BU SİTEYE YAZDIKLARIM KAYDEDİLİYOR MU????????

naz06

BU SİTEYE YAZDIKLARIM KAYDEDİLİYOR MU????????

Mesaj gönderen naz06 »

arkadaslar bn öle pc den fazla anlamam saolsun abim o konuda cok iidir.bnm daha önce baska bir siteye yazdıklarım pc tarafından kaydediliyormus bnmde haberim yok abim dedi.galiba o ayarlamıs.bnm merak ettiğim bu siteye yazdığım yorumlar pc ye kaydedilir mi yardımcı olursanz sevinirim....
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

Ben de fazla anlamam da öyle bir kayıt yapılabileceğini sanmıyorum En fazla adres satırında senin girdiğin bölümlerin linkleri gözükür
Ersen

Mesaj gönderen Ersen »

Bilgisayarın temp... internet files içinde girdiğiniz sitelerin dosyaları bulunur. Bunun sebebi bir siteye tekrar tekrar girdiğiğnizde herşeyi baştan yüklemek zorunda kalmanızdır. Ama yazdığın yorumlar senin bilgisayarında gözükmez. Sitenin kendi veritabanında saklanır istendiği zaman çağrılır. hem temp dosyaklarından siteyi bulmak zordur çok parça parçadır ve her girdğin sitenin dosyaları muhakkak vardır. Bundan kurtulmak isterseniz çözüm şu İntenet explorer için araçlar int. seçenekleri geçmişi sil çevrim dışı içeriği sil dosyaları sil yaparsınız pc tamamen temizlenir benzer firefox içinde geçerli.

.....Ectra bilgi (isteyen okur)...

İnternet sitelerinden kullanıcılara cookie (çerezler) yollanır siz siteyi tekrar kapatıp açtığınızda online olbilmenizi sağlar. Yada alt tarafta isminiz ve şifreniz vardır yazmadan rahatlıkla login deyip girersiniz. Bu cookielerin ne kadar kalıcağını webmaster belirler. Ama kimse bunu uzun ömürlü yapmaz çünkü güvenlik açıklarına neden olur. Bilmeniz gereken cookieler sayesinde aynı pc den biri bu adresi yazarsa sizin adınıza girilş yapabilir ve profilden yazdıklarınızı okuyabilir. Asıl problem bu bence :D Bu konular çok karmaşık fazla detaya inmim :P
naz06

Mesaj gönderen naz06 »

simdi bnmki firefox araclardan özel verileri temizle diyorum hepsi silinio ozaman hicbisi gözükmez dimi bunun dısında dosyaları sil filan demissiniz baska birseyi tıklayıp silmem gereken yerler daha varmı
naz06

Mesaj gönderen naz06 »

araclardan özel verileri temizle dedim bi kutucuk cıktı cerezlerin yanındaki kutucukta isaret yok yani o silinmediği için isteyen bnm adıma buraya giriş yapabilirmi kusura bakma bn pek anlamamda pc den :oops: :oops:
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

abin bilgisyara keylogger atmıs olabilir. ordan butun yazdıklarını takip edebilir.
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

rahat ol istediğini sorabilirsin..eminim ki cevaplamaya meraklı bi çok arkadaş vardır :)
Kullanıcı avatarı
korsaatci

Mesaj gönderen korsaatci »

bence bu mumkun,gazetelerde genelde sapiklarin felan bilgisayarlarina polis girip yazismalari ,dosyalari ele geciriyorya,demekki kaydedilen bir yer var....
Ersen

Mesaj gönderen Ersen »

Abin siteye sen girdikten sonra siteye yakın bir tarihte girerse.. Aynı pc den tabi. cevap evert olacaktı :S
naz06

Mesaj gönderen naz06 »

deagolbrandybuck yazdı:abin bilgisyara keylogger atmıs olabilir. ordan butun yazdıklarını takip edebilir.
nsıl yani öyle bisi varsa kesin atmıstır cünkü teknolojiyle cok ilgilidir herseyden haberi var kesin onu yüklemistir.keylogger dediğin seyi nasıl bulucam kesin yüklemistir onu ya :shock: :shock: :shock: :shock:
Ersen

Mesaj gönderen Ersen »

Yok yok yüklememiştir merak etme :D kimse kendi pc sine keyloger yüklemez. keylogerlar virus içerebilir. Abin ne iş yapıyo bu arada merak ettim :D
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

deagolbrandybuck yazdı:abin bilgisyara keylogger atmıs olabilir. ordan butun yazdıklarını takip edebilir.
Ya arkadaşın aklını aldın valla :?
naz06

Mesaj gönderen naz06 »

Ersen yazdı:Yok yok yüklememiştir merak etme :D kimse kendi pc sine keyloger yüklemez. keylogerlar virus içerebilir. Abin ne iş yapıyo bu arada merak ettim :D
oh be amada yüklemisde olabilir o virüsü iice ayıklar sonra yükler :) bu arada abim ünv. de okuo bilgisayar ticaret ve yönetim herseyi bilio ya anlamaz biri olsa nese endiselenmem bu kadar
naz06

Mesaj gönderen naz06 »

ya bazı arkadaslar dertleri paylasmak adına msn istiolar ama ben vermiyoum darılmayın cünkü yazdıklarımın hepsi kaydediliyor :?