Dünya Zeki Müren'i Keşfediyor

Kullanıcı avatarı
sawas

Dünya Zeki Müren'i Keşfediyor

Mesaj gönderen sawas »

Dünya Zeki Müren'i keşfediyor
02 Mart 2007 Mehmet Tez

Son günlerde Bonnie 'Prince' Billy'den Aziza Mustafa Zadeh'e kadar birçok yabancı müzisyen, en sevdikleri Türk müzisyenin Zeki Müren olduğunu söylemeye başladı

Türk Sanat Müziği konusunda söz söyleyecek durumda değilim. Bu müziğe kim ihanet etti, kim katkı sağladı, bilemiyorum. Ama bildiğim bir şey var, Zeki Müren deyince akan sular duruyor. Zira hâlâ çoğumuzun gözünde saygın bir imajı var Zeki Müren'in. Belki televizyon çılgınlığına hiç yetişemediğinden. Geçen yaz Parkorman'daki Morrissey konserine gidenler hatırlayacaklar. Üstat sahneye çıktığında ilk lafı 'Zeki Müren' olmuştu. Biz bunu münferit bir olay olarak yorumladık o zaman ama değilmiş. Geçenlerde Bonnie Prince Billy, Cemal Reşit Rey'de bir konser verdi. Kendisi Amerikalı ozan-müzisyenlerden, pek çok ünlü ismin de hayran olduğu, ilham aldığı bir kişilik. "Türkiye'den neler dinliyorsunuz?" sorusuna yanıtı (birçok isimle birlikte) şu: "Zeki Müren'i çok beğeniyorum. Bende plakları var."

KÜLT OLMA YOLUNDA
Marc Almond geçenlerde Türkiye'deydi. Something's Gotten Hold Of My Heart'ı hatırlayanlarınız çıkacaktır, öyle anlatmaya çalışayım kim olduğunu. 14 Şubat'ta Studio Live'daki Sevgililer Günü Partisi'nde sahneye çıktı. Ve sıkı durun; Zeki Müren şarkıları söyledi. Ve son bomba. Geçenlerde Aziza Mustafa Zadeh ile yapılmış bir söyleşi okudum. En sevdiği Türk müzisyeni tahmin etmek ister misiniz? Z ile başlıyor. Ya biri önceden her yabancıya Zeki Müren gazı veriyor ya da cidden Zeki Müren uluslararası bir kült karakter olma yolunda

http://kultur.sabah.com.tr/2007/03/02/y ... 2-103.html
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
ırmak

bu

Mesaj gönderen ırmak »

androjen cinsiyetler ve onların üretimleri revaçta
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

:shock: :shock: :shock: cinsiyetle bu yazının ne alakası var???Burda Zeki Müren'in sesinin ne kadar evrensel boyutta olduğu anlatılmakta ama anlayana ne desem boşş :roll:
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

kişinin cinsel tercihinden çok sanatıyla ilgilenirseniz ne büyük bir değere haksızlık ettiğinizi anlarsınız.Ama Teoman,Hayko Cepkin,Kenan Soğulu,Yalın,Kalın,Ekremcem,Serdar Bortaç gibi ''EĞLENDİRİCİLER''i tercih ediyorsanız bir lafım yok.Neyse yaaa yine kaptırdım kendimi obsesif depresif yönüm hemen patlıyor
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

"eğlendirici" bunları tanımlamak için güzel bir ifade. bu lafı tuttum :smt023 bundan sonra kullanacağım :) sağol sawas

bu arada sanat müziğini sevmem ama bir tek zeki müreni severek dinlerim :-({|=
fade to black

Re: bu

Mesaj gönderen fade to black »

ırmak yazdı:androjen cinsiyetler ve onların üretimleri revaçta
1. androjen. androjen. androjen. androjen. Erkeklik karakteri sağlayan (madde), testislerden veya adrenal korteksten salgılanan hormonlar veya bunların benzeri bazı sentetik madde.

ekstra bilgi:
http://seslisozluk.com/?word=androgen
ırmak

ANDROJEN

Mesaj gönderen ırmak »

androjen yani her iki cinsinde özelliklerini taşıyan anlamında diyorum biraz kaba arkadaşlar mı var aramızda :roll:
fade to black

Re: ANDROJEN

Mesaj gönderen fade to black »

ırmak yazdı:androjen yani her iki cinsinde özelliklerini taşıyan anlamında diyorum biraz kaba arkadaşlar mı var aramızda :roll:
androjen erkeksi demektir amacım seni rencide etmek değil, düzeltmekti. biri beni düzeltse kaba tepkiler vermezdim. geçen seferki mesajını sen utanma diye kaldırdım ama hala kavga edecek birini arıyorsan benden başkasını bul lütfen. ben hem bu hayattan, hem de bu forumda ki alınganlıktan aşırı derecede yoruldum.
ırmak

seni

Mesaj gönderen ırmak »

seni severim canım arkadaşım lütfen yorulma bize androjeni öğreten hocayı bi bulsam :evil:
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

Ama Teoman,Hayko Cepkin,Kenan Soğulu,Yalın,Kalın,Ekremcem,Serdar Bortaç
ne güzel sinirlenmişsin,koptum valla:)