livemocha

katmandu

livemocha

Mesaj gönderen katmandu »

www.livemocha.com

güzel bir dil öğrenme sitesi. dünyanın dört bir tarafında yaşayan insanlarla arkadaşlık kurabilir, yeni kültürler keşfedebilirsiniz.
ne yersen ye asit yapar ağzında
var

Re: livemocha

Mesaj gönderen var »

Teşekkür ederiz. Fakat daha önce de yazılmıştı: http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewto ... 62#p189562
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

bir kere daha yazmak istemiştir.
demek ki gerek var.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
var

Mesaj gönderen var »

İyi oldu, bu sayede Omegle'yi de anımsamış oldum. Az önce girdim ve yine muhabbeti bol bi konuşma yaptık diyemem. Karşımdaki ilk olarak nerelisin dedi. Ben de söylemek istemedim. Eh böyle sorular aslında meraktan değil de laf lafı açsın diye sorulur bu yüzden sohbet oluşamadı ve çıktım. Şimdi soruyorum, insanlara tevellütünü, mesleğini, memleketini, cinsiyetini ve yaşını sormadan, onlarla nasıl sohbet edebilirsiniz? Sohbeti nasıl başlatır ve devam ettirirsiniz? Elbette bunu özellikle internet ortamındaki araçlarla yapılan sohbetler için soruyorum. Ama aranızda 'sosyal' sosyal fobililer varsa yüz yüze konuşmalar için de yazabilirler.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

aynen bu soruyu sorarak baslayabilirsin sohbete.
BEN BENİM
folder

Mesaj gönderen folder »

livemocha'da komik bir şey yaşamıştım.

Siteye ilk girdiğimde sistemin telaffüzleri değerlendirip doğru mu yanlış mı söylediğimi bildireceğini sanmıştım. Türkçe'de deneme yapiyim dedim. Sayıları söylüyorum mikrofonda. Meğersem sesleri kaydedip sitede yayınlıyormuş millette telaffüzleri dinleyip duruma göre tavsiyeler veriyormuş :).

Sesimin başkaları tarafından dinlenmesi düşüncesi üzerine kendi dilimde sayılar telaffüz ettim diye rezil duruma düştüm endişesi üstüste geldi. :) ne yapıp ne edip bi yolunu bulup silmiştim ses kaydını :).