bugün tv de izlemeye değer önerilerimiz

Kullanıcı avatarı
athena

bugün tv de izlemeye değer önerilerimiz

Mesaj gönderen athena »

TNT de saat 21 15 de SINIRLARI AŞMAK adlı film izlemek isteyenler için kısaca film hakkındaki bilgi:

Yönetmen James Mangold
Senaryo Johnny Cash, Johnny Cash
Oyuncular Joaquin Phoenix, Reese Witherspoon, Ginnifer Goodwin, Robert Patrick, Dallas Roberts

1955 yılında, adının J.R Cash olduğunu söyleyen genç zayıf bir gitarist Memphis’teki Sun Stüdyolarına ünlü olmak için gelir. Bu Amerikan kültürünün üzerinde silinmez bir iz bırakacak adamın şöhrete ilk adımlarıdır. Bir korku treninin akordlarında dolaşan parmakları, demirden daha keskin ve kararlı bakan gözleri, kapkara ve derin bir geceyi andıran sesi ile daha önce hiç duyulmamış bir gerçek hayatı anlatıyordu.

O günlerde şöhretinin ilk günlerini ateşleyen değişik karakteri ve insanlar üzerinde bıraktığı etki bugünün rock, country, punk, folk ve rap starlarına kadar bir çok yeteneğin de ortaya çıkmasında ön ayak olmuştur. Kendine has sesi ve kariyeri boyunca kişisel değişimler sert karakterinin bir uzantısı olmuştur. Önceleri kendisini yok eden bir çok yıldız gibi yaşayan Cash daha sonraları idol haline gelen “Siyah Giyinen Adam” karakteri ile bıçak sırtındaki şöhretin hem ne kadar acımasız hem de aşkın doğasının ne kadar güçlü olduğuna dair örnek oluşturmuştur.

Genç Johnny Cash’in hikayesi June Carter adındaki folk şarkıcısına duyduğu aşk ile anılmış ve yönetmen James Mangold’un ellerinde WALK THE LINE ile filme alınmıştır. Yönetmen Mangold, Heavy, Cop Land, Girl Interrupted ve Identity gbi filmleriyle sinema seyircisi tarafından tanınmaktadır. Filmin senaryosu ise Cash’in Man In Black ve Cash The Autobiography adlı kitaplardan Mangold ve Gill Dennis tarafından uyarlanmıştır. Yapımcı Cathy Konrad (Citizen Ruth, Beautiful Girls, Scream, Cop Land, Girl Interrupted, Identity) ve James Keach (The Stars Fell on Henrietta),Johnny Cash ve June Carter ile ölümlerinden 7 yıl önceye dayanan sıkı bir dostluk ve çalışma arkadaşlığı sonunda bu filme karar vermişlerdir.

WALK THE LINE ‘da başrolleri Oscar Ödülü ® ve Altın Küre® adayı Joaquin Phoenix ve yine Altın Küre adayı Reese Witherspoon paylaşmaktadırlar. Phoenix ve Witherspoon filmdeki rollerinin gerektirdiği her notayı canlı performe ederek kendileri seslendirmişlerdir. Böylece Johnny ve June’un arasındaki aşkı daha gerçek anlatabileceklerine ve seyirciye aktarabileceklerine inanmışlardır.

filmin Resmi Sitesi http://www.walkthelinethemovie..
insanlar hayal ettiği müddetce yaşar...
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Resim

ATEŞ KRALLIĞI STAR'DA SAAT: 22 00

imdb puanı : 5.8/10
Yapım : 2002, İngiltere / İrlanda
Tür : Bilim Kurgu / Aksiyon / Fantastik
Yönetmen : Rob Bowman
Oyuncular : Christian Bale, Gerard Butler, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco

Konusu:Konu : 2020 yılında dünya uçan ve etrafa ateş saçan canavarların egemenliği altına girmiştir. 20 yıl kadar önce yeraltında çalışan bir ekibin bu canavarları uyandırmasından sonra, kurtulmayı başaran insanlar küçük gruplar halinde gizli saklı köşelerdeki kamplarda yaşamaya çalışmaktadırlar.

Bu arada açlık sıkıntısı başladığından hayatta kalmak için birbirlerini yemeye başlayan insanlar da ortaya çıkar. Bu gruplardan birinin lideri olan Quinn, canavar avlayan bir ekipte bulunan Van Zan ve Alex liderliğindeki grup ile birleşerek bir plan yapar.

