bab ı esrar

Kullanıcı avatarı
usengec

bab ı esrar

Mesaj gönderen usengec »

ortaokul veya lisedeydim. o zamanların samanyolu şimdinin stv sinde, o zamanların eser - engin noyan çiftinin engin noyan ı şimdinin duydugum kadarıyla sözüm ona tarikat lideri engin noyan ının sundugu bi program olurdu gece yarısı. bi kaç kez izledim. sonunda bi parca calar engin noyan bi yere oturur kendinden gecerek onu dinlerdi. sonra program dana uzun surmeye, parca gecenin gec saatlerinde calmaya basladı. sırf onu dinlemek icin beklerdim o saate kadar programı izlerdim. hah hatırladım kapılar ve köprüler di programın adı. adını sanını soylemiyodu engin noyan parcanın. sonra ne oldu bilmem ya program bitti ya ben bittim. Ama unutmadım o parcayı. sonra tabutta rövaşata filminde rastladım aynı parcaya. gittim sound track ini aldım ama o parca yine yoktu. o soundtrack ile babazulayla tanıstım. sonra, yıllar sonra brt de (ki iclal aydını tanıyıp bambaşka sanıp hergün izlememe sebep kanaldı) gelecekten gelecege yansımalar diye bi program başladı. birol yayla ve şenol filiz. bir gün aradığım o parcayı caldılar. adını söylediler. gittim kasetini aradım dost kitabevinde buldum ankarada hani şu herkesin önünde buluştuğu benimse öninde kimseyle buluşmadığım dost kitabevi. sürekli onu dinledim. söz yok, ney, gitar, nefes. ama ben kafayı yiyorum dinlerken. o zaman kitaroyu da keşfettim, moğolların enstrumantal parcalarını da. bilgisayar yoktu. karanfil sokaktan mp3 cd si alıp sarkı adı gosteremeyen discmanimle dinliyodum. mogollardı. bi parcasında kendimi kaybediyordum, aglayacak gibi oluyordum zor tutuyordum gözyaşlarımı. sonra bilgisayardan bakınca o parçaya şok oldum çünkü adı "gözyaşı" ydı. o zaman anladım müzik sözden daha çok anlatıyor. o zamandan beridir "dinlenmek icin" "bi işle ugrasırken rahatlmak icin" dinlemiyorum bu parcaları cunku sadece ona vakit ayırmayı konsantre olmayı hakediyolar.

http://uk.youtube.com/watch?v=MarnNaqSU30

bu arada kasetteki hali -belki alıstıgımdan- youtube deki halinden daha guzeldi bence.
---
Büyümeye özenme çocuk
İnsanlar büyüdükçe küçülürler
Üstleri temizlendikçe içleri kirlenir
Büyümeye özenme çocuk
Bir büyürsen küçülemezsin
Büyüme çocuk..
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Yansımalar ı ilk olarak Bab-ı Esrar ile tanıdım ben..Çok seviyorum bu grubu,çok kaliteli iş yapıyorlar..
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

pek fazla dinleme imkanım olmadı ama bildiğim kadarıyla türkiyede bu tür müzik yapanların kaliteli isimlerinden bir tanesi daha...dün kral tv de sadece iki parçalarını çok az dinleyebilme imkanım oldu...onlarda Bab-ı esrar ve Yüce Dağlardı...ikiside çok hoşuma gitti..ilk kez dinledim işte dün gece onları sonra hemen ertesi gün yani bu sabah müziklerini edinmeye karar verdim...bence herkes dinlemeli...huzur veriyor insana.............. ;)
global

Mesaj gönderen global »

Evet kafa dinlemek için birebir. Ben de usengec gibi muzik dinlerken fazla dikkat ediyorum. O yüzden başka işle meşgulken müzik dinleyemem. En ince tınısına kadar dikkatimi dağıtıyor. Dikkatimi celbediyor...

Kervansaraydakiler, babı esrardakiler, kitaronunkiler bir de vangelisinkiler sanırım. Çok güzel müzikler...
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

Yansımalar kaliteli bir grup gerçekten.Onların bestelerine hayranlığımdan ney dersi almaya başladım ben de.Henüz çok başındayım ama hedefim ve hayalim bir gün yansımaların son kuşlarını gitar çalan bir arkadaşımla birlikte çalabilmek.Beni en çok duygulandıran ve etkileyen bestesi son kuşlar çünkü.
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza