Nokia 6020 kızılötesi sorunu

Kullanıcı avatarı
Bashful

Nokia 6020 kızılötesi sorunu

Mesaj gönderen Bashful »

kardeşimde nokia 6020 var ama nokia 6020de sadece kızılötesi var bluetooth yada usb yok onun için bende PCye kızılötesi cihaz aldım ama nedense 6020den PCye dosya gitmiyor, PCden gönderiliyor ama 6020den PCye gitmiyor, kızılötesi cihazı kendi telefonumda denedim(nokia N73) hem dosya gönderebiliyorum hem dosya alabiliyorum neden kardeşimin telefonundan PCye dosya gitmiyor? biliyorsanız lütfen yazın buraya :smt100
the_musketeer

Mesaj gönderen the_musketeer »

Aynı soruna çözüm olarak verilen cevaplardan birkaçını yazıyorum. Umarım sorunun hallolur.
Kızılötesi adaptörünü başka bir cihaz ile bir dene. Eğer sorun devam ederse modülin arızalıdır. Pek ihtimal vermesemde telefondan kaynaklanan bir durumda olabilir.
Kızl ötesi cihazın donanım özelliklerin veri iletim hızını default değilde en alt seviyeye indirirsen sorun düzelecektir.
+1 özelliklerden hızı düşürmen gerekiyor nokia için bu gerekli yanılmıyorsam 38000 gibi bişey olması lazım en iyisi nokia için.
Birde tüm kızılötesi cihazlar herşeyi iletmiyebiliyor. Sadece melodi resim filan aktaranları var.
Kızıl ötesi dougle ayarlarında " ... 4000" diye bir seçenek vardı.
şimdi kullanamdığımdan tam adını bilmiyorum. onu seçersen sorunun çözülecektir. sigmatel 4000 olabilir.