Bilgisayar tavsiyesi???

deagolbrandybuck

Bilgisayar tavsiyesi???

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Arkadaslar haftaya bilgisayar alicam ama ne alacagim konusunda karar veremedim. Bana nasil bisey tavsiye edersiniz. Cok marka ve model var. Secemiyoruuuuuuuuuuumm yardimmmmmmmmmmm :)))

Ben istedigim ozellikleri yazayimda bana ona gore sunu sunu al diye tavsiyede bulunun.

Board, 4 GB DDR2 ram desteklesin, hizli ve stabil olsun. Uzerinde cok sayida yuva bulunsun. On board ses karti ve ekran karti olmasina gerek yok harici alicam bunlari.

Ekran karti, hizli ve stabil olsun, goruntu net olsun donma yapmasin, dvi ve tv out ozellikleri olsun.

CPU. amdmi intelmi 64 bitmi dualcoremu dualcore 2 bi turlu karar veremedim.

Ses karti, en az kafam karisik olan bu... creative audigy 4 promu yoksa creative x-fi elite ses kartimi???

Kasa olarak ne tavsiye edersiniz???
Kullanıcı avatarı
nfS-F

Mesaj gönderen nfS-F »

verebileceğin parayı söyle ona göre sana uygun bi sistem sölüim
sen kendine güvendiğin kadar SENSİN
deagolbrandybuck

nfS-F yazdı:verebileceğin parayı söyle ona göre sana uygun bi sistem sölüim
2000-2500 usd
iletiştirilemeyenlerden

Mesaj gönderen iletiştirilemeyenlerden »

Ne iş yapıcaksın bu bilgisayarla? Ne tür bilgileri hangi hızda saymasını istiyorsun? Mesela bilgisayar almak yerine o parayı bana ver ben sana 1 den 10 a kadarı 3,74 saniyede sayayım. Veya 3 rakamlı bir sayı ile 1 başka 3 rakamlı sayıyı carp desen -ortalama- 43,874 saniyede sayarım sana. Bu hız yeterli mi, yoksa sayım hızı insanüstü mü olsun? Bilgisayar diyince çeşit çeşit bunlar, en fazla ne kadar verebilecegin degil önemli olan,ne iş yapıcaksın?
Gece gece boş boş konusayım konusayım dedim dedim.
Bir ihtimal faydası olmustur ( olasılıkları ne hızda hesaplasın mesela?)
deagolbrandybuck

iletiştirilemeyenlerden yazdı:Ne iş yapıcaksın bu bilgisayarla? Ne tür bilgileri hangi hızda saymasını istiyorsun? Mesela bilgisayar almak yerine o parayı bana ver ben sana 1 den 10 a kadarı 3,74 saniyede sayayım. Veya 3 rakamlı bir sayı ile 1 başka 3 rakamlı sayıyı carp desen -ortalama- 43,874 saniyede sayarım sana. Bu hız yeterli mi, yoksa sayım hızı insanüstü mü olsun? Bilgisayar diyince çeşit çeşit bunlar, en fazla ne kadar verebilecegin degil önemli olan,ne iş yapıcaksın?
Gece gece boş boş konusayım konusayım dedim dedim.
Bir ihtimal faydası olmustur ( olasılıkları ne hızda hesaplasın mesela?)
Bu bilgisayarla neler yapicam
1- Film seyretcem
2- Muzik dinlicem
3- Oyun oynucam
4- Development yapicam (windows ve linux - .net c#. vb.net, delphi, sql server, oracle. vpn uzerinden as400)
5- Internette sorf yapicam
6- Ftp, mail, web server yapicam
7- Testing icin kullanicam
8- File server olarak kullanicam
9- download ve upload islemleri icin kullanicam
10- Sirket bilgisayarindan remote baglanip uygulama calistiricam
11- uydu pvr islemi icin kullanicam
12- tv olarak kullanicam
13- Photoshop, 3d gibi uygulamalarla ugrasicam
14- skype ile sesli ve goruntulu konferanslar yapicam

Bu bilgiler isiginda bana nasil bi konfigurasyon tavsiye edersin?
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

geçende bir arkadaşm şu sistemi toplamştı dedğin fiyata, eğer 3D işleriylede ilgineceksen fena değil, grafik ağrlklı çalışacaksanda mac öneririm..

Anakart : GIGABYTE 8I965P-DQ6 ANAKART, INTEL CORE 2 DUO DESTEKLİ
$237

İşlemci : CORE 2 DUO E6600 2.66GHz DUAL CORE 4MB CACHE
$351
Ekran Kartı Ati FireGL V5200
$585

Kasa Asus Vento 7700
$129

Sabit Disk SEAGATE 300GB SERIAL ATA II SABIT DISK (NCQ) 16MB CACHE
$112

Ram KINGSTON - 1GB DDR-2 667MHz BELLEK ( 2 ADET )
$238

Klavye Mouse "A4 Tech KBA-2350ZRP PS/2 Q TR Anti-RSI / RF
Kablosuz Klavye ve Mouse " 30 dolar ( fakat ben mouse olarak logitech öneririm lazerli mx1000 modelini kullanıyorum çok memunum uzun saatler çizim yapacaksan kesinlkle dandik birşey alma derim )

Dvd Rom NEC 7173A 18X DVD SİYAH LABELFLASH KUTULU
$39

Power supply "Thermal take 750W toughpower 14cm fan siyah
W0116RE"
$149

Toplam fiyat ; 2234 $
deagolbrandybuck

turuncu yazdı:geçende bir arkadaşm şu sistemi toplamştı dedğin fiyata, eğer 3D işleriylede ilgineceksen fena değil, grafik ağrlklı çalışacaksanda mac öneririm..

