kendi kendine konusmak

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
ozlemcikk

Mesaj gönderen ozlemcikk »

Kararsızım yazdı:işte benim sorunum
ben odamda yalnızken karşımda biriyle konuşur gibi sürekli bişeyler anlatırım :|
bu durumumun kötüye gittiğinin farkındayım :cry:
sanki gerçek bi yaşamda değilim kendi kurduğum dünyamda hayallerim ve kendi kendime konuşmalarımla avunuyorum :roll:
benim duygularım da senin gibi aynısı hattaa! ben de surekli karsımda birisi varmıs gibi anlatıyorum epeyce..hatta saatlerce sürüyor bu bazen! hem de baya baya anlatıyorum, gülüyorum, ağlıyorum...eski olaylara gidiyorum bazen. o zamanları tekrar yasıyormuscasına yasıyorum falan filan.... :roll:
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Konuşurum... İyidir kendi kendine konuşmak...

Kafanın içindeki fırtınada ne dediğini nasıl anlayabilirsin ki? Ancak kafadan çıkıp kulaklarınla duyman lazım iyice anlamak için...
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
ruya

Mesaj gönderen ruya »

ozlemcikk yazdı:
Kararsızım yazdı:işte benim sorunum
ben odamda yalnızken karşımda biriyle konuşur gibi sürekli bişeyler anlatırım :|
bu durumumun kötüye gittiğinin farkındayım :cry:
sanki gerçek bi yaşamda değilim kendi kurduğum dünyamda hayallerim ve kendi kendime konuşmalarımla avunuyorum :roll:
benim duygularım da senin gibi aynısı hattaa! ben de surekli karsımda birisi varmıs gibi anlatıyorum epeyce..hatta saatlerce sürüyor bu bazen! hem de baya baya anlatıyorum, gülüyorum, ağlıyorum...eski olaylara gidiyorum bazen. o zamanları tekrar yasıyormuscasına yasıyorum falan filan.... :roll:
Bende oyleyim... :D
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Re: kendi kendine konusmak

Mesaj gönderen LOVE ME »

ruya yazdı:Siz hic kendi kendinize konusurmusunuz? Ben cok konusurum mesela. Delimiyim neyim? :D Sadece benmi boyleyim diye soruyorum bazen kendi kendime. :-k
Hayır, yanlız değilsin Rüya. Kendi kendine konuşanlardan biri de benim. Kendi kendime konuşmama dönem dönem artış ve azalış gösterir. Nedeni nedir bilmiyorum ama, acaba insanın içindekileri, düşünceleri birilerine anlatacak birileri bulamıyor olması olabilir mi?
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

love.me yazdı:Nedeni nedir bilmiyorum ama, acaba insanın içindekileri, düşünceleri birilerine anlatacak birileri bulamıyor olması olabilir mi?
katılıyorum...

kendimi gözlemleidğimde o sıralar içimi dökücek birilerini bulamamışsam eğer kendimle konuşuyorum genelde...kendi kendime çözüm buluyorum sorunlarıma,bazen destek oluyorum kendime....

ve şuna katılmıyorum:

"kendi kendine konuşana deli derler"

hayır efendim demezler... :!:
Kullanıcı avatarı
LOVE ME
İletişim:

Mesaj gönderen LOVE ME »

"Kendi kendine deli derler." lafına ben de katılmıyorum. Zaten bilimsel olarak da bu yanlış. Kendi kendinin konuşutğunu farketmeyene deli derlermiş. Biraz önce nette okudum.
HEY EVERYONE, I'M A BOY WHO'S 24 YEARS OLD.

Admin YOK: Sen kimsin?
Co. Admin LOVE ME: Bilmem!
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

doğru....deliler bilinçsizce konuşurlar..
betterthangood

Mesaj gönderen betterthangood »

ruya yazdı:Siz hic kendi kendinize konusurmusunuz? Ben cok konusurum mesela. Delimiyim neyim? :D Sadece benmi boyleyim diye soruyorum bazen kendi kendime. :-k
Bende kendi kendime çok konuşurum ama içten.Hatta kendi kendime konuşmaktan başkalarıyla konuşmaya zaman kalmaz. :D Bu yalnızlıkla alakalı birşey bence.Bne geçenlerde kulaklarımda duyma güçlüğü var diye doktora gittim ve herhangibir sorun çıkmadı.Doktor karşımdakiyle konuşurken konsantre olmam gerektiğini konsantre olamadığım için karşımdakini duyamadığımı söyledi.Karşımdakini anlayamamanın bir nedenide sürekli kendi kendime konuşmam.Sürekli kendi kendime konuştuğumdan karşımdakini anlayamıyorum ve ne dediğini bir kez daha sorma gereği duyuyorum.
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

ben 7 yasımdan berı evde tek kalmanın verdıgı bır gucle kendı kendıme dertlerımı anlatmaya basladım hala da devam eder

gun ıcınde kafamı tırmalayan bınlerce fıkır ve dusunce gerceklesıyor ve bana resmen bır ses ıle işte bunu şunu soyle yapıcaksın dıyor bırde ısın kotu yanı aksını savunan fıkırlerde olusuyor kafamın ıcınde kurtulamıyorum eskıden seslerı net bır sekılde ısıtırdım son zamanlarda kalmadı alahtan :(
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

melih... herşey zamanla bitecek ..inan ;)
Kullanıcı avatarı
keremaslı

Mesaj gönderen keremaslı »

hmm şuna kendi kendine konuşmak değil de sesli düşünmek diyelim.benim sıkça yaşadığım bir durumdur.
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

ınsallah lavınyacım :(
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir