İngilizce kelime öğrenmek için

folder

İngilizce kelime öğrenmek için

Mesaj gönderen folder »

bu program belirli aralıklarla kelimeler soruyor sizde cevaplıyorsunuz. bilgisayar başında başka işlerle uğraşırken ingilizce kelimeler öğrenebilirsiniz.

ayrıca ingilizce dışında bazı dilleride destekliyor.

Sitesinden alıntı:

Avantajları
İçinde başlangıç, orta ve TOEFL/IELTS/GMAT düzeylerinde İngilizce ve çeşitli düzeylerde Almanca, Hollandaca ve Portekizce sözlükler vardır.

Bilgisayar başında geçen zaman içinde zorlanmadan yabancı dilinizi geliştirirsiniz.

Yapay zeka rutinleri kullanarak bilemediğiniz kelimelere öncelik tanıyarak öğrenmenizi garantiler.

Hafif bir yazılımdır, bilgisayarınızı yormaz.

Ekran görüntüleri

Resim

Resim

Resim

İndirme Sayfası http://www.easywords.eu/index.php?sub=download
Kullanıcı avatarı
domates

Re: İngilizce kelime öğrenmek için

Mesaj gönderen domates »

Teşekkürler, çok güzel programdır. Tavsiye olunur. Sınava yönelik yerli birkaç program daha vardı indirmiştim zamanında onlar da faydalıdır. Dilforum.com'dan ulaşılabilir. İsteyen olursa upload ederim bir yerlere
sosyalfobi : geçici çekingen zar
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

eyvallah indirdim ve kurdum, bende buna benzer bi program vardı ama tek tek sözcükleri kendin girmen gerekiyor, bunda sözlük hazır verilmiş gayet güzel
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

http://legalindir.blogcu.com/hafiza-tek ... ce/4219337

http://megahafiza.com.tr/ Bunlar işinize yarayabilir İngilizce bana lazım olmuyor O yüzden ilgilenmiyorum
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

Folder;

Eline sağlık iyi olmuş bende eli yüzü düzgün eyi program bunu buldum programın en iyi tarafı verilere müdahale edebiliyorsun yeni sözlük falan yapabiliyorsun galiba.

Birde aslıdna kelime ezberlemekten çok öğrnemek lazım sonrda bu program ile tekrar etmek lazım o zaman akıldan kolay kolay çıkmaz.

Ben şöylşe bir metod uygulayacağım ger gün seçtiğim belli kelimeleri ufak ama etkili cümleler içinde kullanıp fotoğrafik hafızada canlandıracağım bu canlandırma absürt olursa kelimeler akılda kalıcı olacak. Örnek olarak Yabancı bir haber sitesinden seçtiğim bir kaç kelime.

victim kurban
forget unutma
vulnerable kırılgan incinen
relationship ilişki
mosque cami

Ceremony for the victims of terror. Mesela burada bir terör olayında binlerce kurban olduğunu düşünüyorum
I gave you forget the password. Burada parolanın unutulduğunu ve sisteme girş yapılamadığını.
This is a vulnerable system. Bu sistemin çok zayıf bir sistemin her gün çöktüğünü. Gibi.
This relationship will end very badly
Mosque is the house of God.
Kullanıcı avatarı
joseraul

Programdaki ilk 500 kelimeyi tamamlamak üzereyim.

Zor olanları akılda fotografik hafızada kalıcı şekilde kullanıp ezberlemeye çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
joseraul

Benzer Kelimelerde baya önemli ve karıştırılıyor.

office ofis büro
officer görevli polis Memuru
official memur
official resmi
officiate görev yapmak

produce üretmek
producer üretici yapımcı
product ürün
production üretim
productive verimli üretken
productivity verimlilik
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Bunlar benzerden çok, birbirinden türetilen kelimeler, birini bilirsen diğerlerini zaten bilirsin, ama kelimelerin nasıl türetildiklerini bilmen gerek, bunu da gramer öğrenirken öğrenmiş olursun zaten.
Kullanıcı avatarı
joseraul

Arkadaşlar

http://www.vipingilizce.com/

güzel bir site güzel yazılımlar var burada.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bana bir kelime ingilizce öğret, öüretebilirsen 40 yıl canımı ye..
ingilizcem yok denecek kadar az. biraz olsun bilsem çok iyi olurdu, işim gereği aylık gelirimide etkilerdi.. artık bu saatten sonra imkansız, Türkçe bir kelime öğrenmeye bile ne sabrım, ne aklım nede isteğim var. yoruldum artık, hayat yoruyor beni.. eskiden her gün 1 saat spor yapan ben artık 10 şınav çekmeye halim yok..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
joseraul

mahsunkul yazdı:bana bir kelime ingilizce öğret, öüretebilirsen 40 yıl canımı ye..
ingilizcem yok denecek kadar az. biraz olsun bilsem çok iyi olurdu, işim gereği aylık gelirimide etkilerdi.. artık bu saatten sonra imkansız, Türkçe bir kelime öğrenmeye bile ne sabrım, ne aklım nede isteğim var. yoruldum artık, hayat yoruyor beni.. eskiden her gün 1 saat spor yapan ben artık 10 şınav çekmeye halim yok..
Üstad öyle deme mesela biri ekşi sözlükte yazmış bir dili öğrenmek çaba çalışma gerektirdiği gibi, aynı zamanda bir dili öğrenmemekte çaba gerektirir. Bizi yoran aslında SF Türkçe olarak düşünceleri kelimelere dökmek bir şeyler yapmak bile bize zor geliyorken yabancı bir dil çok çok zor ama ileriye doğru bir adım atılırsa devamı geliyor sanki. :)