor
o filmi izlerken inkar icerisindeydim. Adam her restorana gittiginde 0 hic dokunulmamis ve pakedinden cikarilmamis plastik bardak catal vb talep ediyordu. ve ben de hasta oldugumu kabul etmedigim icin, izleyip "aa ne guzel keske bizde de boyle servis olsa" diyordum. daha neler neler.
ellerini kaynar suda saatlerce ozel dezenfektan sabunla yıkıyordu bende de vardi bunlar bir keresinde arkadasim taragima dokundu kimbilir nerelere dokunmustur diye 10 dk kaynar suda once ellerimi sonra taragi sonra gene ellerimi yikadim. hala maalesef boyle takintilarim var ama bu raddede degil. o zaman bu yuzden disari cikamiyordum, kimseyle gorusemiyordum.
fade to black

sawaskingcole yazdı:..LaViNYa..
Burhan ALtıntop'un kelimelerin sonundaki heceleri defalarca tekrar etmesi okb'yi andiriyor ama diziyi izlerken baska benzer bir hareket goremedim.
Bir de demin aklimdan cikti okb'yi cok daha iyi anlatan bir film Nicholas Cage oynuyor "Matchstick Men" mutlaka izle derim.
mrptkd

Mesaj gönderen mrptkd »

beni çok etkileyen kendimden de çok şey bulduğum(!) akıl defteri -memento- filmi hemen geldi mesela benim aklıma.. yaptığınız
insan psikolojisinden kesitler sunan, psikolojik bozuklukları, rahatsızlıkları konu edinen filmler bu türe girer.
tanıma da uyuyo sanki...
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

violet
tekrar etmesi değil.Evinin düzeni,kendinden alt seviyedeki elemana ettiği hakaretler,kendinin sürekli idare müdürü olduğunu söylemesi,kendini sürekli üst seviyede göstermeye çalışması,cimri olması daha bir sürü örnek var.Senin söylediğin filmide izleyecem merak ettim.Eski film mi ??
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
fade to black

sawaskingcole yazdı:violet
tekrar etmesi değil.Evinin düzeni,kendinden alt seviyedeki elemana ettiği hakaretler,kendinin sürekli idare müdürü olduğunu söylemesi,kendini sürekli üst seviyede göstermeye çalışması,cimri olması daha bir sürü örnek var.Senin söylediğin filmide izleyecem merak ettim.Eski film mi ??
bunlar okb ornegi degil :( biz okb'lilerin birer kompleksli ve cimri Burhan olarak algılanmamızdan korkarım... :lol: zaten hastali hakkinda hemen hicbir sey bilinmyor bir okb'liyi ancak baska bir okb'li anliyor. bir de boyle alakasiz ornekler vermeyelim lutfen Savas.....
Filmlerden As Good As it Gets 1998, Matchstick Men 2003 yapımı