Pardus

Kullanıcı avatarı
Guess_What

Pardus

Mesaj gönderen Guess_What »

Sonunda kurdum pardusu rahat rahat dolaşıyom internette.. kaçak xp den sıkıldım hatta en sonuncusunun içinde bir trojan çıktı! şimdi elimdeki pardusun tek kötü yanı ekran çözünürlüğü en çok 800 x 600 oluyor. bunu nasıl arttırırım ona bakıcam artık :-k ekran kartımı tanıtmam lazım sanırım.
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

guess whatt pardusu çok merak ediyorum.vindows'umu andırıyor birde driverları nasıl temin edilir biraz bilgi verirsen sevinirim.
Aryık yalnız değilim :)
Kullanıcı avatarı
Guess_What

Walla gayet güzel. VCD, DVD izleyebiliyorum, mp3 ve diğer formatlardaki müzikleri de dinleyebiliyorum, ana kartı tanıtmama bile gerek kalmadan internete bağlanabildim. seste bir problem yok ama yalnızca şu görüntü olayını halledeceğim. ekran kartını tanıtacak mıyım yoksa pardus üzerinden bir konfigürasyon mu var bakıcam ama yarına son sınavım var. sonrasında pardusla ilgili forumlar araştıracağım. bunun dışında gayet güzel. yalnız msn yok işte
Kullanıcı avatarı
Guess_What

pathfinder yazdı:guess whatt pardusu çok merak ediyorum.vindows'umu andırıyor birde driverları nasıl temin edilir biraz bilgi verirsen sevinirim.
şimdiye kadar ekran kartı hariç hiçbir drivera gerek kalmadı. ben de öğrenince buraya yazarım. eğer bilen birisi varsa buraya yazması işimizi daha da kolaylaştırırdı. yarın bikaç foruma bakıcam. ;)
Kullanıcı avatarı
Guess_What

Çok taksit taksit oldu ama söylemeyi unutmuşum. Kullanımı gayet kolay. zaten artık bazı şeyler ister istemez evrenselleşmiş. masaüstü, klasörler çalışma şakilleri aynı yalnızca görünümler farklı. MS Word yerine OpenOffice kullanıyo onda da ctrl+c kopyalama anlamına geliyo vs. :smt023
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

Kullanıcı avatarı
Guess_What

Evet yukarıdaki link ışığında benim ekran kartımı tanıtabileceğim hususunda bir umudum kalmadı... 800 x 600 e devam demek ki :( onun dışında her uygulamadan fazlasıyla koymuşlar gayet güzel. dezavantajları ise piyasadaki tüm p2p paylaşım programları olsun, msn veya diğer messenger lar olsun windows ve diğer işletim sistemi için yazılmış tüm programların hiçbirisini kuramıyorsunuz... bence bu programları kullanmadığınız zamanlarda pardus kullanmak çok daha iyi. Hem ihtiyaçlarınızı karşılıyor, hem de çok çok güvenli. şimdilik, piyasadaki trojan, virüs, solucan vs. hiçbiri pardusu etkilemiyor.
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

ben pardusu kurdum ve hiç beğenmedim..virüs istemiyosanız pc'ye Mac OS X kurun (pc'ye kurulan oynanmış versiyonları var) yalnız Mac OS her pc'ye kurulamıyo ben kuramadım ya da dvd'de bi bozukluk var.
Kullanıcı avatarı
empty

Mesaj gönderen empty »

kaçak xp'ye kurulum esnasında virus yerleştirildiğide ilk defa sizden duyuyorum. tek probleminiz internette sorf yaparken virus,trojan bulaşmasıysa windows üzerine kurulabilen vmware player uygulaması olan "browser appliance" tavsiye ederim. vmware player ise işletim sistemiz üzerinde başka bir işletim sistemi çalıştırabileceğiniz platform sağlıyor. ornegin windows üzerine ister Mac OS ,isterseniz pardus bile kurabilirsiniz. işte bu browser appliance başka bir işletim sistemindeymiş gibi sörf yapabilirsiniz. gerekli bilgiler googleda var araştırın isterseniz.
onlara göre ben, bana göre onlar deli...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

wmvare, virtual pc gibi uygulamalar sonucta bir emulator oldugu icin ve mevcut ısletım sıstemınızle aynı kaynakları paylastıgı icin cok performanslı calısmıyorlar. Ama yinede nefsinizi korletmek acısından iyidir. Ben virtual pc kullanıyorum mesela...
Kullanıcı avatarı
Guess_What

Pardus 2007'yi hala alıcam bakalım o nasıl? :-k
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

Guess_What yazdı:Pardus 2007'yi hala alıcam bakalım o nasıl? :-k
ben de var çok az kullandım beğenmedim..sistemin yetiyosa sana mac ya da vista'yı ayarliim.
Kullanıcı avatarı
Guess_What

Aslında vistayı denemeyi çok isterim olmazsa vistayı bi alayım senden. evde denerim yok sistem kaldırmazsa artık bi dahaki bilgisayara derim :)
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

benim anakart ve modem sürücüsünde problem çıkardı..anakartı hallettim de modemi halledemedim.. vistayı kullanabilmek için yeni bi modem almam gerekiyomuş.