Kültür Yozlaşması

freezee

Mesaj gönderen freezee »

sawaskingcole'a aynen katılıyorum. Gücü elinde bulunduran toplumların kültürleri ve yaşam tarzları herhangi bir sorgulamaya ihtiyaç duyulmadan aynen kabul ediliyor. Eğer gerçekten adaletli bir evrenselleşme olsaydı onlar da bizim kültürümüzden bir şeyler alırdı.
SF sanal, dünya gerçek!
enlas13

Mesaj gönderen enlas13 »

BEYAZ TÜRKLER
freezee yazdı:sawaskingcole'a aynen katılıyorum. Gücü elinde bulunduran toplumların kültürleri ve yaşam tarzları herhangi bir sorgulamaya ihtiyaç duyulmadan aynen kabul ediliyor. Eğer gerçekten adaletli bir evrenselleşme olsaydı onlar da bizim kültürümüzden bir şeyler alırdı.
bu doğru ama bizim dizilerimiz bizi gösteriyor mu ? tv de neyi anlatırsan o değer kazanır. bu çok önemli.
mesela doktorlar dizisinden sonra liseliler hep dr olmak istiyormuş.oysa bazen cok saçmalayan dizi .saçma değil de askıntı eğreti duran olaylar oluyor çünkü bizim kültürde öyle yaklaşımlar yok. mesela ekmek teknesi dizisi çok güzel türk değerleriyle uzlaşıyordu. ama ne oldu reytinge kurban gitti. şimdi dizileri yapanlara sözüm yok ama izleyenler farketmeden bu kültüre özeniyor. bu dizilerde anlatılanlar.kişiler de beyaz türk denilen kesim galiba. dizide olduğu gibi jeepe binen viski içen beyaz türklere özeniyor.ama sadece görüntüde....
bir de tekrar yazıyorum güzel programlar hep kapanıyor. mesela yüzleşme programı yerine gereksiz bir yemek programı gibi... veya a dan z ye programı içeriğinin sadece magazine kavgaya dönüşmesi dikkat ediyor musunuz buna?
tv de sevilenler bizim toplumsal analizimiz!
enlas13

Mesaj gönderen enlas13 »

reyting deyince aklıma geldi mesela ikbal gürpınar vardı trt de kendini sevdirdi. kanal d ye gitti. ve kanal d onu istediği reytingi alamadığı için onu şutladı. o kadar saçma şeyler yaptırdılar ikbal gürpınar a kanal d de.bu oyunun nasıl içine girdi anlamadım.akılı da birisi ama ekmek parası ayrı konu... tabii??
lavinya kişisel olduysa yazım; silebilirsin bu. çok tv izliyorum ve analiz edemeden duramadım
freezee

Mesaj gönderen freezee »

Türk medyası hiçbir zaman olmadığı kadar yozlaşmış durumda. Olumlu olarak değerlendirilebilecek hiçbir tarafı kalmamış. Her dizinin bir mafya babası, o olmadı bir aşiret ağası var. Türk kadını halı kazanmak için programlarda taklalar atıyor. Yiğit Türk erkeği olmadık şebeklikler yapıyor. Globalleşiyoruz vessalam..
SF sanal, dünya gerçek!
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Kesinlikle globalleşiyoruz...(!) Benim korkum çok daha başka şeyler olması yönünde... Umarım olmaz..
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

Globalleşme adı altında kendi kültürümüz unutturulmaya çalışılıyor
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
mrptkd

Mesaj gönderen mrptkd »

Globalleşme adı altında kendi kültürümüz unutturulmaya çalışılıyor
çok doğru.. kendi kültürümüzü, üretim-tüketim dengemizi oluşturmadan 'küreselleşme' diye birşe olamaz! olsa olsa sömürüdür o, küreselleşme de onun örtüsü...
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

küreselleşme yozlaşmanın modernize edilmiş halidir
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir