Eskiye rağbet olsa!

Lonely heart

Eskiye rağbet olsa!

Mesaj gönderen Lonely heart »

Sıkı bir gerilim filmi izleyicisiyim.Son yıllarda 'Blair Cadısı' dışında(mükemmel bir film gerçekten) kayda değer bir gerilim filmi izleyemedim.80'ler ve 90'ların nitelikli gerilim filmlerini arıyorum.'Omen'i,Şeytan'ı,Kötü Ruh'u,Poltergeist'ı,13.Cuma'yı,Fury'yi ve tabii ki Öfke'yi' nasıl unutabilirim.Yıllar geçtikçe herşey güzelliğini (mi)yitiriyor yoksa beğeniler ya da algılamalarımızda köklü değişiklikler mi yaşanıyor?Nedense hiçbirşey eski tadında değil.Yaşlanma dedikleri bu olsa gerek!!!

Emrah.
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

yaşlanmayla ilgili değil bence. ben de oldum olası eski korku filmlerini daha çok severim. şimdikiler gibi sadece ani ses ve cgi efektleriyle değil atmosferleri ve sağlam senaryolarıyla korkuturdu onlar. bugün tvde bir exorcisti, bir omeni, bir halloweeni, bi shiningi izlerken hala tırsıyorsak asıl sebebi budur bence. şimdikiler ise özensizce, "izle ve unut" amacıyla yapıldığından ilk izleyişten sonra etkisini kaybediyor...

ayrıca korku sinemasının eski saygınlığını yitirdiğini de söyleyebilirim. kaliteli yönetmen ve oyuncular bu türden uzaklaştı. onların yerini ise klip çeker gibi film çeken dandik yönetmenler ve şarkıcıdan, mankenden bozma yeteneksiz oyuncular aldı ve korku sineması daha çok 12-16 yaş arası boşbeleş ergenleri hedef alan bir tür olup çıktı...
Kullanıcı avatarı
UnConscious
İletişim:

Mesaj gönderen UnConscious »

korku ve gerilim filmleri artık uzak doğu'nun tekelinde :) bilhassa koreliler.
It's not the evil from down below
Which creeps and lurks under the snow
It's not of satan's will we fall
It's due to the evil in us all
Kullanıcı avatarı
tdurden

Mesaj gönderen tdurden »

catastrophic katılıyorum. shining gibi bir film çekmiştir stanley kubrick. şimdi onun ayarındaki yönetmenler yanaşmıyor bile bu tarz filmleri çekmeye.

bende son yıllarda az da olsa taktirimi kazandı diyebileceğim bi tek halka var. kızın camdan çıkma sahnesi dışında onda da pek bi gerici yanı yoktu ama diğerlerinden iyidir. eskilerden cadı tahtası diye bi film vardı onu hatırlarım güzeldi. tabi amaç sadece korkmaksa veletken daha güzel geliyo bu tarz filmler. mesela ufakken fredy yi çok severdim .
mustafakeman

Mesaj gönderen mustafakeman »

evet süper yorumlar var abi catas katılıyorum sana.bende en sevidğim konulardan birisidir gerilim ama sadece artık ses efekleriyle korkuyo insan.normal bi filim oynarkende o efekti versen gene korkarsın sonuçta

omen benimde favorilerim arasında.son 1 haftada 3 4 tane gerilim izledim kimi insan eti yiyen mahlukatlar kimide göz kolleksiyonu yapan adam falan böle saçma saçma filmlerdi.anca zaman kaybı.

bide ismini hatırlamıyom ama azazel(büyük şeytan) diye bi film vardı yani filmin içinde azazel geçiyodu.onuda çok sevmiştim ben eskilerden hatırlayanınız varmı bilmiyorum.bulursanız tavsiye ederim...
mustafakeman

dabbe yi izleyen varmı arkadaşlar tavsiye etmiyolar ama siz ne dersiniz bu arada :?:
misafir.