Amaçları dünyada yaşayan en tehlikeli canlı olan son erkek canavarı öldürmek, böylece yeni canavarların üremesini engellemektir.
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

athena yazdı:

sinemada izlemiştim çok dandik bir filmdi. sadece efektleri güzeldir.
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

fade to black yazdı:
athena yazdı:

ciddi misin fade ya,tarz olarak ve özellikle oyuncu kadrosu izlenebilir bir film olabileceğini düşündürtmüştü :roll:
fade to black

athena yazdı:
fade to black yazdı:
athena yazdı:

ciddi misin fade ya,tarz olarak ve özellikle oyuncu kadrosu izlenebilir bir film olabileceğini düşündürtmüştü :roll:

yanlış anlama ben sadece düşüncemi söylemek istedim. oyuncular kötü değil sadece senaryosu insanı çok sarmıyor. ama bu sadece benim düşüncem tabii..
fade to black

fade to black yazdı: yanlış anlama ben sadece düşüncemi söylemek istedim. oyuncular kötü değil sadece senaryosu insanı çok sarmıyor. ama bu sadece benim düşüncem tabii..
yani fantastik türü severim mesele o deil... neyse ben sustum :-#
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Bugün için tek öneri tabiki şekil A daki nden başka bir şey olamaz ;) ;

Kanal:ATV
Tarih:25.06.2008
Saat :21:45
Türü :Maç

EURO 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın heyecanı atv’de devam ediyor. 25 Haziran Çarşamba akşamı Dünya’nın gözü Basel’deki yarı finalde, Türkiye’nin gözü ise atv ekranlarında olacak. Şampiyonada müthiş bir performans göstererek yarı finale yükselen Türkiye’nin Almanya ile oynayacağı tarihi maçı, bütün ayrıntılarıyla atv ekranlarından takip edeceksiniz. Tüm Dünya'nın hayranlıkla izlediği millilerimiz bir destan daha yazmaya hazırlanıyor. Bu heyecanı yaşamak için atv ekranlarında buluşalım. Maçın saati 21:45.

Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Mesaj gönderen azimli »

fade to black yazdı:
athena yazdı:

evet bizde arkadaşla ne hayallerle gitmiştik sinemaya ve çıkışta bir daha afişlerine bakıpta film seçmeyeceğiz diye karar almıştık.ama genede beğenenler olabilir..
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

azimli yazdı:
fade to black yazdı:
athena yazdı:

evet bizde arkadaşla ne hayallerle gitmiştik sinemaya ve çıkışta bir daha afişlerine bakıpta film seçmeyeceğiz diye karar almıştık.ama genede beğenenler olabilir..

Evet Fade in tüm uyarısına rağmen başka yapacak bir şey yoktu izledim ve beğenmedim :cry: dahada kötüsü sevdiğim iki oyuncu böyle bir filmle kendilerine yazık etmiş onada hiç anlam veremedim christian bale ve gerard butler ın :roll:
Kullanıcı avatarı
dicle

Mesaj gönderen dicle »

YAPRAK DÖKÜMÜ SEZON FİNAL İZLEYENLER KAÇIRMASIN BEN KAÇIRMAYACAĞIM AMA ÖNEMLİ BİR MAÇ VAR ÖNCE ONU REKLAMLARDA DA BUNU İZLERSİNİZ.
**Doğru bildiklerim yanlış yanlış bildiklerimde doğru olabiliyor yanlışlara odaklanmısken doğrular elimden kayıp gidiyor....**

sahte gülümsemenin arkasında yatan hüzünlü yüz DicL€
Kullanıcı avatarı
athena

Mesaj gönderen athena »

Resim

TNT 21:15

KİNGDOM OF HEAVEN(Cennetin Krallığı)

Selahaddin Eyyubi Destanı’nı tüm ihtişamıyla anlatan, uluslararası festivallerden ödüller almış muhteşem bir prodüksiyon, görkemli bir tarihi drama. Ortaçağda Haçlı Seferleri sürmekte; Doğu ile Avrupa arasında 200 yıldır çatışmalar devam etmektedir. Balian adında kendi halinde bir demirci bu sancılı dönemde ailesini ve inancını yitirmiştir. Ancak kader onu Kudüs’e sürükler önce aşık sonra bir kahraman olur. Lider olarak tüm gücünü kenti savunmak için harcarken, Balian adında bir şovalye çıkagelip babası olduğunu ve kutsal topraklarda barışı sağlamaya yeminini anlatır. Bu sırada Kudüs’te geçici de olsa barış sağlanmıştır ve baba oğul burada din ve kültürlerin barış içinde kaynaştığı bir Cennet Krallığı oluşturmak için huzuru sağlamaya çalışacaklardır. Balian kılıcını kuşanmış tarih yazmaya hazırlanmaktadır. KINGDOM OF HEAVEN ( CENNETİN KRALLIĞI ) YÖN : RIDLEY SCOTT OYN : ORLANDO BLOOM, EVA GREEN, LIAM NEESON, JEREMY IRONS
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

bu film çok güzel.tekrar tekrar izliyorum yine de bıkmıyorum.
marvelgirl

Mesaj gönderen marvelgirl »

afişi çok güzelmiş.keşke zamanım olsa da izlesem.
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

atv gurbet kuşları
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

film diyoruz dizi değil.dizi denseydi zaten başka türlü bir başlık olurdu. :P