SOSYAL FOBİ HABERLERİ

cesaret

SOSYAL FOBİ HABERLERİ

Mesaj gönderen cesaret »

Her Sekiz Kişiden Biri Sosyal Fobik

Haber: Her Sekiz Kişiden Biri Sosyal Fobik
Resmi büyütmek için tıklayın

Kılınç, Her 8 Kişiden Birinde Sosyal Fobi Görüldüğünü, Sorunun Alt Yapısının 7 Yaşına Kadar Oluştuğunu Açıkladı.
Duyusal Algı Programlama (NLP) Uzmanı Mustafa Kılınç, Türkiye’de her sekiz kişiden birinde sosyal fobi görüldüğünü, sorunun alt yapısının yedi yaşına kadar oluştuğunu açıkladı.

Sosyal fobinin belli davranış kalıpları bulunduğunu kaydeden Kılınç, “Olumsuz düşünce gelişmeye başladığı anda sosyal fobi görülen kişilerde aşırı düzeyde heyecanlanma, el ve ayaklarda terleme, çarpıntı, mide bulantısı ya da midede ağrı, yüz ve yanaklarda fark edilecek oranda kızarma ve baş dönmesi gibi durumlar görülür” dedi. Kılınç şöyle devam etti:

“Sosyal fobinin görülme durumu, dünyaya gelindiği andan, yedi yaşınıza kadar olan süreçte gizlidir. Yani bu dönemde anne ve babaların çocuklarına vermiş olduğu ‘özgüven’ yatırımıyla ilgilidir. Geçmiş yaşantısında özgüvene sahip olanlar, kendini tanıyanlar, düşünce, duygu ve davranışlarının dengesini kuranlar sosyal fobiyi tanımazlar.

Sosyal fobi, reddedilmeye duyarlı ve başkaları üzerinde olumlu izlenim bırakma arzusu duyanlar, utangaç ve çekingen olanlar, mükemmelliyetçi olanlar, kendine güvenmeyenler, ‘ya yapamazsam - keşke’ gibi içsel diyaloğu güçlü olanlar, kendini yeterli hissetmeyenler, sürekli onaylanma ve takdir bekleyenlerde görülür. 05.12.2009 01:42 [1834261]
Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.
hayata renk katabildiysem ne mutlu bana
:)HER ŞEYE RAĞMEN GÜLEBİLMEK,GÜLDÜREBİLMEK CESARET İSTER :)
Dururken bıraktığınız iz noktadan ibarettir.
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Re: SOSYAL FOBİ HABERLERİ

Mesaj gönderen antonio_montana »

tamamen katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

Haber: Her Sekiz Kişiden Biri Sosyal Fobik
Katılmıyorum. Her 8 kişiden biri çekingen/utangaç olabilir, ama sosyal fobili olamaz. 50'de 1 olabilir..Koca üniversitede benim gibi sunum yapamayan 1-2 kişi vardı. Yine lise yıllarında tahtaya kalkamayan 2-3 kişi...
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
antonio_montana

Mesaj gönderen antonio_montana »

cesaret yazdı:Her Sekiz Kişiden Biri Sosyal Fobik

“Sosyal fobinin görülme durumu, dünyaya gelindiği andan, yedi yaşınıza kadar olan süreçte gizlidir. Yani bu dönemde anne ve babaların çocuklarına vermiş olduğu ‘özgüven’ yatırımıyla ilgilidir. Geçmiş yaşantısında özgüvene sahip olanlar, kendini tanıyanlar, düşünce, duygu ve davranışlarının dengesini kuranlar sosyal fobiyi tanımazlar.

Sosyal fobi, reddedilmeye duyarlı ve başkaları üzerinde olumlu izlenim bırakma arzusu duyanlar, utangaç ve çekingen olanlar, mükemmelliyetçi olanlar, kendine güvenmeyenler, ‘ya yapamazsam - keşke’ gibi içsel diyaloğu güçlü olanlar, kendini yeterli hissetmeyenler, sürekli onaylanma ve takdir bekleyenlerde görülür. 05.12.2009 01:42 [1834261]
bu kısmına tamamen katılıyorum. istatistikler ilgimi çekmiyor.