Windowsunuz Orjinal mi?

Windowsunuz Orjinal mi?

Evet lisansı için para ödedim
3
38%
Evet sonradan oldu bişekilde
2
25%
Şimdilik değil trial kullanıyorum :)
1
13%
Windows ve yandaşlarından nefret ediyorum Yaşasın Open Source
2
25%

Toplam oy: 8

ceyhansuyu

Windowsunuz Orjinal mi?

Mesaj gönderen ceyhansuyu »

Ben şahsen orjinal kullanmıyorum ama orjinal yapmak içinde hiç bir şey yapmadım. Microsoftun sitesinden premium hesaptan indirilmiş bi tane buldum aktivasyon istemiyor.
Aksi gibi freeware programlar kullanmak istiyorum fakat başta windowsa para ödemediğim için kaybediyorum.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?
Kaçak windows a freeware programlar yakışır mı?
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: Windowsunuz Orjinal mi?

Mesaj gönderen mahsunkul »

ben lisansı için para ödedim seçeneğini seçtim ama, benim laptopla beraber geldi, orjinal cd. ve kafam rahat, paso güncelliyorum..
..............Resim.................~~Resim
ceyhansuyu

mahsunkul yazdı:ben lisansı için para ödedim seçeneğini seçtim ama, benim laptopla beraber geldi, orjinal cd. ve kafam rahat, paso güncelliyorum..
beraber geldiyse kesin lisans parası kesmişlerdir. bende güncelliyorum ama antivirüse karar veremedim. sık sık değiştiriyorum.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

ceyhansuyu yazdı:
mahsunkul yazdı:ben lisansı için para ödedim seçeneğini seçtim ama, benim laptopla beraber geldi, orjinal cd. ve kafam rahat, paso güncelliyorum..
beraber geldiyse kesin lisans parası kesmişlerdir. bende güncelliyorum ama antivirüse karar veremedim. sık sık değiştiriyorum.
pc tools güzel. yanlız biraz kasıyo haliyle..sacdece bi antivirüs değil çünkü. 4 güvenlik programı artı intelguard bi arada. ben intelguard ı devre dışı bırakıyorum..ve kasmaması iiçin en önemli ayrıntı. sürekli intel scan yapıyo (akıllı tarama). aslında günde 5 kere akıllı tarmaya gerek yok..bi çok antivirüs programı geneli tüm bilgisayar taramasını haftada bir yapar. aynı şekilde intel scan veya tam taramayıda haftada bir yaparım. bu sayede kasma olayından 100'de 90 oranında kurtulmuş oluyorum..
ceyhansuyu

mahsunkul yazdı: pc tools güzel. yanlız biraz kasıyo haliyle..sacdece bi antivirüs değil çünkü. 4 güvenlik programı artı intelguard bi arada. ben intelguard ı devre dışı bırakıyorum..ve kasmaması iiçin en önemli ayrıntı. sürekli intel scan yapıyo (akıllı tarama). aslında günde 5 kere akıllı tarmaya gerek yok..bi çok antivirüs programı geneli tüm bilgisayar taramasını haftada bir yapar. aynı şekilde intel scan veya tam taramayıda haftada bir yaparım. bu sayede kasma olayından 100'de 90 oranında kurtulmuş oluyorum..
olayı çözmşün abi ne deyim vala :) bu işlerden iyi anlıyosun helal olsun..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

ceyhansuyu yazdı:
mahsunkul yazdı: pc tools güzel. yanlız biraz kasıyo haliyle..sacdece bi antivirüs değil çünkü. 4 güvenlik programı artı intelguard bi arada. ben intelguard ı devre dışı bırakıyorum..ve kasmaması iiçin en önemli ayrıntı. sürekli intel scan yapıyo (akıllı tarama). aslında günde 5 kere akıllı tarmaya gerek yok..bi çok antivirüs programı geneli tüm bilgisayar taramasını haftada bir yapar. aynı şekilde intel scan veya tam taramayıda haftada bir yaparım. bu sayede kasma olayından 100'de 90 oranında kurtulmuş oluyorum..
olayı çözmşün abi ne deyim vala :) bu işlerden iyi anlıyosun helal olsun..
rica ederim.. :)
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

korsan kullanıyorum..
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

Acronis True Image Home diye bir program var tavsiye edilir.
ceyhansuyu

ikarus yazdı:Acronis True Image Home diye bir program var tavsiye edilir.
teşekkür ederim. kaliteli imaj aldığını biliyorum ama bi türlü ısınamadım ona. ghostun dos versiyonunu kullanıyorum. daha kullanışlı geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

acronis gerçektende güzel bi program. sürekli sistemi bunla yedeklerim ve yeri geldiğinde tekrardan geri yükllerim..xp cd sinede gerek kalmıyor.
ceyhansuyu

bi türlü alışamadım acronise. takıyorum hirens boot cd sini içinde hemen her türlü yedekleme aracı var ama ghostu kullanıyorum :)