Görsel Çalışmalarımızı Paylaşalım

Kullanıcı avatarı
PETUNYA

Re: Görsel Çalışmalarımızı Paylaşalım

Mesaj gönderen PETUNYA »

harika :clap:

keşke benim de böyle yeteneklerim olsaydı üzerimdeki stresi bende bu şekilde atardım,stres atmanın en kolay ve en güzel yolu,böyle yetenekli insanlara bayılıyorum ;)
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

daisy82 yazdı:harika :clap:

keşke benim de böyle yeteneklerim olsaydı üzerimdeki stresi bende bu şekilde atardım,stres atmanın en kolay ve en güzel yolu,böyle yetenekli insanlara bayılıyorum ;)
yetenek metenek hikaye sen istedikten sonra ogrenirsin.
) O (
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

cerulean yazdı:

+1

evet istemek + çalışmak ; sabırlı ve azimli bi şekilde. çok tekrar yapmak
..............Resim.................~~Resim
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

esas olan çok tekrar yapmak.
istemek ve sabretmek de çok tekrar yapmana faydası oluyo
Kullanıcı avatarı
PETUNYA

Mesaj gönderen PETUNYA »

cerulean yazdı:

evt önce ilgi,sonra yetenek ama bi insanda yetenekten öte bir de yeteneksizlik denen öyle hemen es geçemiycemiz çok önemli bir unsur da varsa..ama deniycem..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

1lh4n yazdı:esas olan çok tekrar yapmak.
istemek ve sabretmek de çok tekrar yapmana faydası oluyo
+ 1 milyon
evt önce ilgi,sonra yetenek ama bi insanda yetenekten öte bir de yeteneksizlik denen öyle hemen es geçemiycemiz çok önemli bir unsur da varsa..ama deniycem..
ilgi duyuyosan kursa gitmeni veya internetten bu işin püf noktalarını öğrenmeni tavsiye ederim..bu vaktini almaz. tekrar yapmak vaktini alır, ama zevklidir, ödülüde güzeldir. bir defter yaprağını karalamak bile bi tekrar sayılır.
..............Resim.................~~Resim
mahsunkull

Mesaj gönderen mahsunkull »

geçen mubarek 10 kasım günü üşenmedim ata'yı çizdim, benzedide gerçi ama cep telefonu flu çekti biraz... :)

Resim
ben mahsun, gönlüm mahzun ..................................Resim
mahsunkull

aha buda ben, aynaya bakarak çizdiydim'di, bitmedi henüz yrım kaldı, üşeniyom tamamlamaya(:
Resim
mahsunkull

kahretsin Ata'nın burnuna gölge vermeyi untmuşum. eğri olmuş üstelik [smilie=dash2.gif]
şimdi farkettim
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

resim eklemek istedim, ama nasıl yapacağımı bilmiyorum
mahsunkull

Ahmett

Mesaj gönderen Ahmett »

mahsunkul yazdı:
cerulean yazdı:

+1

evet istemek + çalışmak ; sabırlı ve azimli bi şekilde. çok tekrar yapmak

yeteneği olmayan birinin çok fazla çalışmasıyla alacağı yol birkaç cmdir..görsel-uzamsal zekası yuksek olmayan biri istediği kadar çalışsın birşey yapamaz..ancak şu da unutulmamalıdırki 8 zeka alanı vardır ve herbirey bunlardan birkaçında başarılıdır, başarısız olduğu zeka alanları da vardır..
herkesin çeşit çeşit konularda eksileri artıları vardır..
Ahmett

Mesaj gönderen Ahmett »

çok iyi resim çizerim..üç boyutlu..derinlik..gorduğumu başarılı bir şekilde kağıda yansıtabilirim..ancak resim yapmayı sevmiyorum..uğraşmak sıkıyor..
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Ahmett yazdı:yeteneği olmayan birinin çok fazla çalışmasıyla alacağı yol birkaç cmdir..görsel-uzamsal zekası yuksek olmayan biri istediği kadar çalışsın birşey yapamaz..ancak şu da unutulmamalıdırki 8 zeka alanı vardır ve herbirey bunlardan birkaçında başarılıdır, başarısız olduğu zeka alanları da vardır..
herkesin çeşit çeşit konularda eksileri artıları vardır..
Açıkçası bu dediklerine katılıyorum, bende de senin gibi görsel hafıza-uzayda bir objenin değişik açılardan nasıl görüneceği ve genel olarak çizim yeteneği vardı, bu nedenle resimi seçmem biraz mantıksal bir seçimdi. Örneğin müzik kulağım da iyiydi ama enstrümanda pek iyi değilim, adam akıllı yalnızca klavye ve bas gitar çalmıştım ama ilgilenmeyeli uzun yıllar oluyor. Hiç bir zaman müzikte çok çok iyi olmayacağımı düşünerek asıl yetenekli olduğum alana dönmüştüm. Ancak bu gene de çok doğru bir bakış açısı değil çünkü yetenek ne kadar fazla olursa olsun, gene de insana bir yere kadar yardımcı olabilir. Daha az yetenekli insanlar çok çalıştıkları zaman daha yetenekli olduğu halde az çalışan insanlardan daha başarılı olurlar. Bu sanatın her dalında hatta hayatın tüm alanlarında geçerli. Bu bakımdan hızlı ama tembel tavşanın yavaş ve çalışkan kaplumbağaya kaybetmesi hayatın gerçeğidir.

Kısacası "yetenek" denen kısıtlı mevhumun sevdiğiniz şeyleri yapmanıza engel olmasına izin vermeyin. Gerçekten ister ve çalışırsanız başarırsınız (doğruluğu kanıtlanmış klişelerden biri).
) O (
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

kpssyi cakayım..birkac calısma deneyecegim..daha cok sehirleri cizmeyi planlıyorum..yapabilecegime inanıyorum..
BEN BENİM