SilkRoad Online Hakkında ...

online oyun oynuyomusunuz

evet
4
67%
hayır
2
33%

Toplam oy: 6

Kullanıcı avatarı
starmaster

SilkRoad Online Hakkında ...

Mesaj gönderen starmaster »

Evet beyler sanırım son Chyper furyasından sonra bir kısım arkadaşlarımız da benim gibi SilkRoad oynamaya başladı.

Bu nedenle böyle bir başlık açmayı ve görüşlerinizi + oyun hakkındaki yorumları bu başlık altında toplamayı uygun gördüm.

Ben dün akşam başladım ve şu anda level 5 Okçuyum (Kız gene )

Oyun hakkında kısa bir bilgi vereyim...

Oyunu indirebileceğiniz adres http://www.silkroadonline.net/ dır ve indirmeden önce kayıt olmanız gerekmektedir.

Grafikleri çok güzel ve karakterin kontrolü dışında oynunda güzel olmayan bir yön göremedim (Karakter kontrolünde ekranı döndürmek için sağ tuşa basılı tutmak gerekiyor. Yani biz fareyi döndürdükçe ekran otomatik dönmüyor. Ama alışınca güzel olacaktır. Biz Knight'tan alıştık otomatik dönmesine ilk başta zor geldi)

Oyunda 3 tür insan bulunuyor. 1 Hunter (Koruyucu) 2 Thief (Kervan soyan hırkızlar) 3 Kervancılar.

Başlangıçta birçok karakter tipi arasından kendinize bir karakter ve elinizde olmasını istediğiniz silahı seçiyorsunuz ve oyuna giriyorsunuz.

Güzel bir Çin Kalesi içerisinde oyuna başlıyorsunuz ve direk olarak sağa sola bakmadan kale dışına doğru çıkıp korkuluk tipli yaratıklardan kesiyorsunuz ve birkaç level hemen atlıyorsunuz.

Belli bir levele geldiğinizde size bir görevler listesi verilmeye başlanıyor ve bu görevleri yaptığınız zaman size alışveriş yapabileceğiniz yerler gösterilmeye başlanıyor. Yani Castle içerisindeki NPC'lerin yerleri ve görevleri gösteriliyor.

Bu görevleri yapmanızı tavsiye ederim. Aralarda Armor ve yüzük gibi şeyler veriliyor (Ben görevleri yapmadan önce elimdeki parayla bişiler almıştım, görevler esnasında aynılarından verdiler uyuz oldum )

Bu arada oyuna başladığınız zaman Options menüsüne girerek oyunda kullanılan tuşları öğrenebilirsiniz. Knight'la aşağı yukarı aynı özellikte tuşlar mevcut ama yerleri değişik, bu menü vasıtayısla KO'da alıştığınız tuşları aynen ayarlayabiliyorsunuz. Mesela yere oturma tuşu "C" değil ama değiştirilebiliyor. Yani özelleştirme mevcut.

Görevleri bitirdiğiniz zaman zaten Level 5 falan oluyorsunuz ve ilk Skilinizi kullanma hakkınız oluyor. (Daha önce birisi level 11 de açılıyor gibi bişi demişti ama 5 te açılabiliyor.

Skilleri ayarlamak için Inventory açık durumdayken Inventory penceresinin sol kenarında simgeler var, oradan Skill bölümüne geliyorsunuz ve skill point veriyorsunuz.

Skill Point verirken dikkatli olun hem normal büyü skilleri hem de Silah skilleri var ayrı ayrı.

Fakat Skill Pointler ayrı tutulmuş durumda, yani 5 point Silahlar için verdiyse 5 Pointte normal büyüler için kullanabiliyorsunuz. (Dikkat edin okçuyken Kılıç skillerine point vermeyin)

Skill Point verme ve kullanma işi biraz dolambaçlı yapılmış, vermek istediğiniz skill point bölümüne geldiğinizde eğer levelleriniz yetiyorsa Level Up butonununa basıyorusnuz ve karşınıza bir pencere gelerek bu işlem için kaç skill point harcamanız gerektiği söyleniyor. Onaylandığınızda İlgili skill ana kategoriniz yükseltiliyor.

Ana Skill kategorisi yükseltildikten sonra belli bir seviyeye gelindiğinde (Ben Level 5 te gelebildim) ilk kullanabileceğiniz Silah skili açılıyo. (Benim okçu için açılan skilli ilk kullandığım zaman ağzım açık kaldı, süper bir efekt yapmışlar KO'ya göre) Diğerlerini daha açamadım açınca sölerim

Bu arada oyunda Berserker Mode (Bilen bilir bunun ne olduğunu : ) ) denilen bir moda geçebiliyorsunuz. Bu moda geçebilmek için yaratık kesiyorsunuz ve ekranınızın Sol üst köşesinde bulunan karakter resminizin solunda bulunan 5 adet pembe ışığın sonuna kadar yanması gerekiyor. Bu ışıklar ilk yandığı zaman zaten size bir bilgilendirme penceresi geliyor ve TAB tuşuna basarak Berserker Moda geçebileceğiniz belirtiliyor. Bu modda karakteriniz siyahımsı elektrikli bir hale dönüşüyor ve çok hızlı hareketler ve yüksek damageler ile sağa sola saldırabiliyor. Süre bittiği zamane eski halinize dönüyorsunuz ve o ışıklar tekrar dolana kadar normal takılıyorsunuz ... Bence çok güzel bişi ...

Oyunda ilk başlarda korkuluklardan başka bişi yok gibi görünüyor ama ilerilerde değişik yaratıklarda var (Kaleden açılmanız lazım) ama ilk başlarda fazla uzaklaşmayın Thief (Hırsız) lara denk gelirseniz harcıyolar valla : D

Ben akşam 1 kere bir Thief tarafından öldürüldüm ama 3 adet Thief'in Kervan soyma girişimlerinin engellenmesinde yardımcı oldum. Oldukça zevkli çünkü KO gibi belirli yerlerde belirli yaratıkların olmasının yanında ne zaman karşınıza çıkacağını bilmediğiniz Thief'ler var ve her zaman dikkatli olmanız gerekiyor.

Zaten bir kervan ilerlerken mutlaka saldırıya uğruyor ve siz de isterseniz o esnada kervancılara yardımcı olabiliyorsunuz. Tekten saldırmayın iki okta indiriyolar ama kervan saldırısı esnasında kimse sizinle uğraşmıyor...

Nese şimdilik bu kadar aklıma geldikçe ve oynadıkça yazarım buraya, oynayanlar varsa bilgilerini paylaşsınlar.

Not: Bişiler yapmaya hak kazandıkça resimli yardım pencereleri geliyor ve sizi yönlendiriyor, o pencerelere dikkatlice bakmanızı tavsiye ederim...

Alıntı : www.knightonline.gen.tr
DİKMEN rumuzlu arkadaş emeğe saygı
sf_guy

Mesaj gönderen sf_guy »

warcraft III the frozen throne oynuyorum zaten su anda bilgisayarımda yuklu tek oyun .. waxxi nin serverında oynuyorum guzel stres atıyorum valla . gl hf :)
Kullanıcı avatarı
YALNIZIMDOSTLARIM

Mesaj gönderen YALNIZIMDOSTLARIM »

www.navyfield.com

bende buna kaptırdım son zamanlar. Başta "bu ne böyle çok dandikmiş" dedim fakat şimdi oynamadan edemiyorum.
"Böcek olmayi kabullenenler, ezilince sikayet etmemelidirler"
F. SCHILLER
Kullanıcı avatarı
starmaster

Mesaj gönderen starmaster »

www.knight-online.com.my
demios serveri :D