Kedinin DNA şifresi...

global

Kedinin DNA şifresi...

Mesaj gönderen global »

Kedinin DNA şifresi büyük oranda çözüldü

Cinnamon adı verilen bir Habeş kedisinin DNA şifresinin büyük oranda çözüldüğü bildirildi. Genome Research dergisinin bu ayki sayısında çıkan araştırmada, Columbia'daki Missouri Üniversitesi'nde incelenen Cinnamon adı verilen kedinin DNA şifresinin üçte ikisinin çözüldüğü bildirildi.

Araştırmada, kedideki 20 bin 285 genin tanımlandığı belirtildi. Böylece kediler, DNA'sı çözülen iki düzine hayvan arasına girmiş oldu. Bu hayvanlardan bazıları köpekler, şempanzeler, fareler ve inekler. Kedilerdeki 200 kadar hastalığın insan hastalıklarına benzemesi nedeniyle kedinin DNA şifresinin çözülmesinin kedigillerin yanı sıra insan hastalıklarının tedavisinde ve yeni aşıların bulunmasında yardımcı olacağı belirtiliyor. Bu hastalıklar arasında AIDS'in kedilerdeki benzeri, SARS, şeker hastalığı, retina hastalıkları bulunuyor. New York, aa
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

bende kedinin dna sını yazdın sanmıştım.. :)
genede paylaşım için teşekkürler global 8)
Aryık yalnız değilim :)
global

Mesaj gönderen global »

Bir ara moleküler biyoloji ve genetik bölümüne merak salmıştım. Boğaziçinde var. Puanı da uçuyordu o zamanlarda. Şimdi de uçuyordur herhalde. O bölüme girip genlerimi çözüp sf genini kaldırmayı hayal ediyordum.
O bölüme girseydim kedi genlerini de bilir yazardım şimdi :D