'Hard Rock' dinleyen civcivler yumurtada telef oldu

Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

haberi yapan vatandaşlar keşke "biz hard rock müziği sevmiyoruz ve dinlenmesini istemiyoruz" gibi direkt söyleselermiş dertlerini. böyle civciv mivciv dolaylı söylemek için kasmaya gerek yoktu aslında :)
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

Civcivler ninni severler. Dandini dandini bostana. :=)
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

bence butür müziklere önyargılı bakılabilir. içinde küfürler olan, ses güzellii olmıyan, ses düzeyi çok yüksek olan bir tarz.

MP3 WOLKMANLARIYLA İLGİLİ:
geçenlerde genç bir kız trafik kazasında ölmüş. kızın kulaında mp3 çalar takılıymış ve ses çok açıkmış. kazayı yapan araba kornaya basmasına rağmen kız duymamış.
Aryık yalnız değilim :)
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

aurelio yazdı:
PATHFINDER yazdı:yau kusura bakmayın ama adamlar şarkı söylerken böğürüyolar resmen.. güzel deil güzel deil güzel deil. iğrenç iğrenç iğrenç. :lol:
bir kere böğürme doom death metal tarzında olur, hard rockta değil. hard rock'a örnek bon jovidir. ben hard rocktan nefret ederim. ayrıca metal igrenc ama hakan peker super bir sanatcı di mi allah iyiligini versin senin
:lol: :lol: :lol:
hakan peker olayını anlıyamadım pek aurelio :oops:
Aryık yalnız değilim :)
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

PATHFINDER yazdı:bence butür müziklere önyargılı bakılabilir. içinde küfürler olan, ses güzellii olmıyan, ses düzeyi çok yüksek olan bir tarz.
galiba bu başlıkta bi tartışma başlıyacak yada başladı.

metalde ses güzelliği vardır ama duymasını,hissetmesini bilene.ses düzeyi çok yüksekten ziyade dolu doludur.ewet içinde küfür vardır ama hayattada küfür vardır bende çok küfür ederim sfye yada başka şeylere.

metal birazda hayatın kötü yönlerini anlattığı için pek tutulmaz yada sevilmez.oysaki bazı insanalar için hayat ne güzeldir çiçekler,böcekler,ne güzel bi gün falan vb. gibi şeylerle hayatını geçirenler herhalde metalden bişi anlamazlar ve kötülerler.
Misanthrope

hmm.. ara yolu bulsam iyi olcak :)

ses:
metal müzik, kulağı alışık olmayana rastgele gürültü gibi gelir genelde (lisede elimden geçen metalika cd'sinin yüzüne bakmadan kenara attığımı hatırlıyorum) gitarlarda seste yapılan bu bozulma olayı (distortion) sonuçta bilerek yapılıyor ve bunu seven milyonlarca insan var. tamamen kulak alışkanlığıyla ilgili. metalin daha uçta olan türlerini (black metal, death metal) daha önceden bu türe aşinalığı olmayan birinin dinleyip beğenmesini bekleyemeyiz.

müzikalite:
metal müzik müzisyenleri (iyi olanlar) müzikal bilgi ve altyapı konusunda piyasada olan çoğu müzik türünün müzisyenlerinden daha ilerdedir. hızlı ritmlerin ve komplike soloların altından kalkmak göründüğü kadar kolay değil. öte yandan bir maymunun eline bir org ve arpejlerin yazılı olduğu bir kitap versek, serdar ortaçtan çok daha iyi müzik yapabilir. genele hitap eden müzikler "kolay dinlenilebilen" (easy listenning diyolar) adı altında üretiliyor. dinleyenleri kendine çekecek bir ritmi ve kafasını günlük dertlerden kurtaracak bi konusu olsun yeter. hani hep aşktan(!) falan bahseder ya şarkılar (pop müzikten bahsediyorum)
(şimdi de sen serdar ortaça laf atıyosun demeyin çünkü teknik açıdan yaklaşıyorum)

