Güncel Forum Kuralları - Lütfen herkes okusun-

Lütfen ilk önce forum kurallarını okuyunuz..
Kilitli
var

Güncel Forum Kuralları - Lütfen herkes okusun-

Mesaj gönderen var »

 • Genel Forum Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi
  1. İstisnasız her üye, aşağıdaki kuralları bilmek ve uymakla yükümlüdür. Forumu kullanarak bu kuralları peşinen kabul etmiş olursunuz. Yönetimce gerekli görüldüğünde, söz konusu kurallarda değişiklik yapılabilir.
  2. Tüm yazılar, yazan kişinin sorumluluğundadır! Doğabilecek herhangi bir problemden site yöneticileri ve site sahibi sorumlu tutulamaz!
  3. Forum kurallarına uymayan ya da Forum Yöneticisi tarafından gönderildikleri kategori ile bağlantısı olmadığı düşünülen konular, yönetim tarafından herhangi bir uyarı yapılmadan değiştirilme, ilgili kategoriye taşınma veya tamamen silinme hakkına sahiptirler.
  4. Siyaset, din, ırk ayrımı, gibi konuları, T.C Yasalarına aykırı konuları, kişi hak ve özgürlüklerine saldırı niteliğindeki konuları yazan üyeler, gereğinde uyarılır veya doğrudan üyelikleri kilitlenir ya da silinir. Ayrıca bu gibi yazılar tamamen yazan kişinin sorumluluğuna girer. Erotizm, küfür, genel ahlaka aykırı ve toplum huzurunu kaçırabilecek türden olan ve/veya hakaret içeren yazılar, manevi ve kutsal değerleri küçük düşürme amacı taşıyan resimler, şiirler, konu başlıkları veya üye adları derhal kilitlenir ya da silinir. Bu tür davranışlarda bulundukları tespit edilen kullanıcıların; yaptıkları davranışa göre mesajları silinebilecek, ikaz alabilecek, forumdan uzaklaştırılabilecek veya üyelikleri bütünüyle iptal edilebilecektir. Foruma mesaj yazan kullanıcıların IP bilgileri sistemde kayıt altına alınır. İlgili resmi makamlarca talep edildiğinde kullanıcıya ait bilgilerin bu makamlara verilmesinde tereddüt edilmeyecektir.
   Forum dahilinde bir internet sitesi veya bir başka forum sitesi reklamı yapılamaz.
  5. Foruma yazılan konular ve mesajların içeriği psikoloji ya da forumda belirtilen kategorilere uygun konularla mutlaka DOĞRUDAN İLGİLİ OLMALIDIR!
  6. Almak istediğiniz rumuzlar (kullanıcı adları) genel ahlaka aykırı olamaz.
  7. Admin ve Moderatörler, yazılan yazının konuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yöneticinin yetkisindedir.
  8. Formumuzda uyarı sistemi mevcuttur. İlk uyarı sözlü yapılır (mesaj marifeti ile geçerli forum kuralı neden göstererek. Devamı halinde sisteme kayıt olunursunuz. Tutumunuzda ısrar ettiğinizde, önce hafta uzaklaştırılır, devamı halinde sürekli yasaklanırsınız. Forum kuralları gerekli görüldüğü taktirde yönetim tarafından kullanıcılara haber verilmeden değiştirilebilir. Buna hiçbir kullanıcının karşı çıkma, “ben görmedim” gibi tutumları söz konusu değildir. Unutulmamalıdır ki kurallar sadece bir kere okumak için değil, düzenli takip edilmesi ve uyulması için konulmuştur.
  9. Mp3,film, yazılım ve diğer fikir ve sanat eserlerine yönelik, T.C. kanunlarının suç saydığı her türlü şeyin yayınlanması, adreslerinin verilmesi yasaktır. Forumda bununla ilgili olarak geçmişte yazılmış mesajlar düzenlenecek yenileri ile ilgili durumlarda ise , bu tür paylaşımda bulunan üyeler, yetkililerce uyaracak ve ilgili mesajları silecektir.
  10. Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla kullanıcı adı ile farklı kişilermiş gibi görüş belirttiğini tespit ettiğinde, kişinin tüm mesajları ve üyelik hesapları silinebilir.
  11. Forum yöneticileri ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir ya da kaybolabilir. Kullanıcını başvururken bunları kabul etmiş sayılır.
  12. Forum kuralları her an değiştirilebilir veya yeni kurallar eklenebilir. (Bu gibi durumlarda gerekli duyuru yapılır) Kurallardaki değişiklikler hemen geçerlidir ve itiraz edilemez!
  13. Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. Geçerli e-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak, şifrenizi yollamak ve unuttuğunuzda şifrenizi size hatırlatabilmek için istenmektedir.
 • İmza Kuralları ve Açık Üye Bilgileri
  1. Forumda açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer forum kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmeniz gerekmekte ve ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu gibi davranışlardan dolayı forumumuz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir.
  2. Mesajların, avatarların, imzaların, kullanıcı isimleri ve tanımlamalarının veya kişisel bilgilerin herhangi bir bölümünde ticari çıkar gözeterek ürün/firma tanıtımına yer verilemez.
  3. Üye Adınız, imzanız ve avatarınız genel ahlaka aykırı içerikli olamaz.
 • Üyelerin Davranışları
  1. Tartışmalar, saygı çerçevsinde yapılabilir, ancak kavga, küfür, sataşma veya karşılıklı atışmalara müsade edilmez.
  2. Hiçbir üyeyi e-posta ya da özel mesajla rahatsız etmeyiniz.