Anakart : GIGABYTE 8I965P-DQ6 ANAKART, INTEL CORE 2 DUO DESTEKLİ
$237

İşlemci : CORE 2 DUO E6600 2.66GHz DUAL CORE 4MB CACHE
$351
Ekran Kartı Ati FireGL V5200
$585

Kasa Asus Vento 7700
$129

Sabit Disk SEAGATE 300GB SERIAL ATA II SABIT DISK (NCQ) 16MB CACHE
$112

Ram KINGSTON - 1GB DDR-2 667MHz BELLEK ( 2 ADET )
$238

Klavye Mouse "A4 Tech KBA-2350ZRP PS/2 Q TR Anti-RSI / RF
Kablosuz Klavye ve Mouse " 30 dolar ( fakat ben mouse olarak logitech öneririm lazerli mx1000 modelini kullanıyorum çok memunum uzun saatler çizim yapacaksan kesinlkle dandik birşey alma derim )

Dvd Rom NEC 7173A 18X DVD SİYAH LABELFLASH KUTULU
$39

Power supply "Thermal take 750W toughpower 14cm fan siyah
W0116RE"
$149

Toplam fiyat ; 2234 $
cok tesekkur ederim turuncu :)
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

evet monitör yok:) ama phlpis 19' lcd yakışır, özellkle ex.black diye bi özellkti sanrım şu parlak ekran olanlar, görüntü her açıdan aynı.. ama vardr bi 700 milyoncuk:) marka olarak benm tavsyem, lg yada phlips, 17', (300-400 ytl) ama yaknda 19 larnda fiyatları epey düşer
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

qosmio al dicem ama cok pahali gelir herhal
ayrica notebook pc dusunur musun bilmiyom
deagolbrandybuck

mac alamam cunku development yapicam. notebookta alamam cunku destopla fiyat performans yonunden kiyaslayinca o kadar buyuk parayi baglayamam. pc desktop almak zorundayim.. bu arada monitor, printer ve kolon almaktan vazgectim. arastirmalarim sonucu az cok alacagim makina kafamda canlanmaya basladi. bu sayede alacagim makina 1000-1500 usd olacak.

yardimlariniz icin tskler arkadaslar. cmrtsi fuarda gerekli teknik bilgileri toplayacagim. pazarda sistemi satin alacagim.
Kullanıcı avatarı
nfS-F

Mesaj gönderen nfS-F »

opteron işlemci almayı düşünebilirsin..serverler genelde opteron işlemci kullanıyor..hard disc i de scsi tavsiye ediyorlar server için..fakat o konu hakkında bir bilgim yok ..arkadaşın söylediği 585 $ değerindeki ekran kartı son kullanıcı için biraz gereksiz ..daha doğrusu grafik yapılandırma ve yazılımı yapmıyacaksan aynı paraya şu anda dünya nın en hızlı oyun ekran kartı olan Nvidia Geforce 8800 gtx alabilirsinki bu kart full directx 10 shader model 4.0 destekli manyak bişey..fakat internetten alamam dersen türkiye de ati radeon x1950 xtx crossfire al derim..fakat biraz daha sık dişini şu vista bi çıksın ondan sonra topla sistemini ..tahminimce fiyatlar epey bir ucuzlayacak..
deagolbrandybuck

nfS-F yazdı:opteron işlemci almayı düşünebilirsin..serverler genelde opteron işlemci kullanıyor..hard disc i de scsi tavsiye ediyorlar server için..fakat o konu hakkında bir bilgim yok ..arkadaşın söylediği 585 $ değerindeki ekran kartı son kullanıcı için biraz gereksiz ..daha doğrusu grafik yapılandırma ve yazılımı yapmıyacaksan aynı paraya şu anda dünya nın en hızlı oyun ekran kartı olan Nvidia Geforce 8800 gtx alabilirsinki bu kart full directx 10 shader model 4.0 destekli manyak bişey..fakat internetten alamam dersen türkiye de ati radeon x1950 xtx crossfire al derim..fakat biraz daha sık dişini şu vista bi çıksın ondan sonra topla sistemini ..tahminimce fiyatlar epey bir ucuzlayacak..
abi soyledigin seyler cok guzel hayallerimi susluyolarda malesef butcem o dediklerine yetmiyo
Kullanıcı avatarı
nfS-F

Mesaj gönderen nfS-F »

nasıl yetmiyor daa sendeki bütçe Türkiye de yok beah