pc ye kafa atasım var

devrim_

Re: pc ye kafa atasım var

Mesaj gönderen devrim_ »

Öncelikle bir virus programı(yoksa) kurup tarat. virus varsa açılış gecikebilir. gene yapıyorsa,donanımdan mı yoksa yazılımdan mı olduğunu anlamak için format atman gerekecek. belki pcyi kasan ve açılışı geciktiren programlar da vardır. format attın ve hala yapıyorsa ram ya da hdd'dendir. şu an kabataslak aklıma gelenler bunlar
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

olm bak yanına gelirim sonra soluğu tuvalette alırsın [smilie=alcoholic.gif]
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

klan ın alt katındaki internet kafede satılık bilgisayar ilanı vardı diyecem ama ikinci elden de hayır gelmez ki [smilie=buba.gif]

aman gelme yanıma :p [smilie=russian.gif]
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

devrim_ yazdı:Öncelikle bir virus programı(yoksa) kurup tarat. virus varsa açılış gecikebilir. gene yapıyorsa,donanımdan mı yoksa yazılımdan mı olduğunu anlamak için format atman gerekecek. belki pcyi kasan ve açılışı geciktiren programlar da vardır. format attın ve hala yapıyorsa ram ya da hdd'dendir. şu an kabataslak aklıma gelenler bunlar
format attım ama format atarken bi hata verdi. yine de xp kuruldu ama beni tatmin etmedi ve bende aldığım yedeklerden birini kurdum. o bi süre iyi gitti,sonra yine yavaşlamalar ve açılma problemleri başladı. bende yine yedek yükledim ve yine aynı şeyler oldu. bu böyle sürüp gidiyor. şu an yine kasılmalar var yedeği yüklemek istiyorum ama yüklemeye korkuyorum. çünkü yükleme düzgün olmayabiliyor.

masanthrope n'olur geliyim [smilie=alcoholic.gif]
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

ikarus yazdı:
devrim_ yazdı:Öncelikle bir virus programı(yoksa) kurup tarat. virus varsa açılış gecikebilir. gene yapıyorsa,donanımdan mı yoksa yazılımdan mı olduğunu anlamak için format atman gerekecek. belki pcyi kasan ve açılışı geciktiren programlar da vardır. format attın ve hala yapıyorsa ram ya da hdd'dendir. şu an kabataslak aklıma gelenler bunlar
format attım ama format atarken bi hata verdi. yine de xp kuruldu ama beni tatmin etmedi ve bende aldığım yedeklerden birini kurdum. o bi süre iyi gitti,sonra yine yavaşlamalar ve açılma problemleri başladı. bende yine yedek yükledim ve yine aynı şeyler oldu. bu böyle sürüp gidiyor. şu an yine kasılmalar var yedeği yüklemek istiyorum ama yüklemeye korkuyorum. çünkü yükleme düzgün olmayabiliyor.

masanthrope n'olur geliyim [smilie=alcoholic.gif]
Format atarken mavi ekran hatası mı verdi yoksa xxx dosyası kopyalanamıyor tarzı bi hata mı ?
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

"xxx dosyası kopyalanamıyor" gibi bişeydi sanki. ekranın ortasında dank diye çıkan şeylerden çıktı.
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

ikarus yazdı:"xxx dosyası kopyalanamıyor" gibi bişeydi sanki. ekranın ortasında dank diye çıkan şeylerden çıktı.
O büyük ihtimalle cd yada cd sürücüsündendir,küçük bir ihtimal deolsa hdd den de yapabilir. yanılmıyorsam donanımsal bi sorunun var. ram ya da harddisk diye tahmin ediyorum. teknik servisin birine göstersen iyi olur..
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

deneme amaçlı bi hdd ve ram bulmam gerekicek hdd kolayda ram i nerden bulcam.
Kullanıcı avatarı
rainslovee

Mesaj gönderen rainslovee »

ayarlarim ben sana bi ara yanima gel bakal1m rami de getir aynindan bulurum sana...
hayatı oldugu gibi deil de hayal ettikleri gibi yaşamaya kalkanlar mutluluga ancak delirdikleri zaman ulaşırlar..
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

sen bana adres+tarif yolla özelden. sonra gelmeye çalışırım.
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

ikarus yazdı:ilk başta şunu belirteyim;"format at bişeyciği kalmaz" demeyin.
format at bişeyciği kalmaz iko :)
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

OverTheRainbow yazdı:
ikarus yazdı:ilk başta şunu belirteyim;"format at bişeyciği kalmaz" demeyin.
format at bişeyciği kalmaz iko :)
o zamandan beri nerdeyse 10 sefer format attım (: şu an tıkır tıkır çalışıyor (: sahiden bazen tıkırdıyor :/
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

bak tıkırdıyorsa sorun var demektir.sen en iyisi makineyi değiş.çok format yaramamış :)