Virüs Programı

ßilqe88

Virüs Programı

Mesaj gönderen ßilqe88 »

bilgisayar iyice kafayı yemeden kurtarmam lazım. ama pcdeki virüs programını bulamıyorum. tarama nasıl yapılır onu da bilmiyorum. yeni bi program indirip tarasam olur mu? hangisi en kolay kullanılabilir? bi de pcde başka virüs programı varken yenisini indirsem sorun olmaz dimi? off, şarkılar bozuluyor, siliyorum dosyalar geri geliyor, mp3 de bozuldu onun yüzünden, zaten ordan bulaşmıştı. varsa fikri olan yazarsa sevinirim..
ceyhansuyu

Re: Virüs Programı

Mesaj gönderen ceyhansuyu »

bilge sana ö.m ile bi link atcam ordan programı indir kur. güncelle. bilgisayarını baştan sona tarat bulduğunu sil. Çok kolay.

hangi virus tarayıcın var?
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Ceyhansuyu konu açmıştı pc tools adında. o program çok yararlı pcim çökmüştü format atmaya yeltenmiştim ama pc toolsu kurunca herşeyi temizledi,önceden mozillayı açınca pc resetlenirdi şimdi normale döndü, canavar gibi oldu yani.. ceyhansuyuna tekrar teşekkürü borç bilir,alayınıza tavsiye ederim.
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
ceyhansuyu

devrim_ yazdı:Ceyhansuyu konu açmıştı pc tools adında. o program çok yararlı pcim çökmüştü format atmaya yeltenmiştim ama pc toolsu kurunca herşeyi temizledi,önceden mozillayı açınca pc resetlenirdi şimdi normale döndü, canavar gibi oldu yani.. ceyhansuyuna tekrar teşekkürü borç bilir,alayınıza tavsiye ederim.
rica ederim devrim_ :)
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

bende kurdum canavar gibi sağol kardeşim.
ceyhansuyu

sıkıfobik yazdı:bende kurdum canavar gibi sağol kardeşim.
:) asıl siz sağolun...
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

ceyhansuyu yazdı:bilge sana ö.m ile bi link atcam ordan programı indir kur. güncelle. bilgisayarını baştan sona tarat bulduğunu sil. Çok kolay.

galiba threatfree diye bişi bendeki tam bilmiyorum. bazı programlar tarama yaparken dosyalara ya da programlara da zarar veriyo, öle bişi deil dimi bu:) bi tane vardı media player'ı falan bozmuştu, zaten anlamıyorum işlerden toptan çökertmiyim pcyi:)
ceyhansuyu

ßilqe88 yazdı:
ceyhansuyu yazdı:bilge sana ö.m ile bi link atcam ordan programı indir kur. güncelle. bilgisayarını baştan sona tarat bulduğunu sil. Çok kolay.

galiba threatfree diye bişi bendeki tam bilmiyorum. bazı programlar tarama yaparken dosyalara ya da programlara da zarar veriyo, öle bişi deil dimi bu:) bi tane vardı media player'ı falan bozmuştu, zaten anlamıyorum işlerden toptan çökertmiyim pcyi:)
çökerse çöksün nolcak ki? daha yeni bi sistem kurarsın. :)

pm kutuna bakacak olursan sana çösüm önerilerim var.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

yaa çökerse yandım ben, bi sürü program dosya var bana ait olmayan.

indiriyorum şimdi programı:)

mp3 ü de taratsam olur dimi, onu da temizler mi
ceyhansuyu

ßilqe88 yazdı:yaa çökerse yandım ben, bi sürü program dosya var bana ait olmayan.

hepsini tarar temisler. Yani her halukarda bilgisayarın bu programı kurmadan önceki halinden iyi olucak..

programı kurmadan 2. ö.m da oku. onu da indir isle..

ayrıca mp3 lere genelde virus bulasmas.

media player bosuksa winumpda isle.

media player setupları var nette bulur bi tane yuklersin kolay..
En son ceyhansuyu tarafından 06 May 2009, 18:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

benimkine bulaştı ya milletin bilgisayarına takmaktan. dosyaların altında "file folder" diye bi yazı çıkıyo, bilgisayarım'daki dosyalarda da çıkmaya başlamış aynı yazı. attığım şarkılar siliniyo falan. başlıyom, kolay gelsin:) sonuçta elimde sağlam bi pc kalır inşallah:P sağol ceyhansuyu çok teşekkürler, emek harcamışsın baya güzel anlatmışsın.
ceyhansuyu

ßilqe88 yazdı:benimkine bulaştı ya milletin bilgisayarına takmaktan. dosyaların altında "file folder" diye bi yazı çıkıyo, bilgisayarım'daki dosyalarda da çıkmaya başlamış aynı yazı. attığım şarkılar siliniyo falan. başlıyom, kolay gelsin:) sonuçta elimde sağlam bi pc kalır inşallah:P sağol ceyhansuyu çok teşekkürler, emek harcamışsın baya güzel anlatmışsın.
rica ederim. umarım işini görür olmassa da nasıl format atılır yine böyle bi çalışmayla anlatırım sen de formatr atarsın.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bu program gerçekten 10 numara süper bi program. ceyo nun ellerine sağlık. bende buna bi tr yama buldum ama güncelleme sırasında ingilizce olabilyo tekrardan. bunun çözümüde çok basit. güncelleme ürün, ve tam güncelleme diye ikiye ayrılır. günceliceğiniz sırada size sorar. ürün güncellemesi yapmayın. bu güncelleme zaten sadece language türkçe dil dosyasını siler, ve yenisini yükler..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

ßilqe88 yazdı:yaa çökerse yandım ben, bi sürü program dosya var bana ait olmayan.

çok bilmişlik yaparak sana bi tavsiyede bulunayım. limevire kullanıyosan ki indirdiğin şarkıların 3 te biri virüslü olabilir. şarkıları indirdiğin gibi tara. ve wav uzantılı parçaları indirme. lime'den inen wav ların yüzde 95 i virüs veya trojandır..
..............Resim.................~~Resim
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

yok indirmiyom limewire'den, bear share vardı önceden artık o da yok. ama bu program baya yavaşlatıyo bilgisayarı. kurarken mi öyle, hep mi kasıyo pcyi