pil uyarısı hakkında

OverTheRainbow

pil uyarısı hakkında

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

arkadaşlar, laptop açılışta şu uyarıyı veriyor:

HP Battery Alert
The system has detected the storage capacity of the battery stated below to be very low. For optimal performance, this battery may need to be replaced.
Primary (internal) Battery (601)
ENTER - Continue Startup

enter a bastıgımda bilgisayar açılıyor.bu sorun hakkında bilgisi olan var mı?
var

Re: pil uyarısı hakkında

Mesaj gönderen var »

Pil kaç yaşında?
OverTheRainbow

1 senelik. bu arada şarj kablosunu çıkardıgım an bilgisayar kapanıyor. bunu söylemeyi unutmuşum.
var

Mesaj gönderen var »

Pilde arıza var gibi görünüyor. Bu hata pil ömrü tükendiğinde yazar, ama dizüstü bilgisayar pillerinin ömürleri genellikle beş yıldan fazla olur. Eğer garanti süresi devam ediyorsa, HP yetkili servisine göstermeni öneririm. Garanti yoksa pili değiştirmen gerekebilir. Ancak, bundan önce iyi bir servise göstermende fayda var.
OverTheRainbow

peki,teşekkür ederim. öyle yapayım.
var

Mesaj gönderen var »

Hp'nin sayfasında konuyla ilgili şu yazıyı buldum:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&dlc=en&cc=us&docname=c01443470 adresinde HP şöyle yazdı: Resolving Battery Alert
To resolve a Battery Alert message, you should perform the Battery Test in the System Diagnostics (F2) environment, and calibrate the battery for best performance.
To access the HP System Diagnostics Battery Test , turn on the computer and immediately press the esc key to display the Startup Menu. Press the System Diagnostics F2 key, and then select the Battery Test option.
OverTheRainbow

bunu yaptım ama system diagnostics içinde battery test seçenegi yoktu. yine de teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
cewdetabi

Mesaj gönderen cewdetabi »

uyarı, pil için performans ayarı söylüyor ama senin kullandığın pil bitik durumda garantin varken...
oha lan bi sene olmuş... tarihe dikkat etmedim.