*_Otomatik DNS Ayar_*

Kullanıcı avatarı
mahsunkul

*_Otomatik DNS Ayar_*

Mesaj gönderen mahsunkul »

forumda bi çok arkadaşımızın foruma giremedikleri zaman dns ayarlarını sık sık değiştirdiğini biliyorum. bu ufak program ile dns ayarlarınızı birtıklama bile gerekmeden otomatik olarak yapabileceksiniz.

TRKY-DnsAyar kurulduğu andan başlayarak çalıştığı süre zarfında; TTNet ve Türkiye genelindeki diğer internet servis sağlayıcıları tarafından işletilen dns sunucularından iyi durumda olanlar arasından hazırlanılan listeden size en uygun olanını seçerek, en iyi performansı alacağınız dns sunucusunu kullanmanızı sağlar.
Üreticinin açıklaması:

# TRKY-DnsAyar, kendi türündeki ilk ve tek programdır.
# TRKY-DnsAyar'ın boyutu küçük, sağladığı fayda büyüktür.
# TRKY-DnsAyar, TTnet alan adı sunucularındaki yapılandırma problemlerini bypass ederek size mümkün olan en hızlı internet deneyimini yaşatmak için hazırlanmıştır.
# TRKY-DnsAyar, bilgisayarınıza kurduğunuz andan itibaren periyodik olarak en iyi performansı alabileceğiniz alan adı sunucusunu sizin için bulur ve ayarlar.
# TRKY-DnsAyar, kullanıcı dostu arayüzüyle sizi yaptığı işlemlerden haberdar eder.
# TRKY-DnsAyar, hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmadan çalışabilecek şekilde programlanmıştır. Yine de size, programın çalışmasını kendinize göre uyarlayabilmeniz için, seçenekler sunar.
Resim
ben size ayarlardan sabit bir dns numarası seçmenizi (misal 4.4.2.2vbvb)ve her zaman onu aktif etmenizi öneririm. gerçi programın kendiside arayıp size en uygun dns ayarlarını bulur. artık orasınıda siz düşünün..
http://www.inndir.com/TRKY-DnsAyar-25326i.html
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Re: *_Otomatik DNS Ayar_*

ayarlardan başlangıçta çalıştır tikini kaldırırmanız ve programı gerektiği zaman çalıştırmanız daha uygun olur bence..
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

şunuda söyliyeyim. bugün s-f.net ile bağlantım 4-5 sefer kesildi. sordum diğer arkadaşlarda da aynı anda kesilme olmuş. bunu dns ayarlarından düzeltemedim. farklı bi sorun var ortada..
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

çoğu zaman trky-DnsAyar'ın bulduğu dns sunucusu bu sitedeki hızı olumsuz etkiliyor. hatta bazen bu program çalışırken siteye giremiyorum. bizzat gözlemledim.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

caferali yazdı:çoğu zaman trky-DnsAyar'ın bulduğu dns sunucusu bu sitedeki hızı olumsuz etkiliyor. hatta bazen bu program çalışırken siteye giremiyorum. bizzat gözlemledim.
zaten ondan dolayı başlangıçta çalışmamasını sadece sorun olduğu zamanlarda, dns nin değiştirilmesi gerektiği durumlarda kullanılmasını önerdim:)