BİLGİSAYARIMIN SESİ GİTTİ!

Kullanıcı avatarı
Bashful

BİLGİSAYARIMIN SESİ GİTTİ!

Mesaj gönderen Bashful »

Bilgisayarımın hoparlörü çalışıyor ama bilgisayarımda ses yok, bilgisayarım>denetim masası>ses efekti ses aygıtlarını seçiyorum "ses aygıtı yok" yazıyor, windows media player'dan şarkı seçiyorum "Ses aygıtında bir sorun olduğundan Windows Media Player dosyayı yürütemiyor. Bilgisayarınızda bir ses aygıtı yüklü olmayabilir, başka bir program tarafından kullanılıyor veya doğru çalışmıyor olabilir." yazıyor ses çıkmıyor, neden bilgisayarımın sesi gitmiş olabilir? Virüsden dolayı olabilirmi? Norton antivirüs programı kullanıyorum, bilgisayarımın sesini nasıl geri getirebilirim?
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

anakartın sürücülerini takrar yükle o zaman düzelmesi gerekir.
emre

Mesaj gönderen emre »

Sistem geri yükleme, olmadı format ayrıntılı olarak anlatamıcam google a yazarsan orda hepsi var, ayrıca anakart'ın markasını bilmiyorsan yine google a "anakart in markası öğrenme" yazarsan öğrenirsin
Yaşasın sf ile olan kurtuluş mücadelimiz.
Yıkılsın duvarlar Açılsın hayat
Geriye dönüş yok, Hep ileri
Armies, communication is the first target. go ahead
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

ikarus yazdı:anakartın sürücülerini takrar yükle o zaman düzelmesi gerekir.
Nasıl yapıcam o dediğini bi anlatsan :-k
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

denetim masası\sistem\aygıt yöneticisi\ sekmesini tıkadığında açılan listede sorunlu aygıtların işaretlendiğini göreceksin. bunlara çift tıkla sorun gidere tıkla orada ne yapman gerektiği yazar.
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

selamsız yazdı:denetim masası\sistem\aygıt yöneticisi\ sekmesini tıkadığında açılan listede sorunlu aygıtların işaretlendiğini göreceksin. bunlara çift tıkla sorun gidere tıkla orada ne yapman gerektiği yazar.
Yok yapamadım.
rao_

Mesaj gönderen rao_ »

bilgisayarım/(sağ tıkla)özelllikler/donanım/aygıt yöneticisi

orda sarı ünlem işareti varsa donanımının driver'ını yüklücen demektir..
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

virüs yüzünden olabilir.arkadaşımın da başına gelmişti.
uykucu

Mesaj gönderen uykucu »

Fantazi yapmadan önce bence ses aygıtının sağlam olduğundan emin ol. İmkanın varsa ses kartını sağlam başka bir sistemde dene. Yoksa CD'den veya USB bellekten çalışabilen bir linux dağıtımından faydalanabilirsin.

Eğer ses aygıtının sağlam olduğunu biliyorsan. Doğru yolu rao göstermiş. Sürücüleri, bilgisayarın veya ses kartının (tümleşikse anakartın) yanında verilen CD'lerden elde edebilirsin. Daha güncel sürücleri, aygıt yöneticisindeki listede sarı işaretli donanım isimlerini internette aratarak bulabilirsin. ;)