AMD İşlemciler hakkında..

Kullanıcı avatarı
jack nicholson

AMD İşlemciler hakkında..

Mesaj gönderen jack nicholson »

2004 yılından beri AMD işlemcili bilgisayar kullanıyorum.ondan önce 7 sene boyunca pentium 166 işlemcili bir kasa vardı, onu kullandım, daha sonra, kapının önüne koydum kimse almadı bende gittim belediyenin konteynırına attım :)
3 - 4 senedir amd işlemcilerinin çok ısındıı ve hatta yanma riski olduundan bahsederler. hatta kasanın yan kapaklarını sökerek kullanıyomuş bazıları.
ben ise bırakın kasanın yan kapaklarını açmayı, bilgisayar masasının kasa bölmesine sıkış tıkış sığdırıyorum (yani kenarlarda en fazla yarımşar santim boşluk var etrafı tümden kapalı) setup'dan işlemci sıcaklık ayarına baktıımdada 40 derecenin üstüne çıktıını görmedim.
ve şu ana kadar da hiç bir sorun çıkarmadı performansındanda gayet memnunum.(işyerimede 1 ,5 sene önce amd işlemcili bilgisayar aldırdım ve beni mahcup etmedi)

Ne diye AMD'YE mok atarlar anlamam..
Yeni bilgisayar alacak arkadaşlar AMD işlemciden korkmasın. intel işlemciler pahalı ve paranızın tam karşılıını vermiyor bilginiz olsun.
Aryık yalnız değilim :)
Kullanıcı avatarı
Shy

Mesaj gönderen Shy »

İşlemcinin ısınması kullanıma da bağlı biraz. Bilgisayarın her parçası çok zorlandığı takdirde ısınır.
Kullanıcı avatarı
Guess_What

Mesaj gönderen Guess_What »

Bence ticari oyunlar dönüyor. AMD nin Türkiye pazarında da büyümesinden korkuyor bazıları. yoksa avrupada AMD pazarı ele geçirmiş durumda. işlemciler kullanıma göre ısınırlar. bunun tek çözümü fandır. eğer işlemciniz ister pentium ister AMD olsun çok ısınıyorsa (normal durumlarda yani overclock olmadıkça pek böyle birşey görülmez..) daha güçlü bir fan takın. ama sakın ve sakın ha kasanın kapaklarını AÇMAYIN. içeride çalışan fanın işleyiş şekli kasanın kapakları kapalıyken çalışması için düşünülmüştür. eğer kapakları açarsanız fanın pek bir anlamı kalmaz.

işlemci veya kasaya, gene kasanın çalıştırabileceği seviyede güçlü bir ya da birkaç fan takıp, işlemciyi de overclock yaparsanız işlemci hızını 2-2,5 katına kadar çıkarabilirsiniz. ama bunu daha güçlü bir fan takmadan denemeyin ;)
Kullanıcı avatarı
mustafa011224040

Mesaj gönderen mustafa011224040 »

AMD 'ye kesinlikle intel tarafından atılmış bir iftiradır bu. Dünyanın en büyük film,grafik,oyun,tasarım şirketleri pc lerinde AMD kullanıyor,AMD pc multimedya işlemlerinde intel den çok daha düşük saat frekans hızlarında daha iyi performanslar gösteriyor hem de daha düşük fiyatlara
ne diyelim meyve veren ağaç taşlanır...

işin ilginci AMD ve Intel amerikan şirketleri,hani yabancı olsalar sürekli bi savaş olabilir. Mesela Nvidia ve ATI arasında sürekli bi yarış vardır...
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

Ben de 3 senedir AMD kullanıyorum ve gayet memnunum. Pek çok arkadaşım ise AMD'ye dönüyor. Çünkü daha hızlı deniyor. Ki dediğim gibi ben gayet memnunum hızından. :D
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

Benim PC hemen hemen 20 saat açık ve çoğu zaman PC'Mi uyurken bile açık bırakarım. Path'in de dediği gibi benim PC'nin kasasın sağında koltuk, solunda ise masa var ve kasadan sadece 1cm uzkatalar. Gelin görünki, ben kasanın içindeki fanları da çıkardım. Sadece electrigin girdiği adaptörün üstünde fan var ve buna rağmen PC'me AMD'den dolayı birşey olmadı. Üstelik -dediğim gibi- günde 20 saat kadar açık.

Sanıryorum, AMD en iyisi. En azından ben sorun yaşamadım.
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!