Video format dönüşümü

tonyukuk

Video format dönüşümü

Mesaj gönderen tonyukuk »

Bilenler aydınlatsın yazmıştım demek ki isabet olmuş. Şöyle düşündüydüm CD formatındaki film cd'lermin her birinde 800 MB hafıza oluyordu Ortalama 1,5 saat olunca da 2 tane aynı filmden olunca da 1gb üstü olur dediydim Senin yazdığın FLV uzantılı dediğin dosyalar win.med.play.de çalışmıyor Bunu da bilirsin; tek format yani :=) Sen mühendis adamsın telefon lazım olmuyor mu ? Yoksa tel.de konuşma fobisi yüzünden mi almadın ?
En son tonyukuk tarafından 18 Oca 2012, 11:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Sebep: Lütfen açılmış konuları ilgisiz mesajlarla meşgul etmeyelim. 'SEMİNER' konusu ile ilgisi olmayan mesajlar bu başlığa taşınmıştır
Kullanıcı avatarı
cinali

Re: SEMİNER: Sosyal Fobiklerde Dikkat Sorunları Ve Hiperaktivite

Mesaj gönderen cinali »

tonyukuk yazdı:Bilenler aydınlatsın please =)) yazmıştım demek ki isabet olmuş. Şöyle düşündüydüm CD formatındaki film cd'lermin her birinde 800 MB hafıza oluyordu Ortalama 1,5 saat olunca da 2 tane aynı filmden olunca da 1gb üstü olur dediydim Senin yazdığın FLV uzantılı dediğin dosyalar win.med.play.de çalışmıyor Bunu da bilirsin; tek format yani :=) Sen mühendis adamsın telefon lazım olmuyor mu ? Yoksa tel.de konuşma fobisi yüzünden mi almadın ?
video playerlar çok çeşitli dosya uzantılarını oynatabiliyor. flv de pek çok medya oynatıcı(media payer classic, gom player, km player) tarafından oynatılabilir. Eğer oynatmıyorsa internetten codec diye arat "k-lite codec pack" var büyük ihtimalle çalışır.

Kameradan çekilen video genelde mp4 ya da avi uzantılıdır, bunların boyutu biraz daha büyük olabilir ama dönüşüm ve sıkıştırma ile boyutu küçültülebilir.

Telefon olayına gelince önce bir telefonum vardı o bozuldu, onun yerine geçici bir telefon aldım onun da ekranı kırıldı, şimdi şirketin telefon vermesini bekliyorum, konuşma ile ilgili bir sıkıntı yok Allah'a şükür.
Sf den uzaklaşmaya çalışıyorum.
tonyukuk

zybydy yazdı: video playerlar çok çeşitli dosya uzantılarını oynatabiliyor. flv de pek çok medya oynatıcı(media payer classic, gom player, km player) tarafından oynatılabilir. Eğer oynatmıyorsa internetten codec diye arat "k-lite codec pack" var büyük ihtimalle çalışır.
Peki üstad şunun çözümü nasıl olur; bende 90 Gb kadar yabancı film var Taşınır Harddisk içinde ve tamamı FLV formatında... Hardisci DvD playere USB'den takınca içindeki filmleri DVD okumuyor. Sanki boş flasdisc takmış gibi... Uzantı değiştir'den tıklayıp Med.play. yapıyorum gene düzelmiyor. Ne yapmak lazımdır ? Üstte yazdığın codecten mi eklemek gerekir ? Bu arada konuyu saptırdığımız düşünülmesin :=)) Bilakis yeni mesaj göndererek güncellenmesini sağlıyoruz.
Kullanıcı avatarı
cinali

Mesaj gönderen cinali »

tonyukuk yazdı: Peki üstad şunun çözümü nasıl olur; bende 90 Gb kadar yabancı film var Taşınır Harddisk içinde ve tamamı FLV formatında... Hardisci DvD playere USB'den takınca içindeki filmleri DVD okumuyor. Sanki boş flasdisc takmış gibi... Uzantı değiştir'den tıklayıp Med.play. yapıyorum gene düzelmiyor. Ne yapmak lazımdır ? Üstte yazdığın codecten mi eklemek gerekir ?
eğer sorunu yanlış anlamadı isem, Dvd player'ın okuduğu dosya formatları farklı senin dvd playerin desteklediği dosya formatlarını öğrenmen gerekiyor. Daha sonra elindeki filmleri tek tek bu dosya türüne çevirmen gerekiyor. bu da uzun sürer ve zahmetli bir iş. sen o filmleri bilgisayardan izlemeye devam et bence.
tonyukuk

zybydy yazdı:dvd playerin desteklediği dosya formatlarını öğrenmen gerekiyor. Daha sonra elindeki filmleri tek tek bu dosya türüne çevirmen gerekiyor. bu da uzun sürer ve zahmetli bir iş. sen o filmleri bilgisayardan izlemeye devam et bence.
=)) Gardaşım önceki mesajımda bunu sormuştum işte FLV'den win.med.play. formatına nasıl çevireceğiz ? Biliyorsan bunu anlat faydalanalım zahmet olmayacaksa ...
var

Re: Video format dönüşümü

Mesaj gönderen var »

DVD oynatıcın hangi dosya uzantılarını okuyabiliyor? Windows media player bir dosya biçimi değildir. Windows media player, sadece belli başlı dosya biçimlerini oynatabilen yeteneksiz bir oynatıcıdır. zybydy ile burada anlaşamıyor gibi görünüyorsunuz.

DVD oynatıcın wmv oynatıp, mp4 oynatamıyorsa değiştirme vakti gelmiş demektir. Eğer yeniyse ve ciddi bir firma tarafından üretilmişse, yazılım güncellemesi yapmak, DVD oynatıcına yeni özellikler katabilir.

Ancak, ağ üzerinden video izlemek için geliştirilmiş mp4 ile televizyonda film izlemek için geliştirilmiş DVD formatlarından aynı kalite beklenmemelidir.
Kullanıcı avatarı
cinali

Mesaj gönderen cinali »

tamam sana bir program ve dönüştürmek için resimli anlatımını bulurum ama sen ya dvd playerin markasını/modelini gönder ya da oynatabileceği formatları öğren ona göre bir şeyler yapalım.
tonyukuk

Sizin kadar bilmem de MİNTOn marka Dvd player var. MP3 mp4 formatını okuyor Üzerinde onların sembolü var win.med.play.de çalan bütün herşeyi şarkı vs. oynatabiliyor. En iyisi üstten resmini çekip buraya ekleyim Daha iyi anlarsınız veya zahmet vermeyim boşverin...
Kullanıcı avatarı
cinali

Mesaj gönderen cinali »

yarına sınavım var. şuan vaktim yok ama Sınavdan sonra işine yarayacak bir program ve resimli kullanımını anlatan bir yazı paylaşırım seninle.
tonyukuk

Eyv. düşünmen de yeterli :) 1 hafta geçmiş sınavların bitti mi ?
tonyukuk

:) Eyv kardeşim emeğine sağlık; teşekkürler
Kullanıcı avatarı
cinali

Mesaj gönderen cinali »

önemli değil abi pek bişey yapmadım. sen programı kur bir sıkıntı olursa tekrar bakalım.
tonyukuk

[smilie=dinamo.gif] okey
var

Mesaj gönderen var »

Korsan paylaşım yapmak ahlaki olmayıp, ciddi bir suçtur. Forumumuzu suça alet etmeyiniz. İlgili mesaj ikinci kez silinmiştir.
tonyukuk

zybydy kardeşim zahmet olmazsa özelden yollayabilir misin ?