virüs

Kullanıcı avatarı
legolass

virüs

Mesaj gönderen legolass »

arkadaşlar size virüsle ilgili bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız seviniriim

1)bir siteden avast antivirüs full program buldum. fakat açılışında lisanslı kayıt olmak için 59 gün var yazıyor. full versiyonunun kısıtlısı mı oluyor??

2)biraz önce tarattım ve bazılarını windowsun içinden system32 dosyası falan onlardan buldu bir kısmınıda işe yaramayan yerlerden. diğerlerini sildim ama windowsla ilgili olduğunu düşündüklerimi silmedim. karantinaya aldım. onarmıyorda. ne yapayım siliyi mi onları?? wine bişey olurmu bu seferde??

yardım edin lütfen bilgisayarım elden gidiyor :) sayamadımda kaçtane olduğunu bilgisayarın göçmediğine şükretmem lazım :D
Ben parayla geç tanıştım, çok güzeldi aşık olamadım, yine de vardı kalbini çaldığı dostlarım. Ben onunla "merhaba" sohbetinde kaldım, yüz göz olamadım, aldattığı dostlarımda merabalaşırım.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

evet birazdan sana bir adres yazıp yapman gerekenleri söyleyeceğim..o şekilde avasta kayıt olmuş olucak ve sınırsız kullanma hakkına sahip olucaksın..

ikinci soruna gelince windows la ilgili olanlar dediğin dosyaların isimleri nelerdir? buraya yazarsan eğer pc bilgisi olan arkadaşlar sana yardımcı olurlar...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

http://www.avast.com/i_kat_207.php#register-form

bu adresten kaydını yapıp mailine gelen kodu avast ta register kısmına yazdığında kayıt olmuş oluyorsun..

ingilizcen var mı? yoksa açıklamalarını yazayım..
Kullanıcı avatarı
legolass

lavinya siteye girdim kaydı yaptım. yani ilk sorum tamam. onun için teşekkürler.

tarattığımda çıkan virüslü dosyalar c:/windows/system32 virüs: Win32 luder-k[wrm] bunun orj dosya ismi ise game.exe.exe
bu 1 tanesi ve çoğu c:/win/sys32

birde c:/documentandsetting/local service te olanlar var siliyimi silmeyimi bunları?? :(:(
Ben parayla geç tanıştım, çok güzeldi aşık olamadım, yine de vardı kalbini çaldığı dostlarım. Ben onunla "merhaba" sohbetinde kaldım, yüz göz olamadım, aldattığı dostlarımda merabalaşırım.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

işte bu konuda bir bilgim yok ama genelde avast kafasına göre dosya silmez diye biliyorum..

sen onları karantina da tut..akşam The_İlkay gelir...onun bu konuda bilgisi vardır..sana yardımcı olur..

istersen özel mesaj da atabilirsin..
Kullanıcı avatarı
empty

Mesaj gönderen empty »

dosyası birde burda tarat bakalım ne olcak

http://virusscan.jotti.org/
onlara göre ben, bana göre onlar deli...
Kullanıcı avatarı
legolass

arkadaşım verdiğin adreste sanırım sadece dosya taratılıyor yani bilgisayarı taramıyor. yada ben yapamadım. zaten tarattığımda virüsleri buldu onları siliyimi??
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

legolass..bence avast ın karantinaya aldığı virüsleri sil..

sonra tekrar bi tarama yap ve ad-aware se personel yükle...

avast + ad aware pc yi iyi koruyor..
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

bi tane kaspersky internet sec..kur 6,0 olsun ben sana ful yaparım :)
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

kaspersky ı taka tuka pc ler kaldırır mı?

mesela 1 kez çökmüş,ayda bir de çökme tehlikesi geçiren,bios ayarları kafayı tırlatmış,sürekli donanımları unutan,yeniden tanıtılmasını isteyen bir pc ...

?
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

valla ben panda ve norton kullanmıştım onlara göre sistemi daha az kasıyo.
Kullanıcı avatarı
empty

Mesaj gönderen empty »

legolass yazdı:arkadaşım verdiğin adreste sanırım sadece dosya taratılıyor yani bilgisayarı taramıyor. yada ben yapamadım. zaten tarattığımda virüsleri buldu onları siliyimi??
verdiğim adreste piyasadaki tüm antivirus yazılımları ile tarama yapiyor sadece dosyayı. bunlarda virus demişse durma sil tek tek taratmakda baya vakit alır onun için avast'ın bulduklarını bencede sil
Kullanıcı avatarı
legolass

kaspersky ı bir ara yüklemiştim benim bilgisayarı çok kasıyordu geri silmek zorunda kaldım. yüklememin iki katı sürdü silme işlemi :) neyseki zar zor kurtuldum ondan avast ona göre daha az kasıyor.

bütün virüsleri siliyim ama windowsun kendi dosyaları yani silince çalışmasında sorun olmasın
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

onlar windows un dosyaları değil legolass..windows un içine yerleşmiş olan virüsler...

silebilirsin..ve dediğim gibi ad-aware yi de kurmayı unutma...ikisi birlikte pc yi iyi koruyor...
Kullanıcı avatarı
mustafa011224040

Mesaj gönderen mustafa011224040 »

arkadaşlar virüs programlarının kralı kaspersky'dir. avast falan hikaye onunla tarattığımda hiç bişi bulamıyo kaspersky 20 tane şey buluyo bende anlamadım valla. panda sistemi katlediyo resmen,norton kursan bi dert kaldıramıyon bi dert hepsi bi cins işte....
kaspersky 'yi tek geçerim