konu:
metal müziğin satanizmle beraber anılmasının sebebi TV ve gazetelerdeki habercilerin sansasyon arayışıdır. eğer ben kendim bu adamlar acaba hakkaten ne diyor deyip de şarkı sözlerini okumasaydım böyle müzikleri dinlemeye hiç başlamazdım sanırım. adalet, savaş, politika, haksızlık, toplumsal yozlaşma ve benzeri kayda değer konularda müzik yapıldığını görünce bayaa şaşırmıştım. dünyanın en anlamlı müziği bence (satanizmden bahsedenler de var tabi.. onları ben yok sayıyorum :) ) bu tür şeylerden de agresif olmayan vokaller kullanılarak bahsedilemezdi heralde

netekim tamamen zevk meselesi. herkesin dinlediği ama benim iğrendiğim müzikler de var yani ama bu beni olduğumdan iyi veya kötü bir konuma da getirmez ;)

aman ne güzel..işim gücüm yok yazdıkça yazıyorum. bunu müzikle ilgili bi foruma yazsaydım keşke :D
ırmak

inekler

Mesaj gönderen ırmak »

eğitim bilimlerinde hoca demişti klasik müzikle yapılan deneyde inekler daha çok süt vermiş gerçek bu :!:
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

PATHFINDER denilen şahsiyet ile ben bir keresinde do rock adlı bir bara gitmiştik..kendileri o gün alkolünde etkisiyle çalmakta olan metal parçalara gayet güzel bir biçimde kafa sallamıştır.

Böylece PATHFINDER kişisinin içinde bi yerlerde bir rockerın gizli olduğu söyleyebiliriz.aslında bu adam bir rocker ama bunu kendiside bilmiyor..sadece alkolllüyken bu yönü ortaya çıkıyor.
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

Misanthrope bizleri bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Re: inekler

Mesaj gönderen beyazbulut »

ırmak yazdı:eğitim bilimlerinde hoca demişti klasik müzikle yapılan deneyde inekler daha çok süt vermiş gerçek bu :!:
o zaman inekler daha çok klasik müzik dinlesinler.

hayvanlar üzerinde yapılan bi deney ile nasıl oluyo da insanların dinlediği bi müzik türünü kötülümeye sebep olabiliyo hayret.!!daha ilginci ise insanların bu deneyin sonuçlarına bakarak "bakın metal,rock kötüdür.hayvanlar üstünde olumsuz etkisi var." demesi.

radrasyonda akrepleri olumsuz etkilemiyo ama insanları olumsuz etkiliyo.

metal insanları olumsuz etkilemiyo ama civcivleri olumsuz etkiliyo.
Misanthrope

ikarus yazdı:Misanthrope bizleri bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim.
reca ederim görevimiz
bu arada söylemezsem içimde kalır. serdar ortaçtan nefret ediyoruuuuuum (not: tartışma amaçlı değildir ;) )
Misanthrope

ikarus yazdı:PATHFINDER denilen şahsiyet ile ben bir keresinde do rock adlı bir bara gitmiştik..kendileri o gün alkolünde etkisiyle çalmakta olan metal parçalara gayet güzel bir biçimde kafa sallamıştır.

Böylece PATHFINDER kişisinin içinde bi yerlerde bir rockerın gizli olduğu söyleyebiliriz.aslında bu adam bir rocker ama bunu kendiside bilmiyor..sadece alkolllüyken bu yönü ortaya çıkıyor.
meret metalciyi dansçı, dansçıyı metalci yapıyor
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

Misanthrope yazdı:
ikarus yazdı:PATHFINDER denilen şahsiyet ile ben bir keresinde do rock adlı bir bara gitmiştik..kendileri o gün alkolünde etkisiyle çalmakta olan metal parçalara gayet güzel bir biçimde kafa sallamıştır.

meret metalciyi dansçı, dansçıyı metalci yapıyor
üzerime alındım ama kendine de bi gönderme yapmışsın:D
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

katılıyorum ben de kendisini kafa sallamanın yanısıra pogo yaparken ve metalcilerin el işaretini? (adı nedir? şu bozkurt işaretine benziyeni) yaparken görmüşlüğüm vardır.
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

hatta benim onunla pogo yapmışlığım vardır.