Mesaj gönderen misafir. »

Ben cok sevdım bence mukemmel
en azından gercek bı olay
dabbe kuranda gecıyor
ondan yola cıkarak yazılmıs bı senaryo
benı etkıleyen bır fılımdı
devamı gelıcek ama daha urkutucu
TAM BANA GORE
mustafakeman

yarın izliyorum o zaman kanki :D hemde tek başıma.hemde sabaha karşı.hemde ışıklar sönük.hemde aktif sistemli ve yükses sesli ..vs vs gibi çoğaltılabilir.yorumu yazacam
misafir.

Valla aga ben evde yalnızdım sabah karsı 4gıbı ızledım
uyuyamadım cın bekledım valla
kafayı yıyodum akıllara zarar bıse tabı bana gore
mustafakeman

ben kandan revandan korkmamda aga bu tür dini içerikli özelliklede Kuran da geçen bi kelime açıkçası çok korkunç olmasada beni korkutur.onun için bu kadar geç kaldım bu filmi izlemek için :D korku hastalığımı böyle yendim ben.artık sadistim :evil:
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

dabbeyi bana tavsiye etmişlerdi ama komedi filmi olarak.
misafir.

violet yazdı:dabbeyi bana tavsiye etmişlerdi ama komedi filmi olarak.
eger fılmı nasılsa bızımkıler yapmıs on yargısıyla ızlersen oyle
ama tabı zevkler trtısılmaz
ben sevdım bılmıyorum guzeldı bence
mustafakeman

evet türk milletinin içindeki kanser budur işte.kendini küçük görmek.zevkle falan alakası yok aga ben izlemedim ama inanıyorum amerikan filimlerinden iyidir...
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

cashflow2006 yazdı:
violet yazdı:dabbeyi bana tavsiye etmişlerdi ama komedi filmi olarak.
eger fılmı nasılsa bızımkıler yapmıs on yargısıyla ızlersen oyle
ama tabı zevkler trtısılmaz
ben sevdım bılmıyorum guzeldı bence
ben elestirmedim arkadasim elestirdi. ben filmi izlemedigim icin yorum yapmadim.

bu arada Emrah dostum olayin yas ilerlemesiyle alakasi var bence. Ancak bu ustesinden gelemeyecegin bir sorun degil, soyle ki: Bence yasimiz ilerledikce, filmler, muzisyenler gibi seyler ilgi alanlarimiz arasinda daha gerilere kaydigi icin eskisi kadar yeni cikan film ve muzikleri vb. takip etmiyoruz. Yani su anda da eskisi gibi bir suru guzel film cikiyor ornegin Kill Bill, Lost in Translation, İnci Küpeli Kız gibi filmler son derece dahiyane yapimlar var. Ama sen eskisi kadar sık ilgilenmedigin icin kendini bu konuya kaptiramiyorsun. Eskaza bir kac film izliyorsun onlar da sana eskilerin tadini vermiyor cunku o zaman daha genctin ve bu konu seni daha cok ilgilendiriyordu, hafizanda daha taze kaldi. Ancak, bu sorunun ustesinden gelebilirsin. Ornegin haftasonlari gazetelerle birlikte verilen ilavelerde, yeni filmler, kitaplar ve albumler hakkinda tanitimlar var. Bunlardan fikir alabilirsin. Konuya biraz daha kendini vermeye calisabilirsin. Bir de gecmiste yasamaktan kurtulmayi gercekten istemelisin. Hani diyorsun ya, sf'den kurtulmayi gercekten istemek lazim, diye. Onun gibi. Cunku bir gun bugunlerimiz de gecmis olacak ve o zaman biz bugunleri kacirdigimiza hayiflanacagiz. Bunu yasamamak icin her gun o ani yasamak zorundayiz.
mustafakeman

ayreten bu filim bizim ilk korku filmimiz bence bu tür laflarla ezmiyelim emeği geçenleri.sen sana yapılan yorumları söledin gerçi...