Evanescence Türkiye de!

Kullanıcı avatarı
SorMakiner

Mesaj gönderen SorMakiner »

Bu başlık beni mahvetti. Sf nin tanımını da farklı bir açıdan sunuyor. Kahkahalarla okudum. Konusunun ne olduğu hiç önemli değil. Yalnızca kendinizi olayların akışına bırakın. Gülmek isteyenler zaten kısa olan mesajları ilkinden başlayarak sonuna kadar takip etsin.

Hatırlatma konusundaki tebriklerinizi ricayla karşılıyorum. ;)
ANTI

Mesaj gönderen ANTI »

Bayan vokalinin ses rengi ve düz riffler üzerine söylediği melodik partiler sayesinde işi götüren, işin ticari yanına yakın bir grup.

Evanescene'nin bu kadar çok tutmasının asıl nedeni, melodiklik oranı düşük Nu Metal'e ritmik alt yapı korunarak hoş ses rengine sahip bir melodik bayan vokal eklenmesidir.

Metal camiası açıkcası Nu Metal'e pek hoş gözle bakmaz. Nu Metal'i Metal Müzikten saymaz. Klasik Heavy Metal ve türevlerinden hoşlanan birisi olarak ben de Nu Metal gruplarını pek Metal müzik ile bağdaştıramıyorum. Hard Core, Rap, Endüstriyel vs. tarzlara daha yakın geliyor.

Evanescence'i dinleyenler ne yazık arada kalmış bir kitle olarak göze çarpıyor. Yani ne metal fanı ne de başka bir müziğin fanı. Rock ve Metal dinlemeye çalışıp aslında tam tarzını bulamamış bir kitle.

Ama yinede bir yerlerden Rock ve Metal'e bulaşmak için iyi bir neden olabiliyor bu tarz popüler gruplar. Sonrasında daha derinlerdeki grupları ve işin daha da özünü kavrayabilmek için uygun bir adım atmayı sağlayabiliyor.

Vakti zamanında aynı görevi 1991 Black albüm sayesinde METALLICA yapmıştı.
Sürüden ayrılan koyun.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Sorunlu yazdı:Bu başlık beni mahvetti. Sf nin tanımını da farklı bir açıdan sunuyor. Kahkahalarla okudum. Konusunun ne olduğu hiç önemli değil. Yalnızca kendinizi olayların akışına bırakın. Gülmek isteyenler zaten kısa olan mesajları ilkinden başlayarak sonuna kadar takip etsin.

Hatırlatma konusundaki tebriklerinizi ricayla karşılıyorum. ;)
:lol:
kimse gitmemiş konsere galiba
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
SorMakiner

Mesaj gönderen SorMakiner »

domates yazdı: :lol:
kimse gitmemiş konsere galiba
Kimse gitmediği gibi sonrasında soru şekli de değişmiş :D :D :D