*_firefox eklentileri_*

Kullanıcı avatarı
mahsunkul

*_firefox eklentileri_*

Mesaj gönderen mahsunkul »

firefox kullananlar, burda favori eklentilerimizi paylaşalım.
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: *_firefox eklentileri_*

şimdi size tavsiye ediceğim 1 numaralı eklentim
Adblock Plus

İnternet’te gezinirken sitelerde çıkan reklamlardan sıkıldınız mı? Bunun için birçok program var internette ama mozilla firefox ’a eklenti olarak kurulan Adblock Plus eklentisi şu ana kadar kullandıklarım içinde en yararlısı ve en kolay olanı. Firefox‘un bana belki de sağladığı en büyük fayda.

aynı zamanda dovnloader olarakta kullnablirsiniz . Şöyle ki; örneğin youtube’da bir video izliyorsunuz. Eğer adblock plus u açıp nesnelere bakarsanız flv dosyasını da görebilirsiniz. Myspace profillerindeki mp3ler için de aynı şey geçerli. Sözün özü internetten ne geliyorsa adblock plus da görebilir yeni sekmede açıp indirebilirsiniz. Dışarıdan çağrılan swf‘ler dahil olmak üzere herşeyi.

Bir reklam gördüğünüzde ona sağ tıklayıp engelleme seçeneğine tıklayın. Kulakçıklar açıksa, sayfada yer alan Flash vb. uygulamaların kenarında “Adblock” yazısı belirir. Bu kulakçık kapalıysa Adblock menüsündeki “Flash ve Java’yı kulakçıklarla belirt” seçeneğine tıklayarak kulakçığı açın. ve engelle diyerek engelleyin.

mesela forumdan bi arkadaşının avatarına uyuzmu oldun, her seferinde görmekten sıkıldın. resmin üzerinde sağtıkla ve resmi engelle de bu kadar. her seferinde görmek istemediğiniz bir smileyi bile engelleyebilrsiniz.

bu eklenti kasarmı diye düşünmeyin aksine firefox'u çok daha fazla hızlandıracaktır. reklamlar engellendiği için hem sayfalar daha çabuk çıkar, hem kotanızdanda karlı çıkarsınız..

...eklentiyi indir...
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

adblock plus guzel bir eklenti... sayesinde internet daha cekilir hale geliyor
) O (
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Bugmenot [smilie=crazy_pilot.gif]
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

Tab Mix Plus oturum yöneticisi var icinde bayagi isime yariyor.
Adblock Plus u ben de kullaniyorum. Bir cok reklamdan kurtuluyorum.
Cookie Monster cerezleri yönetmek icin. Hem hakkimda bilgi vermeyi sevmedigim icin hem de önüne gelen cerez attigi icin gicik oluyorum. Lazim oluyor.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

web mail notifier

şimdi size önericeğim enkenti = web mail notifier..

Gmail’in sunduğu gmail notifier hizmeti gerçekten çok beğenilmişti ama bu servisi diğer mail sunucular için kullanma imkanımız yoktu. Webmail notifier isimli firefox eklentisi, birçok mail servisini destekliyor ve tarayıcınızın sağ alt köşesindeki küçük ikon yardımıyla yeni mailiniz geldiğinde sizi haberdar ediyor.
Resim
her firefox kullanıcısında kesinlikle olması lazım derim. mesela sf-net ten gelen mesaj hatırlatma aktivasyonlarını bu şekilde daha hızlı bi şekilde kontrol edebilir ve cevaplayabilrsiniz..
Resim
...webmailnotifier...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mozilla Firefox’unuzla internette surf yaparken karşılaştığınız bazı web sitelerinde bulunan videoları izleyememek veya sayfa görünümlerinin hatalı olması canımızı her zaman çok sıkmıştır. Ancak, IE Tab eklentisi bu sorunu kökünden çözmese de, uyumsuzu sayfaya sağ tıklayarak, aynı sayfanın Mozilla Firefox’un başka bir tabında İnternet Explorer sayfası açmaya yarar. Böylece Mozilla’da çalışmayan sayfayı, İnternet Explorer’ı çalıştırmadan, Mozilla Firefox’unuzun içinde başka bir tabda çalıştırabilirsiniz.

IE Tab eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın.

Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlattıktan sonra, Mozilla Firefox’a uyumlu olmayan sayfa üzerinde sağ tıklayın ve “Sayfayı IE sekmesinde göster” seçeneğini seçin.
Resim
Artık, Mozilla Firefox’unuzda çalışmayan sayfayı, Mozilla Firefox’unuzun başka bir tabında açtığınız İnternet Explorer’da çalışır bir şekilde görebilirsiniz.

Ayrıca, IE Tab eklentisi ile Mozilla Firefox’unuzun sağ alt tarafında ufak bir Mozilla ikonu yerleşir. Bu ikona tıklarsanız, sayfanız aynı Mozilla tabında İnternet Explorer penceresinde gösterilecektir.
Resim
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Flash Video Resources Downloader - Youtube videolarını indirmek için biçilmiş kaftan.
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
terakkiperver

Mesaj gönderen terakkiperver »

Flash Video Resources Downloader, bugmenot, Tab Mix Plus , addblock plus eklentilerini tavsiyelerinizi okuduktan sonra ekledim. deneyecegim, işe yarar benziyorlar zaten.
ben toolbar ı kullanıyorum ve memnunum. pagerank degerlerini göstermesi, tek tusla gmail e giriş yapabilmem işimi görüyor.
Kullanıcı avatarı
terakkiperver

video download eklentisini indirdim.. youtube a girdim beceremedim.. biri anlatsın lütfen.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

youtube'da video izliyorken sağ alt köşedeki mavi simgeye tıklarsan yeni bir sayfa açılacak. Orada Get Video'ya tıkla. Oradan .flv olarak o videoyu indirebilirsin
Kullanıcı avatarı
terakkiperver

video izlerken sağ alt köşede herhangi bir mavi simge çıkmıyor. baya bi baktım.. ayrıca kontrol amaçlı firefox eklentiler kısmını da kontrol ettim.. eklentim sağlam ve etkin bir şejkilde orada bekliyor..
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

videonun sağ alt kısmını kastetmiyorum, firefox'un durum çubuğunu söylüyorum. Durum çubuğunun sağ alt köşesi...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

youtube videolarını indirmek için en iyi eklenti. "downloadhelper"dir. eklenti türkçe olduğundan kullanımıda kolay...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

tab renamizer

Tablarınızın adını istediğiniz gibi değiştirin. mesela sosyalfobi forum'u "hiper sosyal forum" olarak değiştirelim..

Resim

bu sekmenin adını değiştir dedik vee...
veya f2 ye basıyoruz..

Resim

üstteki "sosyal fobi cevap gönder" yazan kısma istediğimiz her hangi bi şey mesela " hiper sosyal bi forum " yazdık..

Resim

bu işlemleri ana sayfada uygulamak daha uygun bence. forumun diğer dallarındada etkili olabilmesi için bu gerekli...