MSN Adresim çalındı!!!

Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

MSN Adresim çalındı!!!

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Arkadaşlar MSN adresim bugün çalındı... :(

O kişi ben değilim lütfen dikkatli olun...
DCC
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

inanamıyorum benimkini de çalacaklardı, http://haberbolumlerin.blogcu.com/ adresini gönderdi msn adresi ve şifre istendiği için crv olmadığını ve bi iş olduğunu anladım 8) ne biçim insan bunlar ya :?
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Az evvel bi arkadaşım saolsun adresi geri aldı :)
DCC
the_musketeer

Mesaj gönderen the_musketeer »

Crvena artık msn kurtarıcısısın bu forumun, ona göre :D
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

Ya bu msn adreslerini nasıl çalıyorlar ? Nelere dikkat etmemiz lazım ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
Kullanıcı avatarı
Guess_What

Mesaj gönderen Guess_What »

Öncelikle msn adres ve şifrenizi başka hiçbir yerde kullanmayın. msn adreslerini çalmanın en yaygın yöntemi genelde "phishing" denilen böyle aldatmacalar. konuştuğunuz birisi size falanca siteye gitmenizi ama siteye giriş yapmak için msn adres ve şifrenizi yazmanız gerektiğini söylerse sakın yapmayın.

bir diğer yöntem de farklı programlarla msn adresinizi ele geçirmeleri. bundan korunmak için de tanımadığınız birinden veya ne olduğunu bilmediğiniz bir yazılımı msn'den asla yüklemeyin. bu bazen resim gibi gözükebilir veya başka bir dosya olabilir...

bence en emin yöntem hiç tanımadığınız kişilerle msn'de konuşmayın veya onların davetlerini açmayın. hatta tanımadığınız emailleri dahi açmayın. ;)
Kullanıcı avatarı
empty

Mesaj gönderen empty »

msn aldiniz zaman girdiğiniz ilk kayit bilgilerini (alirken girdiğiniz) kayit tarihide dahil bir yere not edin hertürlü geri alabilirsiniz
onlara göre ben, bana göre onlar deli...