  3. Sosyal Fobi Forumunda yazılan bir yazı veya belgeyi başka forumda yayınladığı görülen üyeler, yazdıkları yerde alıntı olduğunu belirtmezlerse bunun tespiti halinde kesinlikle üyelikleri silinecektir.
  4. Forumda kişisel sorunlar, tartışmalar, argo konuşmalar kesinlikle yapılamaz! Özellikle birbirini tanımayan insanların, "lan, olummm!" gibi tabirlerle konuşması forumun genel terbiyesine aykırı hitap şekilleridir.. Foruma yazılan mesajların herkes tarafından okunulabileceği unutulmamalıdır! Cevap yazdığınız kişi, bu tavrınızdan ve üslubunuzdan hoşlanmayabilir!
 • İlaç kısmı kuralları
  1. Forumda, kullanıcıların birbirlerine ilaç tavsiye etmesi veya tavsiye beklemesi yasaktır.
  2. Forum yönetimi olarak, reçetesiz ilaç kullanılmasına şiddetle karşıyız! Lütfen forumdan ismini okuduğunuz ilaçları reçetesiz olarak satın alıp kullanmaya kalkışmayınız.İlaç tedavisini mutlaka doktor gözetiminde sürdürünüz.
  3. Her ne sebeple olursa olsun, ilaç isimlerini konu başlığında kullanmak yasaktır.
 • Yeni Konu Açma ve Mesaj yazma
  1. Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını Arama fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz yere atmamaya özen gösteriniz.
  2. Forum içinde adres vermek yasaktır! Sadece konu ile alakalı durumlarda adres verebilirsiniz! Ancak yazdığınız adres reklam niteliği taşımamalıdır.. Ve gerekirse Site Yöneticisi tarafından size haber verilmeden düzenlenebilir..
  3. Yeni üye olduysanız hemen yazmaya başlamadan önce ilgilendiğiniz konunun, forumda daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz.. Bunu forumda (arama) yaparak kontrol edebilirsiniz! Tekrar konular açmamaya özen gösteriniz! Benzer konuları tek başlık altında ekleyiniz! Bu işlem hem forumda gereksiz görüntü kirliğini ortadan kaldırır hem de yazdığınız mesajların daha çok kişi tarafından okunmasını sağlar
  4. Bütün mesajlar doğru ve güzel Türkçe ile yazılmalıdır.
  5. Okunaklı mesaj yazınız: Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın, internet ortamının yazım dilinde BAĞIRMAK anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın.
  6. Önemli olan yazınızın içeriğidir! Forum yazılarında dikkat çekmeye yönelik abartılı yazı tipleri ya da yerli yersiz abartılı yüz ifadeleri kullanmak yasaktır! Ancak yazınızın ekranda güzel görünmesi için abartıya kaçmadan renkli yazı tipleri kullanabilirsiniz..
  7. Internet ortamında 'bağırmak' anlamına geldiğinden, tamamında BÜYÜK HARF kullanılmış mesajların gönderimi yasaktır.
  8. Ülke güvenliğini tehlikeye sokacak ve T.C. Anayasasının suç olarak nitelendirdiği bilgi, belge, görüntü v.s. hakkında konu açmak, mesaj yazmak kesinlikle yasaktır. Aksi durumunda konu veya mesaj silinir, üye yapmış olduğu harekete göre uyarılır ya da forumdan kovulur.
  9. Söyleyecek sözünüz yoksa mesaj yazmayınız: Sırf mesaj atmış olmak için mesaj yazmamalısınız. Örneğin, sadece gülücük içeren mesajlar, “+1” gibi kirlilik yaratan mesajlara yönetim olarak müsama göstermemekteyiz.
  10. Sosyal Fobi Forumu bir sohbet odası değildir. Okuyan kişiler yazdığınız mesajlardan bir şey alabilmelidirler. 2-3 kişi arasındaki sohbet türü mesajlara izin verilmez. Forum ile sohbet uygulamaları arasındaki fark; forumda yazılanların o an uçup gitmemesi, aylar yıllar sonra bir başlıktaki mesajların okunabilmesidir. Dolayısı ile kayda değer içerikli olması gerekir mesajların. 3 ay sonra bir kişi herhangi bir başlığını okurken sizin aranızdaki kişisel hakaret boyutuna varan tartışmadan yahut hoş sohbetinizden hiçbir şey almaz. Bu durumlar kişisel tartışma ile kıstılı değildir. Örneğin bir sanatçıyla ilgili başlığa: "muhteşemmmmm, süper olmuşşş", "dasdasfsd", "+1", "5 para etmez", "Berbat", "kesinlikle!", "sana katılıyorum", "anlamamışsın dediğimi" vb. kısa ve okuyana hiçbir şey vermeyen mesajlar atmak yasaktır. Sadece yazmak için yazılmış 1-2 kelimeden oluşan yorum cümleleriyle forumu sabote etmeyiniz.
  11. Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar diğer mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.
  12. Forum içinde veya forum tarafından kaynak olarak gösterilen adreslerde bulunan dosya ve dokümanlara rağmen kasıtlı olarak başka foruma ya da upload sitesine çıkar amaçlı hiç bir adres kabul edilmez, düzeltilir ve üye uyarılır.
  13. Forumlarda kişisel-kurumsal ticari kaygılar içeren mesajlar atılamaz. Bu tip mesajlar moderatörlerce incelendikten sonra haber verilmeksizin silinecektir.
  14. Doğru konu başlığı seçiniz. Örneğin, yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.
  15. Başka bir kaynaktan alınarak, birebir ya da kısmen olsa dahi gönderilen mesajlarda, mesajın altına kaynak ve yazar belirtme zorunluluğu vardır.
  16. Sosyal Fobi forumunda kişilere özel başlık açılamaz. Bunun için, Özel mesaj fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
Kilitli