yazarlığı internetten öğrenin - metinyazar.com

metinyazar

yazarlığı internetten öğrenin - metinyazar.com

Mesaj gönderen metinyazar »

Yaptığınız işten, mesleğinizden memnun değilseniz; henüz üniversitedeyseniz ve gelecekte ne yapacağınıza karar vermediyseniz, üniversiteyi kazanamadıysanız fakat para kazandıracak bir meslek sahibi olmak istiyorsanız metinyazar.com ile geleceğin mesleklerinden birine sahip olacaksınız

Metinyazar; iş hayatının genel sıkıcılığından uzak reklam ajanslarında film setlerinde veya klavyenizin başında, eğlenceli, daima iş garantisi olan ve dolgun maaşlı bir mesleğe adım sağlayacak.

Metinyazar, ayrıca size bu mesleğin tüm pratik ve teorik kurallarını bildiğinizi kanıtlayan bir sertifika verecek.

www.metinyazar.com

tıklayın yeni bir hayata adım atın...
FİRST

Mesaj gönderen FİRST »

Bu konuda yeteneği ve isteği olanların mutlaka bakmaları gerken bir site
Hayat bir tiyatro dediler..
banada bir rol verdiler...
meğer en zoru benimkiymiş..
önce SEV sonra UNUT dediler...
sf_guy

Mesaj gönderen sf_guy »

bu konuda yetenegi ve istegi olanların uzak durması gereken bir site . 50 ytl verin size size meslegin tum pratik ve teorik kurallarını bildiginizi kanıtlayan sertifika versinler . sonra ortalıkta yazarım senaristim diye dolasırsınız . yazar olmanın kuralı herhangi bir yolu mu vardır .. sadece yazmalı .. hep yazmalı .. okumalı .. dusunmeli .. gozlem yapmalı .. hayallerde yasamalı .. hayatı da yasamalı görmeli gecirmeli ..bilmiyorsa bile bilgiye ulasmayı ogrenmeli . senarist te oyle . sinema tarihini bilmen , gercekcilik gercekustuculuk varolusculuk ve onculerini hatmetmen sart degil . sinopsis tretman nedir bilmemissin ne cıkar . sadece yaz hayal gucun ve zekana bakıyor . daha cok izle daha cok oku daha cok dusun daha cok yaz . istiyorsan yaparsın .

yönetmen mi olacaksın tamam istiyorsan yine git 4 sene okulunu oku . ama seni sadece bu yonetmen yapmaz onsuz da yonetmen olabilirsin . muhendislik bolumunden terk sergei eisenstein gunumuz sinemasının 2 ilahından birisi ." sadece al kamerayı cekmeye basla" bunu soyleyen ben degil sinema tarihinin en buyuklerinden stanley kubrick bir fotomuhabiri .
FİRST

Mesaj gönderen FİRST »

isteyen girer istemeyen girmez yeter ki herkes rahat olsun
Hayat bir tiyatro dediler..
banada bir rol verdiler...
meğer en zoru benimkiymiş..
önce SEV sonra UNUT dediler...
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Bu konuyu açan arkadaş sırf reklam için üye olmuş galiba... First in dediği gibi isteyen girer istemeyen girmez Ama piyasaya "yazarlık öğretiyoruz" gibi bir iddiayla çıkılıyorsa mantıklı birşeyler sunmaları lazım.

Bu sitenin hizmetlerini bilen bi elemanla konuştum Çeşitli yazı türleri, anlatım biçimleri,düşünce aktarım yöntemleri,bazı kişisel gelişim uygulamaları vb. ile eğitim veriyorlarmış İyi güzel de bütün bunlar bir insanı yazar yapmaya yeterli mi? Hiç zannetmiyorum. Sf-guy un dediklerine aynen katılıyorum. Yazarlık öyle pazardan sebze meyve alır gibi sonradan kazanılabilecek bir vasıf değildir ki. Benim yorum yapmam bile saçma oluyor belki Senelerin bilgisi ve kültürüyle "yazar" sıfatını almaya hak kazanıyor o insanlar.

ÖSS de barajı bile geçemeyen bir kişi sertifika alıp "yazar" olacak öyle mi? Güzel espri...
joe frank

Mesaj gönderen joe frank »

@tonyukuk
yazarlığın manavdan sebze alır gibi olmadığına katılıyrum fakat öss konusunda bazı farklı görüşlerim var.

yazarlık ıq ile doğru orantılı olarak yükselen bi grafiğe sahip değildir bence.Daha çok algılarla ilgilidir.
Kullanıcı avatarı
UnConscious
İletişim:

Mesaj gönderen UnConscious »

joe frank yazdı:@tonyukuk
yazarlığın manavdan sebze alır gibi olmadığına katılıyrum fakat öss konusunda bazı farklı görüşlerim var.

yazarlık ıq ile doğru orantılı olarak yükselen bi grafiğe sahip değildir bence.Daha çok algılarla ilgilidir.
katılıyorum, yazarlık iq ile doğru orantılı değildir. Fakat zeka yaratıcılıkla birleşirse tabii çok daha üstün yapıtlar ortaya çıkar. Öte yandan öss'nin de iq ile çok fazla alakalı olduğunu sanmıyorum, daha çok disiplinli çalışabilmek ve az biraz da bildiğini uygulayabilmek ile alakalı.
Öte yandan, yazma yeteneği olan fakat ne yazacağını bilemeyen, bir başlangıç yapamayan, kafasını toparlayamayanlar için bir yazma disiplinini öğrenmek iyi gelebilir. Yine de tabii böyle bir kurs kimseyi yazar yapmaz, ancak yetenek varsa yardımcı olabilir.
It's not the evil from down below
Which creeps and lurks under the snow
It's not of satan's will we fall
It's due to the evil in us all
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

joe frank yazdı:@tonyukuk

Ben sadece Össyi kastetmemiştim aslında hani çok kek sorular çıkar ya bazen Öss de yani onlara da cevap veremeyen basit genel kültür gerektiren sorularda da takılanlara idi lafım Şöyle de düşünülebilir yani Üniv.mezunu her kişi de metinyazar.com a gidip te yazar olmaz Ya ben bu yorumları yapacak kadar bilgili biri sayılmam çünkü yazarlık bambaşka birşey İnsanları etkileyecek bir başyapıt ortaya koymak falan bunu düşünmek başka yapmak başka Neyse kafam karıştı :)
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

UnConscious yazdı:
joe frank yazdı:
yazma yeteneği olan fakat ne yazacağını bilemeyen, bir başlangıç yapamayan, kafasını toparlayamayanlar için bir yazma disiplinini öğrenmek iyi gelebilir. Yine de tabii böyle bir kurs kimseyi yazar yapmaz, ancak yetenek varsa yardımcı olabilir.
Bende böyle düşünüyorum üstad.
Eğer yeteneğin varsa bu konuda daha çok yol gösterici olur.
Aval aval ne yapman gerektiğini düşünmessin.