hangi internet tarayıcısını kullanıyorsunuz.?

hangi internet tarayıcısını kullanıyorsunuz.?

Internet Explorer
2
6%
Mozilla Firefox
25
74%
Google Chrome
3
9%
Safari
0
Oy yok
Opera
4
12%
Diğer
0
Oy yok

Toplam oy: 34

Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: hangi internet tarayıcısını kullanıyorsunuz.?

Mesaj gönderen mahsunkul »

evet adblock plus gerçektende süper bi eklenti. kesinlikle tek geçerim..ayrıca flashblock eklentisinide tavsiye ederim. bu eklenti ile 150 sekme açabilirsiniz. gereksiz flashları engeller. ve istediğinizi tekrardan aktif edebiilirsinz..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

Firefox, Opera, arada da Kmeleon kullanirim. IE yi nadir kullanirim cok ihtiyac oldugunda acilmayan sitelerde.
Firefox'un en sevdigim yani ben profil klasörünü usb bellege atiyorum tatilde ayni sekilde kullaniyorum internet cafelerden. Gecmis de , favoriler de , oturumlar da evde alistigim gibi.
Forever Opensource
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

r_ozurlu yazdı:Firefox, Opera, arada da Kmeleon kullanirim. IE yi nadir kullanirim cok ihtiyac oldugunda acilmayan sitelerde.
Firefox'un en sevdigim yani ben profil klasörünü usb bellege atiyorum tatilde ayni sekilde kullaniyorum internet cafelerden. Gecmis de , favoriler de , oturumlar da evde alistigim gibi.
Forever Opensource
profiles klasörünümü yedek alıyorusunuz. yoksa mozbackub benzeri yedekleme programlarıyla mı..
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

mahsunkul yazdı:
r_ozurlu yazdı:Firefox, Opera, arada da Kmeleon kullanirim. IE yi nadir kullanirim cok ihtiyac oldugunda acilmayan sitelerde.
Forever Opensource
profiles klasörünümü yedek alıyorusunuz. yoksa mozbackub benzeri yedekleme programlarıyla mı..
Ben firefox u kurarken hdd'nin ikinci partitionuna kurdum, Thunderbird icin de gecerli bu, kullandigim miranda gibi diger programlar icin. Cogu programlari zaten zipli olarak kullaniyorum yani install etmeden, mümkün oldugunca.

Firefox'u kurarken olusturdugum profil klasörünü direkt portable firefox u kurdugum usb bellekteki klasöre atiyorum.
www.portableapps.com da bayagi program var bilmeyenler icin ilgi cekebilir.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

ilgimi çekti bu konu..Resim teşekkürler
var

Mesaj gönderen var »

Üyelerin ağırlıklı olarak kullandıkları internet tarayıcılar konusunda bir anket açmayı düşünüyordum. Ancak arama yaptığımda bunun için biraz geciktiğimi farkettim. Aslında anket 2009'da açılmış, bu yüzden adil bir anket olmayabilir. Ama önceden verilmiş 18 oyu olsa bile, iki yılda diğer tarayıcılarda çok değişiklik oldu. Google Chrome daha kararlı ve hızlı oldu, ama sistem kaynaklarını hala çok zorluyor. Opera, Firefox'daki gibi bir eklenti sistemine geçiş yaptı. Bundan önce 'winget' diye adlandırdığı ufak uygulamaları çalıştırıyordu. Sonunda geliştiricileri, bu uygulamaların Opera kullanıcılarını arttırmadığını kavrayabildiler. İnternet Eksplorer takipçisi değilim. İE 7 ve 8'i ne zaman çıkardığını bilmiyorum ama yavaşlığı ve kullanım zorluğu nedeniyle birer fikyaskodur. İE 9 çıktı mı çıkacak mı bilmiyorum ama, bildiğim kadarıyla onda da WindowsSeven'den aşağısı kurtarmıyor.

Ben oyumu Firefox'dan yana kullandım. Fikirleriniz neler?
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

ben opera'ya iyice alıştım. javascriptleri çalışma anında istediğimiz zaman kapatabilmemiz çok hoşuma gitti.
de te fabula narratur
folder

Mesaj gönderen folder »

Eskiden firefox çok kullanırdım eklenti desteği nedeniyle ama hız konusunda chrome'un daha iyi olduğunu düşünüyorum daha çok chrome kullanıyorum.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

portabıl firefox, 100 küsür eklentim var işimi kolaylaştıran, flash diskimde yanımda taşıyorum..
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

firefox. ama eklenti nedir? bilmiyorum...dünyadan bile haberim yok. :)
Kullanıcı avatarı
domatesbiberpatlican

Mesaj gönderen domatesbiberpatlican »

hayatımda i.e. kadar salak ve gereksiz bir uygulama görmedim,ağır,takılır,kilitlenir,çat diye kapanır.

aylardır firefox ve opera kullanıyorum çok ta memnunum.
SF'li arkadaşları seviyorum,kralsınız,adamsınız.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

İki adet internet tarayıcısı kullanıyorum. Bunlardan biri explorer, diğeri ise firefox.
BEN BENİM